GEWA Strings

GEWA Strings

Firma GEWA Music założona została w 1925 roku przez Georga Walthera - GE/WA - w Adorfie, w Vogtland. To wówczas Georg Walther, wraz z małym zespołem lutników z regionu, skupił się na budowie i sprzedaży instrumentów smyczkowych wykonywanych ręcznie, a niedługo później także odpowiednich futerałów.

GEWA Strings jest tym samym najstarszym działem firmy GEWA Music, który jednocześnie jest dziś całkowicie niezależnym oddziałem skupiającym się całkowicie na rozwoju, produkcji, sprzedaży i marketingu oraz obsłudze klienta (B2B & B2C).

Produkcja w Azji należy do najnowocześniejszych na świecie, a różni twórcy instrumentów smyczkowych byli i są szkoleni i kształceni albo w Europie, albo w naszych warsztatach w Adorf. Podczas procesów produkcyjnych Gewa Strings zwraca uwagę na najlepszy dobór materiałów, np. w zakresie europejskich rodzajów drewna oraz lakierów. Ponadto, instrumenty są wykonywane i wykańczane zgodnie z pomiarami "Mittenwalder-Massabelle", czego efektem jest brzmienie i precyzja, które cieszą się najwyższym uznaniem nawet w niższych przedziałach cenowych lub w instrumentach dla początkujących. Połączenie najnowocześniejszych, wysoce precyzyjnych maszyn CNC, w połączeniu z wiedzą na temat rzemiosła, sprawia, że jest to możliwe; najlepsze warunki instrumentalne dla początkujących lub nowicjuszy.

Oprócz produkcji w Azji, Gewa Strings posiada również warsztat lutniczy w głównej siedzibie firmy w Adorf, w Vogtland. To tu znakomicie wyszkoleni lutnicy całkowicie poświęcają się wysokiej sztuce ręcznego wykonywania skrzypiec, wiolonczel i basów. Ponadto, oprócz instrumentów produkuje się w Adorf również znane na całym świecie futerały, które dla wybitnych artystów z całego globu są tzw. pierwszym wyborem dokonywanym dla bezpiecznego przechowywania instrumentów.

Produkty firmy GEWA Strings