Amex

Amex

Amex został założony w 1992 roku przez Ladislava Demčáka i innych jako PA - Sound Company, aby zaspokoić potrzeby powstających lokalnych zespołów słowackich i czeskich.

Ze względu na panujące wówczas warunki praktycznie cały sprzęt wymagany do wzmocnienia dźwięku koncertowego pochodził spoza byłego bloku komunistycznego. Problemy z pozyskiwaniem twardej waluty w celu sfinansowania importu sprzętu dźwiękowego doprowadziły do ​​powstania drugiej strony AMEX - specjalistycznej firmy produkcyjnej.

Początkowo produkcja była bardzo zróżnicowana i koncentrowała się głównie na zastępowaniu importu szczególnie opłacalnych lokalnych alternatyw.

Obie strony firmy stale rosły. Strona produkcyjna dostosowała się do zmieniających się warunków międzynarodowych, dostosowując swój profil do obszaru, w którym dostrzegła przewagę konkurencyjną i wzrosła specjalistyczna obróbka metali. Wzrósł eksport, podczas gdy w kraju firma PA odniosła coraz większy sukces i jest dziś jedną z niewielu firm dźwiękowych z Europy Wschodniej, która konkuruje z zachodnimi konkurentami na równych zasadach.

Nadszedł czas na kolejny etap rozwoju obu firm. Ponieważ dynamiczne podmioty nie mogą stać w miejscu, nadszedł czas na nową fazę inwestycji. Dlatego AmexGrp został przekształcony w części mechaniczne AmexLtd i Amex Audio. Są to obecnie dwie odrębne firmy z silnymi zespołami zarządzającymi i dobrą pozycją na rynku.

Pokaż wszystkie produkty producenta Amex

Wybrane produkty firmy Amex