Strunal

Strunal

Strunal Schönbach znajduje się w malowniczej miejscowości Luby w zachodniej części Czech. Strunal Schönbach jest budowany od podstaw przez ludzi, którzy dzielą pasję do swojego rzemiosła. Wytrzymując trudy i osiągnięcia, Strunal Schönbach z dumą kontynuuje tradycję tworzenia instrumentów muzycznych ze szlachetnego rezonansowego drewna, która intensyfikuje dźwięk, zapewniając naszym instrumentom dźwięk pierwszej klasy. Strunal Schönbach pragnie dzielić na całym świecie zamiłowanie do rzemiosła, cierpliwości i precyzji swojej pracy.

Historia rozpoczęła się w Schönbach, czeska nazwa Luby zaczęła grać tuż po wojnie światowej, gdzie młodzi mistrzowie skrzypiec robili swoje instrumenty w domu. W ten sposób tradycja produkcji instrumentów muzycznych w Luby stawiła pierwsze kroki, a następnie produkcja przeniosła się z domów do fabryk.

W wyniku ożywienia i popularności instrumentów muzycznych wyprodukowanych w Luby w XIX wieku powstała szkoła skrzypcowa. Następnie szkoła położyła podwaliny pod całe pokolenie mistrzów skrzypiec. Dzięki kultywacji tej tradycji przez firmę instrumenty Strunal Schönbach do dziś cieszą się popularnością i dużym popytem na całym świecie.

Produkty firmy Strunal