AER

AER

Audio Electric Research to niemiecka firma produkująca profesjonalne, najwyższej klasy wzmacniacze o kompaktowych rozmiarach do gitar akustycznych. W roku 1992 założyciele Udo Roesner oraz Michael Eisenmann rozpoczęli produkcję pierwszych modeli, które już w niedługim czasie zostały zauważone i docenione na rynku muzycznym.
Firma postawiła sobie za cel konstruowanie małych i lekkich urządzeń, które w możliwie najwierniejszy sposób oddadzą dźwięk akustycznych instrumentów. Wzmacniacze akustyczne marki AER przez wielu uważane są za sprzęt referencyjny.
Innowacyjne wzmacniacze o małych rozmiarach, a jednocześnie dużej mocy przy najwyższej jakości to wizytówka firmy AER na świecie. Modele takie jak Alpha, Compact 60, Compact Classic Pro, Compact Mobile, Domino, Acoustic Cube, Basic Performer czy Basscube to do dziś produkty sztandarowe firmy.
Wyśmienitą jakość produktów docenili: Bob Brozman, Beppe Gambetta, Bireli Lagrene, Carlos Santana, David Qualey, David Tanenbaum, John Williams, Jan Akkerman, Jacek Królik, Jarek Śmietana, Kazumi Watanabe, Peppino D’Agostino, Sylvain Luc, Tommy Emmanuel.

Produkty firmy AER