• Yamaha C30
 • JHS 3 Series Chorus
Wystaw nam opinie

Kategorie


Personalizator gitar
Kreator kabla
Serwis

Poradniki dla muzyków

Zostań profesjonalistą

Zostań profesjonalistą

Ostatnio zapytano mnie, jak to jest zajmować się muzyką w sposób profesjonalny. Pozornie niegroźne pytanie zmusiło mnie do dość konkretnych przemyśleń. Prawdę mówiąc nie pamiętam momentu, w którym sam przekroczyłem tą ?granicę?. Nie mniej jednak, jestem kompletnie świadom tego, co się na to (...)


Gitary, Instrumenty dęte, Instrumenty klawiszowe, Instrumenty perkusyjne, Instrumenty smyczkowe

Co ma wpływ na brzmienie perkusji?

Co ma wpływ na brzmienie perkusji?

Każdy muzyk szuka swojego oryginalnego brzmienia, które pozwoli go poniekąd wyróżnić spośród tysięcy innych muzyków. Nie jest to łatwa sztuka i niekiedy takie poszukiwania potrafią trwać latami a instrumenty perkusyjne nie są tutaj wyjątkiem.Co ma największy wpływ na brzmienie perkusjiJest co (...)


Instrumenty perkusyjne, Perkusje akustyczne

Instrumenty strunowe szarpane

Instrumenty strunowe szarpane

Jak mówimy o instrumentach z grupy szarpanych to w zdecydowanej większości, każdemu na myśl przychodzi gitara, czy mandolina rzadziej już harfa czy jakiś innych instrument z tej grupy. A w tej grupie znajduję się cała paleta instrumentów na bazie, której m.in. powstała współcześnie nam znana (...)


Gitary, Instrumenty smyczkowe

Wybór strun skrzypcowych dla początkujących i profesjonalistów

Wybór strun skrzypcowych dla początkujących i profesjonalistów

Dbałość o jakość dźwięku i kreacja wyrazowa powinny być priorytetami muzyka na każdym etapie nauki.Nawet skrzypek początkujący ćwiczący gamy czy też wprawki na pustych strunach za cel powinien postawić sobie uzyskanie czystego i przyjemnego dla ucha dźwięku. Jednak nie tylko nasze umiejętności (...)


Instrumenty smyczkowe, Struny

Tłumiki do instrumentów smyczkowych i ich rodzaje

Tłumiki do instrumentów smyczkowych i ich rodzaje

Con Sordino - tym określeniem w nutach kompozytor sugeruje zastosowanie tłumika aby uzyskać pożądaną barwę dźwięku. Tłumik nie służy tylko wyciszeniu, aby móc spokojnie ćwiczyć nie przeszkadzając sąsiadowi; jest on także narzędziem kolorystycznym, który pozwoli nam eksperymentować z dźwiękiem i (...)


Instrumenty smyczkowe, Akcesoria smyczkowe

Rodzaje złącz - jak je rozróżnić?

Rodzaje złącz - jak je rozróżnić?

Bardzo często spotykamy się z sytuacją gdzie do połączenia ze sobą dwóch urządzeń potrzebujemy kabel, który zakończony jest nieznajomymi dla nas złączami. Widząc te popularne jak chociażby Cinch czy Jack nie trudno o identyfikacje, aczkolwiek istnieje pewna grupa złączy stosowanych sporadycznie, (...)


Złącza

Czym się różni Les Paul od Stratocastera?

Czym się różni Les Paul od Stratocastera?

Mówiąc o gitarze elektrycznej, wielu muzyków myśli wtedy o dwóch firmach ? Gibson i Fender. Idąc dalej, na myśl przychodzą dwa modele, które śmiało nazwać można najbardziej zasłużonymi dla rozwoju muzyki gitarowej. Les Paul i Stratocaster, bo o nich mowa to to dwa odmienne wzorce brzmienia, które (...)


Gitary, Gitary elektryczne

Fender czy Gibson?

Fender czy Gibson?

To pytanie już przeszło od sześćdziesięciu lat towarzyszy wszystkim tym, którzy myślą o zakupie gitary elektrycznej. W którym kierunku pójść, na co się zdecydować i co ostatecznie wybrać. Nie chodzi tu nawet stricte o samą markę Gibson czy Fender ponieważ na te markowe gitary i tak nie wszyscy (...)


Gitary, Gitary elektryczne

Jak wybrać gitarę elektryczną?

Jak wybrać gitarę elektryczną?

Właściwy wybór pozwoli na uzyskanie brzmienia, które będzie satysfakcjonujące i będzie odpowiednie dla gatunku muzycznego, który zamierzamy grać. Gitary posiadają wiele aspektów, różniących je między sobą. Zrozumienie ich pozwoli na podjęcie odpowiedniej decyzji podczas kupna (...)


Gitary, Gitary elektryczne


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Promocje instrumentów i sprzętu muzycznego


Zobacz wszystkie promocje

Wydarzenia muzyczne


  Wszystkie wydarzenia muzyczne

  Materiały video na Youtube


  Nasz kanał Youtube

  Muzyczny.pl - sklep muzyczny

  muzyczny.pl jest największym i najlepiej wyposażonym sklepem muzycznym z instrumentami, akcesoriami i sprzętem muzycznym w Polsce. Firma funkcjonuje na rynku od 1990 roku i od tego czasu stała się liderem w branży. Cel, jaki od początku działania przyświeca naszej firmie jest prosty i czytelny - jak najlepiej zaspokajać potrzeby klientów i dostosować się do ich preferencji, stopnia wiedzy i zaawansowania. To właśnie dlatego oferta w muzyczny.pl jest systematycznie poszerzana.

  Aktualnie znajdą Państwo u nas całą gamę gitar, instrumentów klawiszowych, smyczkowych, dętych i perkusyjnych. Dzięki stałej współpracy i dobrym kontaktom handlowym z dystrybutorami i producentami, możemy pochwalić się jednym z najlepiej rozwiniętych działów gitarowych w Europie. Znajdą u nas Państwo znakomity wybór gitar klasycznych, akustycznych, basowych i gitar elektrycznych oraz wzmacniaczy, efektów i akcesoriów.

  Współpracujemy z producentami wiodących marek takich jak Fender, Gibson, Ibanez, Yamaha, Marshall, Boss, Electro-Harmonix i wielu innych. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom muzyków o różnych preferencjach. Obok tradycyjnych i najbardziej popularnych instrumentów, takich jak Stratocaster, Telecaster czy Les Paul, posiadamy także gitary niszowe i trudniej dostępne, jak Fender Jaguar, Gibson Firebird oraz instrumenty marki Duesenberg i Gretsch. Wyszukujemy najlepsze, hiszpańskie gitary klasyczne o wyrafinowanym brzmieniu, jak i tradycyjne ukulele, które w ostatnich latach przeżywają eksplozję popularności.

  Obok tych najdroższych, profesjonalnych instrumentów znajda Państwo u nas gitary dla początkujących, uczących się oraz dzieci. Przywiązujemy dużą wagę do edukacji muzycznej, a wielu profesjonalnych nauczycieli gry poleca nasz sklep i nasze produkty.

  Jednak muzyczny.pl to nie tylko instrumenty, to także ogromy wybór profesjonalnego i amatorskiego sprzętu audio, niezbędnego do obsługi koncertów i pracy w studiu nagraniowym. Działy audio i studio oferują najszerszy w Polsce wybór mikserów, mikrofonów, słuchawek, rejestratorów oraz systemów nagłośnieniowych. Muzycy i realizatorzy dźwięku znajdą u nas profesjonalne oprogramowanie, bez którego współczesne studia nagrań nie mają możliwości funkcjonowania.

  Nie zamykamy się oczywiście na tematy związane wyłącznie z dźwiękiem, co zaowocowało stworzeniem szerokiej oferty efektów świetlnych, scenicznych i dyskotekowych. Współczesny Dee Jay znajdzie u nas wszystko, czego potrzebuje do swojej pracy.

  Instrumenty muzyczne są naszą pasją, a nasz wykwalifikowany i doświadczony zespół doradców z pewnością pomoże każdemu w wyborze odpowiedniego sprzętu dla siebie.