Sagitter

Sagitter

Firma Sagitter narodziła się na początku lat 90. dzięki pomysłowości Claya Paky'ego, współzałożyciela innej znanej włoskiej marki oświetleniowej. Od wczesnych lat marka wyróżnia się udaną produkcją: w 1993 roku na rynku pojawił się pierwszy zmotoryzowany projektor z ruchomym lustrem. Później Sagitter powtórzył sukces, ewoluując swój pierwszy produkt w kierunku pierwszego elektronicznego Follow Spot: nowej koncepcji projektora, który - po raz pierwszy na rynku - pozwala operatorowi zdalnie sterować wszystkimi głównymi funkcjami, takimi jak kolory, przysłona i ściemniacze. W ten sposób narodził się Tracer, okręt flagowy włoskiej marki, linia, która później dała początek Super Tracer, wciąż udanemu produktowi i szeroko naśladowanemu na całym świecie.

Z biegiem czasu Sagitter wyróżnia się również tym, że jest jedną z pierwszych marek, które wylądowały na rynku chińskim, gdzie do dziś cieszy się szeroką widocznością. Potem nastąpiła dyfuzja w Ameryce Środkowej i Południowej oraz w pozostałej części świata.
Rok 2009 był decydujący, ponieważ w tym roku grupa Proel przejęła markę, wdrażając w ten sposób swoje linie rozwoju, aby ugruntować swoją pozycję również w sektorze oświetlenia profesjonalnego W tym samym roku otwarto nowy dział badawczo-rozwojowy.
Cel: nacisk na innowacje i design, aby umieścić Sagitter wśród liderów w świecie oświetlenia.

Pokaż wszystkie produkty producenta Sagitter

Wybrane produkty firmy Sagitter