Profesjonalne interfejsy audio w przystępnej cenie? Sprawdź MOTU M2 i M4

Kiedy stoisz przed wyborem interfejsu audio, zazwyczaj wszystko sprowadza się do decyzji, czy kierować się bardziej jakością sprzętu, czy jednak zasobnością portfela. A co jeśli powiemy Ci, że istnieje interfejs, który godzi świetny dźwięk na profesjonalnym poziomie z atrakcyjną ceną?

Poznaj MOTU M2 i jego nieco większego brata: MOTU M4!

Dlaczego warto postawić na MOTU?
Solidna obudowa kryje w sobie potężny sprzęt napędzany przetwornikami ESS Sabre32 Ultra DAC. Technologia ta zapewnia doskonały dźwięk analogowy. Z kolei konwertery ESS sprawnie sterują wyjściem słuchawkowym. Rywalizują bez większego problemu z najlepszymi dedykowanymi wzmacniaczami słuchawkowymi, za które trzeba wyłożyć sporo pieniędzy – setki, a nawet tysiące dolarów.

Z innych parametrów, o których warto wspomnieć: zakres dynamiki wynosi 120 dB na głównych wyjściach.

Czyste obwody przedwzmacniacza mogą zaoferować Ci zmierzone -129 dBu EIN na wejściach mikrofonowych. Do tego dochodzi niesamowicie niska latencja. Opóźnienie wynosi 2,5 ms w obie strony (przy 96 kHz z buforem na 32 próbki).

Profesjonalne interfejsy audio w przystępnej cenie? Sprawdź MOTU M2 i M4

To nie koniec zalet!

Interfejsy MOTU są w stanie zaoferować Ci znacznie więcej udogodnień w codziennej pracy. Na przykład rzecz niespotykaną w modelach z tego pułapu cenowego: kolorowy wyświetlacz LCD. Prezentuje on szczegółowe mierniki poziomu dla wszystkich wejść i wyjść. Dzięki temu masz zawsze czytelną informację, co oznacza, że łatwiej osiągniesz na nagraniach dokładnie taki dźwięk, jaki od początku chciałeś.

Z rozpędu wspomnijmy jeszcze o wygodnym zasilaniu przez USB-C i łatwym połączeniu komputera z mikrofonami i wejściami gitarowymi.

Oprogramowanie w pakiecie

W gratisie dostajesz autorskie oprogramowanie producenckie MOTU Performer Lite. Z jego pomocą łatwo podłączysz mikrofon, gitarę czy keyboard, a także skorzystasz ze 100 wirtualnych instrumentów, licznych pluginów i efektów gitarowych.

Na tym nie koniec. Zyskujesz też Ableton Live Lite, za pomocą którego nagrasz utwory, będziesz tworzyć na kontrolerze, pracować z aplikacjami i wiele więcej. Wszystkie najważniejsze instrumenty i efekty wersji Ableton Live 10 są na miejscu, gotowe do wsparcia Cię w pracy z dźwiękami.

Last but not least, otrzymujesz paczkę 6 GB loopów i sampli. Dzięki temu możesz zacząć tworzyć już od pierwszych chwil po wyjęciu interfejsu z pudełka.

Wejścia i wyjścia, czyli słowo o różnicach między M2 i M4
Jeśli chodzi o wszelkie kwestie związane z jakością dźwięku, MOTU M2 nie różni się wcale od M4. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do kwestii wyjść i wejść.

Oba modele posiadają 2 wejścia combo (XLR/jack). Przy każdym znajdziesz pokrętło do kontroli gainu i włącznik zasilania phantom 48 V.

M4 wyposażono w 2 dodatkowe wejścia liniowe, jak również w oddzielne wyjścia liniowe i Monitor.

MOTU M4 ma też dodatkowe pokrętło Input Monitor Mix. Umożliwia wygodną regulację balansu między wejściami na żywo a odtwarzaniem z komputera.

Profesjonalny interfejs audio na wyciągnięcie ręki!
Chcesz mieć na wyposażeniu swojego studia sprzęt, który rzeczywiście usprawni Twoją pracę z kompozycjami, pozwoli Ci uzyskać dźwięk najwyższej jakości, a przy tym nie zrujnuje domowego budżetu?

Wybierz MOTU M2 lub MOTU M4!