Muzyka na jubileuszowym Krakowskim Festiwalu Filmowym

W tym roku, jubileuszowa 60-ta edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego, transmitowana będzie online na stronie i w mediach społecznościowych festiwalu. Organizatorzy zapewniają szeroki wachlarz atrakcji - od najciekawszych dokumentów muzycznych, po spotkania z twórcami, a także koncerty DJ-skie i Noc Wideoklipów.

Muzyczne wątki w programie
W konkursie dokumentów muzycznych DocFilmMusic zmierzy się dziewięć filmów, w których zabrzmi rock, muzyka klezmerska i klasyczna, country z NRD oraz afrykański jazz. Wątki muzyczne pojawią się też w filmach z innych cykli: “Na Górze Tyrryry” (Panorama polskiego dokumentu), “Wystarczy nie śpiewać” (Panorama polskiego dokumentu), “Tygrysice menopauzy” (Konkurs polski), “Podróż zimowa” (Fokus na Danię) czy w fabule “Los Bengalas” (Konkurs krótkometrażowy).

Noc na Kazimierzu | Kukurba&Słowiński Project
Tradycyjnie w środę na festiwalu odbywa się szalona, gromadząca tłumy roztańczonych uczestników, Noc na Kazimierzu w zaprzyjaźnionej Alchemii. Nie mogło jej zabraknąć także w wersji online. Z okazji okrągłego jubileuszu wystąpią specjalnie Kukurba&Słowiński Project!

Noc wideoklipów
Festiwalową selekcję teledysków przygotował w tym roku krytyk muzyczny Wojciech Sawicki, czyli DJ Carpigiani. Widzowie zobaczą wyprodukowane w ciągu ostatnich dwóch lat oryginalne, efektowne wizualnie i znakomicie wyreżyserowane teledyski.

Industry Party | DJ Edee Dee
W piątek ogłoszone zostaną pierwsze nagrody festiwalowe oraz nagrody KFF Industry i DocLabPoland. Po gali odbędzie się natomiast Industry Party otwarte dla wszystkich. Specjalnie dla uczestników festiwalu zagra DJ Edee Dee: turntablista, mc, skreczer i producent z Krakowa, od 20 lat obracający talerze

Jubileuszowy 60. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w całości w sieci! Najnowsze filmy dokumentalne, animowane i krótkie fabuły ze świata, oczekiwane polskie premiery, a także spotkania z twórcami będą dostępne online, bez wychodzenia z domu. Szczegółowy program jest dostępny na stronie festiwalu www.krakowfilmfestival.pl

60. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie online się w dniach od 31 maja do 7 czerwca 2020.