Yamaha C30 vs Miguel Esteva Natalia - bitwa klasyków!

Jaką gitarę dla początkujących wybrać? To jedno z najczęściej zadawanych pytań, które stawiają nam klienci. Odpowiedź niby prosta, ale… Współczesny rynek pęka w szwach i wybór jest ogromy, to nie ułatwia sprawy. Najtaniej równa się – najgorzej, więc warto dorzucić przysłowiowych kilka złotych więcej i nie martwić się o to co będzie za kilka miesięcy.

Dziś postaramy się ułatwić Wam wybór, ograniczając się do dwóch najpopularniejszych i jednocześnie najlepszych gitar klasycznych na rynku. Obie kosztują prawie tyle samo, obie mają zbliżoną specyfikację, a najlepszą metodą będzie postawienie obu na specjalnie wybudowanym przez nas MUZYCZNYM ringu.

Yamaha C30 – japoński wieloletni lider i najbardziej rozpoznawalny instrument w swojej klasie cenowej. Świerkowy top, korpus wykonany z egzotycznego drewna meranti i dość gruby gryf, sprawiają, że brzmienie jest bardziej basowe i mocniejsze, niestety kosztem wygody gry.

Miguel Esteva Natalia – nuta hiszpańskiego temperamentu, połączonego z elegancją i charyzmą, która oczarowała gitarzystów już od początku swojego pojawienia się na rynku. Płyta wierzchnia wykonana ze starannie wyselekcjonowanego świerku, mahoniowe boczki i spód sprawiają, że gitara brzmi ciepło i nieco subtelniej od Yamahy. Bardzo wygodny gryf i starannie nabite progi pozwalają na komfortową grę nawet przez wiele godzin.

Zapraszamy do obejrzenia tej niezwykle pasjonującej walki!

Zobacz w sklepie