Nowy przenośny system Yamaha Stagepass 1K

Yamaha wypuściła na rynek zdumiewająco proste, lecz imponujące rozwiązanie. Stagepass 1K to przenośny system nagłośnieniowy typu All in One, który pozwoli szybko i łatwo przekształcić dowolne miejsce w małą scenę muzyczną. Urządzenie to znacznie przewyższa inne systemy PA, dzięki najwyższym standardom jakości dźwięku, jakie może gwarantować firma Yamaha.

Urządzenie jest w stanie wygenerować 1000W mocy, dzięki 10 głośnikom o średnicy 1,5", a także dzięki wiodącemu w swojej klasie 12" głośnikowi niskotonowemu. Imponujący kąt rozproszenia (170° w poziomie i 30° w pionie), pozwoli dotrzeć do każdego słuchacza i zapewni stałą wydajność na dużych odległościach.

Wbudowany 5-kanałowy mikser z procesorem efektów, może być obsługiwany za pomocą darmowej aplikacji na systemy iOS/Android. Dodatkowo urządzenie zaopatrzono w prostą funkcje "MODE", służącą do spersonalizowania ustawień dla różnych zastosowań. Jedno pokrętło "EQ" przy każdym kanale, pomoże wyregulować odpowiednie wysokości pasma i z łatwością dostosuje się do otaczającej nas scenerii.

Masa całkowita wynosi zaledwie 23 kg, a urządzenie składa się z 4 części (jedna centrala i trzy wieże). Dzięki takim wynikom, każdy może poradzić sobie z transportem tego urządzania.