Eminence

Eminence

W 1966 r. Bob Gault założył firmę, która miała stać się największą na świecie firmą produkującą głośniki po pracy jako inżynier w Magnavox i CTS (Chicago Telephone Supply). Jak na ironię, Gault zaczął Eminence, mając nadzieję na utrzymanie trzech 18-calowych głośników dziennie, w oparciu o zaangażowanie Everetta Hull'a z Ampeg. Pod kierownictwem Gaulta, a ostatnio jego syna Roba, zdolność firmy wzrosła do ponad 10 000 głośników dziennie, zatrudniając ponad 240 osób do 1997 roku.

Gault był prezesem Eminence od momentu powstania firmy do 1992 roku. Oficjalnie przeszedł na emeryturę w 1993 roku, ale nadal wnosił cenny wkład w firmę. Gault zmarł 4 października 2002 r. Był mężem, ojcem i dziadkiem. Gault był także zapalonym golfistą.

Eminence, Kentucky (3000 mieszkańców) jest centralnie położony w sercu Kentucky, między Louisville i Lexington, Kentucky i Cincinnati, Ohio. Bob Gault wybrał tę lokalizację, ponieważ była idealna do wysyłki produktów na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Społeczność Eminence i Henry County mogłaby również zapewnić siłę roboczą potrzebną do wytwarzania produktów na dużą skalę. Po 50 latach, Eminence, Kentucky nadal zapewnia idealne warunki do projektowania, montażu i dystrybucji najlepszych głośników na świecie.

Pokaż wszystkie produkty producenta Eminence

Wybrane produkty firmy Eminence