Szczecin Jazz zagra z Muzycznym w 2023 roku

Prognozy mówią, że zima ma być krótka, a marzec 2023 ma być ciepły. Nigdy nie wiadomo na 100%. Wiadomo jednak, że festiwal Jazz Szczecin odbędzie się jak co roku i jak zawsze Muzyczny.pl obejmie patronat nad wydarzeniem. Jazz Szczecin jest jednym z najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce, a w tym roku skład artystów jest naprawdę imponujący.

Festiwal Szczecin Jazz otworzy projekt „Jazz dla dzieciaków”. To już tradycja, którą w tym roku poprowadzi szczecińska pianistka i wykładowczyni Akademii Sztuki Joanna Gajda. Gościem specjalnym będzie Mietek Szcześniak. Szykuje się więc solidna dawka pozytywnych wibracji, które z pewnością wprowadzą odpowiednią energię na całą imprezę. Gajdzie i Szcześniakowi towarzyszyć będą znakomici muzycy - na saksofonie Borys Janczarski, na kontrabasie Bartosz Świątek, a na perkusji Sebastian Frankiewicz. Pojawi się też chór złożony z uczniów podstawowych szkół muzycznych. Artyści zagrają 12 utworów. Będą to standardy jazzowe z wesołymi, polskimi tekstami. Doskonała zabawa połączona z edukacją, która pozwoli najmłodszym na obcowanie i docenienie muzyki jazzowej. Piosenki, choć oczywiście będą bazowały na dziecięcych tekstach, to pokażą jazz w najprawdziwszym wydaniu z niebanalną warstwą muzyczną i dynamiką.

Szczecin Jazz zagra z Muzycznym w 2023 roku

12.03.2023 o godzinie 20.00 na scenie pojawi się Jazzmeia Horn. To jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek jazzowych młodego pokolenia. Styl artystki bardzo wyraźnie nawiązuje do takich legend jak Betty Carter, Sarah Vaughan, and Nancy Wilson. Jednak mocno zarysowany indywidualny charakter sprawia, że mamy do czynienia z powiewem świeżości, który czyni z Horn artystkę niepowtarzalną. Jazzmeia ma na koncie trzy albumy studyjne oraz nominację do nagrody Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny.

16.03.2023 o godzinie 20.00 wystąpi Chad Lefkowitz-Brown znany jako Chad LB. Będzie to pierwszy koncert tego wybitnego saksofonisty w naszym kraju. Muzyk, mimo młodego wieku, uznawany jest za jednego z najlepszych saksofonistów na świecie. Jego porywające koncerty przyciągają niezwykłymi improwizacjami i perfekcyjnym wykonaniem. Występował jako solista w premierowych zespołach takich jak Juilliard Jazz Orchestra, a wcześniej był ważnym członkiem nagrodzonej wieloma nagrodami GRAMMY Afro Latin Jazz Orchestra.