Kurzweil

Kurzweil

Na rynku muzycznym znajdziemy instrumenty klawiszowe tworzone przez wielu uznanych producentów, takich jak miedzy innymi Yamaha, Casio czy Roland. Oznacza to, że tak duża konkurencja wymaga na innych firmach zastosowanie strategii, która pozwoli na zdobycie szerszego grona klientów. Niektórzy producenci stawiają na stosunkowo niskie ceny, dzięki czemu będą mogli przyciągnąć do siebie początkujących muzyków, oraz takich, którzy nie dysponują sporym budżetem, podczas kiedy inni producenci tworzą mniejszą ilość sprzętu, jednak zawsze cechuje się on bardzo wysoką jakością i przeznaczony jest przede wszystkim dla profesjonalnych muzyków. Firma Kurzweil plasuje się gdzieś pomiędzy tymi dwiema grupami producentów, a jej główną siłą przebicia jest stawianie na innowacje.

KRÓTKA HISTORIA FIRMY

Firmę Kurzweil założył w 1982 roku Raymond Kurzweil, który tworzył między innymi maszyny do czytania dla osób niewidomych. Po krótkim czasie charakter firmy kierował w stronę instrumentów muzycznych. Raymond Kurzweil jest osobistością wybitną nie tylko ze względu na wprowadzenie na rynek muzyczny doskonałych instrumentów, ale przede wszystkim ze względu na to, że zajmuje on ważne pole w wielu dziedzinach naukowych, a produkcja instrumentów muzycznych nie jest jedynym jego zajęciem. Wysoka jakość keyboardów i syntezatorów Kurzweil zależy od wielu czynników. Z jednej strony tworzone one są z dużym naciskiem na innowacyjność, a z drugiej strony nadal posiadają one charakter i ducha muzyki, dzięki czemu dobry użytek zrobią z nich nie tylko artyści stawiający na nowoczesną muzykę elektroniczną, ale także klawiszowcy którym zależy na głównie na grze klasyki, rocka czy jazzu. Co ciekawe, założycielem firmy Kurzweil poza Raymondem Kurzweilem jest także Stevie Wonder, czyli muzyk znany z hitów takich jak między innymi: „Isn’t she lovely” czy „Pastime Paradise”.

SPRZĘT MUZYCZNY

Kupując keyboard do nauki mamy do wyboru sprzęt wielu producentów, wśród których największą popularnością ciszą się Yamaha i Casio, jednak jakościowo niczym nie odbiegają od nich keyboardy Kurzweil, takie jak na przykład KP 110. Po historii firmy można wnioskować, że instrumenty muzyczne oddadzą muzykowi do dyspozycji bardzo duże możliwości kreowania brzmienia i Kurzweil KP 100 jest tego doskonałym dowodem. Keyboard wyposażony został w olbrzymia ilość 653 wbudowanych brzmień. Jakby tego było mało, każde z wybranych brzmień możemy dodatkowo wzbogacić o wbudowane efekty, takie jak między innymi reverb czy chorus, a equalizer pozwoli nam ustawić wartość tonów niskich i wysokich, tak abyśmy mogli w pełni dostosować brzmienie do własnych wymagań. Sama ilość brzmień to jednak nie wszystko, ponieważ nie zdałaby się na wiele jeśli każde z nich charakteryzowało by się niską jakością. W tym przypadku mówimy o keyboardzie polifonią 128 głosów, co nie jest często spotykane w keyboardach z tej półki cenowej. Dzięki temu keyboard Kurzweil KP 110 charakteryzuje się głębokim i naturalnym brzmieniem. Ważnym czynnikiem świadczącym o wysokiej jakości instrumentu jest także klawiatura z trzema stopniami czułości nacisku, co pozwala dostosować komfort gry do własnych przyzwyczajeń. Jeżeli zastanawiamy się nad tym jaki keyboard dla początkujących będzie najlepszy w budżecie do tysiąca złotych, Kurzweil KP 110 będzie z pewnością bardzo dobrym wyborem i można go polecić nie tylko osobom, które dopiero rozpoczynają naukę gry na instrumencie, ale także bardziej zaawansowanym muzykom, którym zależy na wysokiej jakości brzmienia i wykonania bez konieczności wydawania bardzo dużej sumy pieniędzy.

Produkty firmy Kurzweil