Pracownicy M. Ostrowski Sp. J. na XIII Międzynarodowe Sympozjum Reżyserii i Inżynierii Dźwięku ISSET 2009

Pracownicy firmy M.Ostrowski Sp.j. wzięli udział w XIII Międzynarodowym Sympozjum Inżynierii i Reżyserii Dźwięku ISSET 2009, które odbyło się w dniach 16-18 października 2009 na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

    W programie sympozjum znalazły się sesje referatowe oraz warsztatowe. W sympozjum udział wzięli specjaliści z dziedzin takich jak reżyseria i realizacja dźwięku, akustyka wnętrz, systemy elektroakustyczne, przedstawiciele uczelni zajmujących się inżynierią dźwięku i akustyką oraz przedstawiciele firm dystrybuujących profesjonalne urządzenia audio. Wydarzenie to odbyło się pod patronatem Sekcji Polskiej Audio Engineering Society.

    Firma M.Ostrowski zapewniła nagłośnienie sympozjum, dostarczając konsolety foniczne oraz mikrofony bezprzewodowe i pomagając w połączeniu i strojeniu systemu. Do nagłośnienia sali, w której odbywały się wszystkie sesje posłużyły zestawy głośnikowe Renkus-Heinz Iconyx 16R. Urządzenia te umożliwiły kontrolę wypromieniowanej wiązki akustycznej z poziomu komputera, co pozwoliło na odpowiednie dopasowanie wytwarzanego dźwięku do kształtu widowni i charakteru akustycznego sali. Sygnał do urządzeń głośnikowych doprowadzono cyfrowym protokołem transmisji sygnałów fonicznych CobraNet, przy użyciu fizycznego kabla Cat5 (skrętki).

    Prelegenci mieli do dyspozycji zestawy mikrofonów bezprzewodowych firmy Sennheiser. Sygnały miksowano na konsolecie Yamaha 01V96, wyposażonej w kartę rozszerzeń MY16-CII. Stereofoniczny miks z konsolety wysłano w formacie CobraNet poprzez Ethernetowy przełącznik sieciowy do zestawów głośnikowych Iconyx. Do przełącznika podłączono również komputer, z którego możliwe było nadzorowanie pracy zestawów głośnikowych.

    Jedną z atrakcji sympozjum był awangardowy koncert wielokanałowy. Stereofoniczny sygnał z odtwarzacza był rozprowadzony wielokanałowo dzięki cyfrowej konsolecie Yamaha LS9 do kilkunastu zestawów głośnikowych ustawionych w Sali koncertowej Uniwersytetu. Utworzono w ten sposób efekt otaczającego dźwięku.