e-mail: sklep@muzyczny.pl

godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 10-18
sobota 10-14

99%
Kupujących wyraziło
o nas pozytywną opinię
"Zapowiada sie całkiem nowy niezly sklep który ma szansę powalczyć o klienta z poza wrocka (music store musi odpaść :-)),duża powierzchnia no i ..mam nadzieję że oferta bedzie szczególna i wybór też (bez chaseł ^nie ma ale moge sprowadzić^),kupiłem ostatnio kostkę bossa oc -2, teraz wpadne po kable klotza....UWAGA! To jeden z nielicznych sklepów w polsce który ma kable KLOTZA!nie ( więcej... )"

Korg

Logo firmy Korg
Nazwa firmy: Korg
Adres strony WWW: www.korg.com

Korg powstał w 1962 z inicjatywy Tsutomu Kato i Tadashi Osanai. Początkowo nosiła nazwę Keio Electronic Laboratories z powodu usytuowania pierwszych biur firmy, niedaleko linii kolejowej "Keio" w Tokio.
Pierwszym produktem była wypuszczona na rynek w 1963 elektromechaniczna maszyna perkusyjna, oznaczona jako Donca-Matic DA-20. Do następnego znaczącego kroku w rozwoju, należało opracowanie projektu pierwszego syntezatora wypuszczonego przez firmę. Był to przedstawiony w 1973, monofoniczny model Mini-Korg 700. Sukces rynkowy spowodował wydanie kolejnych modeli w latach 70-tych i 80-tych.

Korg przez całe dekady wyznaczał trendy, jakimi podążać miał rozwój instrumentów elektronicznych. Stanowił przez to silną konkurencje dla pozostałych potentatów.

Do asortymentu oferowanego przez firmę należą:

- Efekty gitarowe
- Groove Boxy
- Kontrolery MIDI
- Oprogramowanie
- Organy cyfrowe
- Pianina cyfrowe
- Rekordery
- Syntezatory
- Tunery
- Mixery audio

Produkty firmy Korg