Canto

Canto

Firma Canto - Prusakowski rozpoczęła działalność w latach osiemdziesiątych. Założył ją ojciec Darka Prusakowskiego (obecnego szefa), pan Leszek Prusakowski. Początkowo była to mała rodzinna produkcja wyrobów kaletniczych. W tamtym okresie firma nie skupiała się wyłącznie na wytwarzaniu pokrowców do instrumentów muzycznych. Były wykonywane również plecaki i pokrowce do innych celów. Bardzo szybko jednak profil został uściślony i w późniejszym okresie, większą część wyrobów stanowiły już tylko pokrowce do instrumentów. Produkcja znakomicie się rozwijała i powoli firma przestawała być marką rodzinną. W latach dziewięćdziesiątych podjęto próbę dystrybucji wyrobów na terenie całego kraju. Działalność została wzbogacona o dział transportowy i pozwoliło to na znaczny rozwój linii produkcyjnej. Sukces sprzedaży i dystrybucji własnych wyrobów na terenie całego kraju pozwolił rozwinąć inne działy takie jak import, czy eksport.
Pokrowce marki Canto mają silną pozycję na rynku. Nasze wyroby cieszą się uznanie ze względu na wysoką jakość i ciekawe wzornictwo. Ciągle nanoszone poprawki do seryjnych produktów zapewniają coraz wyższą jakość i trwałość naszych pokrowców. Współpracujemy z wieloma artystami, którzy wzbogacają nas swoim scenicznym i muzycznym doświadczeniem. Wyposażamy w nasze pokrowce zespoły takie jak Ptaky czy Sofa, jak również indywidualnych muzyków np. Sławomira i Tomka Łosowskich, Piotra Żaczka, Krzysztofa Misiaka i wielu innych.

W naszej ofercie mamy pokrowce na gitarę, pokrowce na instrumenty smyczkowe np. wiolonczelę, skrzypce, pokrowce na perkusję i hardware, pokrowce na akordeony, instrumenty klawiszowe jak również futerały sklejkowe i ABS. Oferujemy również pasy z dzianiny i skóry.

Pokaż wszystkie produkty producenta Canto

Wybrane produkty firmy Canto