Nowe multiefekty ZOOM - G2 Four oraz G2X Four w ofercie muzyczny.pl

Od premiery poprzedniej rodziny kompaktowych i przystępnych cenowo multiefektów marki ZooM minęły już 4 lata. Modele G1 Four i G1X Four zostały bardzo dobrze przyjęte przez rynek i stały się jednymi z najpopularniejszych urządzeń w swojej klasie. Dynamiczny rozwój technologii i popularyzacja nowych rozwiązań zmuszają producentów do stałej aktualizacji oferty - droższy i rozbudowany model G6 zdecydowanie wyszedł naprzeciw wciąż rosnącym wymaganiom entuzjastów gitary elektrycznej. G2 Four i G2X Four w założeniu mają połączyć kompaktowość i przystępną cenę wraz z implementacją technologii zawartych we flagowych modelach. Czy udało się to osiągnąć?

Wykorzystując całkowicie nowe modelowanie wzmacniacza i innowacyjne technologie IR, Zoom G2 Four daje gitarzystom więcej wariantów brzmienia do wyboru niż kiedykolwiek wcześniej. Zoom G2 Four przenosi modelowanie wzmacniacza na wyższy poziom dzięki czemu możemy tworzyć niesamowite brzmienia zaraz po wyjęciu z pudełka. Starannie zaprojektowane emulacje klasycznych wzmacniaczy są połączone z symulacjami głośników przy użyciu nowej, autorskiej wielowarstwowej technologii IR. W rezultacie gitarzyści korzystają ze świetnych brzmień i zawsze mają poczucie bycia na "wielkiej scenie", niezależnie od otoczenia. Każdy model wzmacniacza oparty jest o innowacyjne wielowarstwowe IR firmy Zoom, które zostały zsamplowane na aż trzech poziomach głośności i reagują na głośność instrumentu.

Na starcie otrzymujemy 250 gotowych brzmień opartych na najbardziej rozpoznawalnych utworach - od lat 50tych XXw. aż do współczesności. Programy wykorzystują bazę 79 efektów i 22 modeli wzmacniaczy - tradycyjnych i butikowych brzmień, od klasycznych pogłosów sprężynowych, przez ekstremalne efekty distortion i modulation, po wah-wah i inne. Jednocześnie możliwe jest połączenia aż 7 efektów jednocześnie!

Obudowa została przeprojektowana i oferuje teraz nową koncepcję nawigacji, pozwalającą na większe możliwości sterowania i obsługi na żywo - nawigacja krzyżowa firmy Zoom pomaga kontrolować multiefekt za pomocą samych stóp i dokonywać regulacji w locie. Dodatkowo cztery bezkońcowe pokrętła pozwalają na szybką regulację parametrów efektów, a także ustawień wyjść. Przeprojektowany interfejs użytkownika jeszcze bardziej ułatwia edycję parametrów efektów, zmianę kolejności efektów w łańcuchu oraz dostęp do pętli i tunera. Dzięki zachowanym kompaktowym rozmiarom efekty bez problemu zmieszczą się w pokrowcu czy mobilnym pedalboardzie.

G2 Four został zaprojektowany do podłączenia do wzmacniaczy gitarowych, monitorów studyjnych, PA i słuchawek. Po włączeniu ustawiamy G2 Four do aktualnej konfiguracji, wybierając pomiędzy LINE i AMP. Na pokładzie znajdziemy również interface audio - dzięki łączności USB-C z łatwością podłączymy multiefekt do komputera by nagrywać w domu lub w studio ze swoimi ulubionymi efektami i modelami wzmacniaczy. Dedykowane oprogramowanie GUITAR LAB to niekończąca się baza brzmień i pole do kreatywnej ekspresji. Biblioteka łatek i efektów jest ciągle rozbudowywana.

Jak przystało na współczesny i wielofunkcyjny multiefekt, Zoom G2 Four posiada wbudowany 80-sekundowy looper. To jednak nie wszystko! Do dyspozycji mamy również 68 podkładów perkusyjnych. Ta sekcja rytmiczna jest idealnym akompaniamentem podczas ćwiczeń, niezależnie od tego czy jest to metal, blues czy jakikolwiek inny gatunek.

Oba urządzenia posiadają takie same parametry i możliwości - to co odróżnia G2 Four od G2X Four to zintegrowany pedął ekspresji z modelu G2X - może on pełnić funkcję kaczki, kontrolera głośności lub innego parametru przyporządkowanego do konkretnego efektu.

Najważniejsze cechy:
- Kompaktowy multiefekt do gitary elektrycznej
- Nowo opracowana wielowarstwowa technologia IR oferująca symulacje wzmacniaczy i kolumn gitarowych ( w sumie 22)
- 79 efektów, możliwość jednoczesnego stosowania do 7 efektów
- 250 gotowych programów z brzmieniami, które odtwarzają dźwięki gitary od lat 50. do dziś
- Dodatkowe efekty/patche mogą być instalowane, edytowane i zapisywane za pośrednictwem aplikacji Guitar Lab dla systemów iOS i Android.
- Kompaktowa i lekka konstrukcja, która mieści się w kieszeni futerału gitarowego
- 80-sekundowy looper
- Automat perkusyjny z 68 podkładami rytmicznymi, które można odtwarzać w synchronizacji z looperem
- Korektor wyjściowy umożliwiający szybkie dostosowanie ogólnego brzmienia do środowiska gry
- Gniazdo AUX IN do podłączenia odtwarzacza muzycznego itp.
- Wyjście słuchawkowe
- Funkcja Autosave, która automatycznie zapisuje ustawienia efektu
- Wbudowany tuner
- Złącze USB dla Guitar Lab, interfejsu audio 2-in/2-out i aktualizacji oprogramowania sprzętowego
- Zasilanie przez magistralę USB (komputer lub powerbank) lub przez dołączony zasilacz AC (AD-16)
- Wymiary: 185 x 145 x 70mm
- Waga: 688g

Zobacz w sklepie