JHS

JHS

JHS to amerykańska manufaktura produkująca najwyższej jakości efekty gitarowe w formie pojedynczych stomp boxów. Siedziba firmy mieści się w Kansas City a jej założycielem jest JOSHUA HEATH SCOTT człowiek, który po za wizją tworzenia świetnych efektów, jest także gitarzystą więc najlepiej zna potrzeby rynku muzycznego. Początki JHS sięgają 2007 roku, kiedy to Josh zaczął modyfikować efekty firmy Boss i dostosowując je do wymagań gitarzystów nie do końca zadowolonych z brzmienia.

Obecnie JHS to szybko rozwijająca się firma z całą masą autorskich pomysłów. Mimo stosunkowo młodego wieku, niektóre konstrukcje już dziś mają renomę kultowych, jak choćby Morning Glory, który stał się ulubionym efektem overdrive wielu znanych muzyków. Ciekawą propozycją firmy było wypuszczenie serii efektów z rodziny Legends Of Fuzz, które są inspirowane klasycznymi efektami tego typu, jak Big Muff, Univox Super Fuzz, Tone Bender i Fuzz Face.

Jak w przypadku większości ręcznie robionych urządzeń, kostki JHS nie należą do najtańszych i często są po za zasięgiem przeciętnie zarabiających muzyków. Firma znalazła sposób i ta to ... najnowsza seria "3" - kosztujące poniżej 100$ ale wciąż produkowane w Stanach efekty to poważna propozycja zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych gitarzystów!

Produkty firmy JHS