Otwarcie reprezentacyjnego salonu KAWAI

Japońska marka Kawai to jeden z najbardziej uznanych i utytułowanych producentów instrumentów klawiszowych na świecie. Korzenie Kawai sięgają 1927r, kiedy to Koichi Kawai, kierowany pasją i ambicją tchnął życie w Kawai Musical Instruments Research Laboratory. Już rok później firma stworzyła swój pierwszy fortepian a kolejne lata rozwoju i innowacji doprowadziły Kawai do grona liderów pośród producentów instrumentów akustycznych jak i cyfrowych. W bogatej ofercie znajdziemy zarówno modele dla amatorów, uczniów, rozwijających swe umiejętności adeptów a także mistrzowskie instrumenty koncertowe. Dzięki nieustającym poszukiwaniom i doskonaleniu nabytego doświadczenia, Kawai wciąż rozwija swą ofertę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych pianistów, jednocześnie kreując zupełnie nowe, niespotykane dotąd rozwiązania.

Instrumenty Kawai dostępne są na całym świecie a europejska centrala firmy znajduje się w Niemczech. Nie lada wydarzeniem było więc bez wątpienia otwarcie pierwszego, oficjalnego, polskiego salonu Kawai, które zaplanowano na czwartek 12'go października 2023r. Na miejsce ekskluzywnego „showroom'u” wybrano przestrzeń w budynku Giełdy Papierów Wartościowych, przy ulicy Książęcej 4 w Warszawie. Specjalnie zaprojektowane pomieszczenia to nie tylko sale do prezentacji instrumentów – przy projektowaniu salonu opiekunom przyświecały te same idee, którymi od lat kieruje się marka Kawai – miłość do muzyki, jej uniwersalność jako forma ekspresji i komunikacji a także rozwój i doskonalenie poprzez wymianę doświadczeń i indywidualną pracę.

Główną przestrzeń wypełnia oczywiście stała ekspozycja instrumentów – dla gości dostępne są zarówno instrumenty wprowadzające w świat muzyki jak i te spełniające najsurowsze wymagania doświadczonych pianistek i pianistów. W salonie znajdziemy pełną ofertę Kawai, obejmującą instrumenty akustyczne, cyfrowe jak i hybrydowe. Nie jest to tylko bezduszna wystawa – opiekun salonu, Jakub Figiel, pragnie wytworzyć przestrzeń do spotkań środowiska muzycznego, organizacji wydarzeń kulturalnych oraz edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Salon przystosowany jest również do organizacji koncertów, streamingu oraz sesji nagraniowych. W dalszej części salonu znajdują się z kolei specjalnie zaprojektowane pomieszczenia do ćwiczeń – w salach tych szczególną wagę położono nie tylko na akustykę ale i na kontrolę temperatury i wilgotności powietrza – dzięki temu zarówno muzycy jak i instrumenty mają wytworzone optymalne warunki do uwolnienia pełni swego potencjału.

Otwarcie salonu odbyło się w stonowanej atmosferze przy rozmowach, muzyce i wykwintnym poczęstunku. Nie mogło oczywiście zabraknąć części oficjalnej, podczas której głos zabrali Gospodarz i reprezentujący markę Kawai w Polsce – Marek Lamert oraz gość specjalny - Takuya Sekine – dyrektor zarządzający Kawai EU i Kawai UK. Uroczystość uświetnił recital fenomenalnego Włodka Pawlika.

Dziękujemy serdecznie firmie Kawai za zaproszenie i wszystkim kochającym muzykę szczerze polecamy wizytę w warszawskim salonie. Jednocześnie zapraszamy do naszego nowo-otwartego sklepu w podwrocławskim Błoniu, gdzie również można przetestować instrumenty Kawai a także skorzystać z fachowej porady naszych specjalistów.

Oficjalna strona producenta:
https://www.kawai-global.com/

Zdjęcia: Wojciech Babiński

    Zobacz w sklepie