Furch

Furch

Frantisek Furch zbudował swój pierwszy instrument w 1981 roku. Było to banjo, które stworzył na własne potrzeby. Nie marzył wtedy nawet, że osiągnie sukces a jego nazwisko na stałe wpisze się na światową listę najlepszych lutników. Ponieważ w ówczesnej Czechosłowacji dostęp do dobrej jakości instrumentów był bardzo trudny, Frantisek sam postanowił budować gitary. Początkowo robił to na własny użytek, później jego wyrobami zaczęli interesować się inni lokalni muzycy, a niedługo potem, dzięki znakomitej jakości wykonania i doskonałemu brzmieniu, instrumenty Furcha były znane w całym kraju.

Po upadku żelaznej kurtyny Furch mógł rozwinąć swoją działalność i otworzyć się na świat. Gitarzyści z całej Europy i Stanów Zjednoczonych docenili jakość i brzmienie gitar produkowanych w Czechach.

Dzisiaj Furch to prężnie działająca firma znana na całym świecie. Dbałość o jakość materiałów, staranne wykonanie i zawodowe brzmienie. Tak najkrócej można opisać gitary tej marki.

Aktualnie gitary Furch produkowane są w kilku seriach modelowych:
Millenium - tradycyjna konstrukcja i design gitar akustycznych.
Vintage Bluegrass - design w stylu vintage i tradycyjna konstrukcja.
Jazz Guitars - konstrukcje typu arch-top, wyposażone w system przetworników.
Stage Guitars Silueton- nieco nowocześniejszy design, wyposażone w system przetworników.
La Gitane - konstrukcje wykonane według tradycyjnych wzorców, reklamowane jako „Gypsy-Jazz Guitar.
Travel Instruments - opatentowany przez firmę Furch system, który umożliwia złożenie i rozłożenie instrumentu w każdych warunkach.

W ofercie firmy znajdziemy także akustyczne basy, czterostrunowe i pięciostrunowe, oraz ekskluzywne mandoliny.

Produkty firmy Furch