Miksery DJ

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Miksery DJ

Poradniki dla muzyków w grupie Miksery DJ

Miksery DJ - Filtry dolno i górnoprzepustowe w mikserach DJ

Miksery DJ - Filtry dolno i górnoprzepustowe w mikserach DJ

Filtry tworzą bardzo obszerną gałąź elektroniki, ale tego rodzaju wiedza na temat filtracji dźwięku to podstawa dla każdego, kto chce uzyskać wspaniale brzmiące efekty w dynamicznych i zrównoważonych miksach. Na wstępie jednak musimy sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie czym jest filtr i jakie (...)


Dee Jay, Miksery DJ

Czym jest miksowanie muzyki? Miksowanie dla pcozątkujących.

Czym jest miksowanie muzyki? Miksowanie dla pcozątkujących.

Zanim przejdziemy do meritum naszego artykułu warto na początek powiedzieć sobie czym tak naprawdę zajmuje się didżej i od czego zacząć tego rodzaju działalność artystyczną. Tak więc didżej to nie tylko osoba puszczająca muzykę, ale przede wszystkim potrafiąca ją w umiejętny sposób dopasować do (...)


Dee Jay, Miksery DJ

Konsola DJ ? z czego się składa?

Konsola DJ ? z czego się składa?

Konsola jest podstawowym narzędziem pracy każdego DJ-a. Jako początkujący możesz nie zdawać sobie sprawy co zakupić w pierwszej kolejności lub na co przeznaczyć najwięcej pieniędzy dlatego w powyższym artykule postaram się jak najbardziej tą kwestię przybliżyć.Mixer jako serce całościOd niego (...)


Dee Jay, Miksery DJ

Jaki mikser DJ kupić?

Jaki mikser DJ kupić?

Mikser jest jednym z najważniejszych urządzeń używanych do pracy z dźwiękiem. Charakteryzuje się wieloma niezbędnymi funkcjami oraz wyjątkowo uniwersalnym zastosowaniem.Mikser jest jednym z najważniejszych urządzeń używanych do pracy z dźwiękiem. Charakteryzuje się wieloma niezbędnymi funkcjami (...)


Dee Jay, Miksery DJ

Co to jest mixer?

Co to jest mixer?

Co to jest mixer?Mixer jest podstawowym narzędziem pracy każdego DJ?a. Umożliwia podłączenie kilku różnych źródeł dźwięku, zmianę ich parametrów jak np. uwypuklenie lub stłumienie określonych częstotliwości czy też najprościej ? regulację głośności jak i również wprowadzanie efektów (...)


Dee Jay, Miksery DJ


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Miksery DJ

Wybrani producenci w grupie Miksery DJ

 • Allen & Heath

  Allen&Heath jest jednym z czołowych producentów profesjonalnych mikserów koncertowych, dyskotekowych oraz wysokiej klasy mikserów i powermikserów dla muzyków. Wszystkie produkty projektowane są z dbałością o każdy szczegół, a w procesie produkcji (...)


 • Numark

  Numark to międzynarodowy producent sprzętu dla DJ`ów. Numark tworzy urządzenia, które spełniają indywidualne potrzeby każdego DJ`a., Produkuje profesionalne odtwarzacze CD, gramofony oraz miksery od ponad 30 lat. Numark jest właścicielem marek (...)


 • Pioneer

  Nasza filozofia korporacyjna to „Wprowadzać innowacje, inspirować i bawić”, a nasza wizja to „Być liderem w wzbogacaniu życia dzięki technologii muzycznej”. W tym celu słuchamy naszych klientów, pracowników i światowej (...)


  Miksery DJ w naszym sklepie muzycznym

  Nie od dziś wiadomo, iż jest to jeden z najważniejszych elementów konsoli jak i również podstawowe narzędzie pracy każdego DJ’a. Umożliwia podłączenie kilku różnych źródeł dźwięku oraz zmianę ich parametrów. Mowa oczywiście o mikserze.

  Na samym początku wybierając nasz nowy sprzęt, należy zdecydować o ilości kanałów oraz funkcji, jaką chcemy posiadać, gdyż głównie te parametry wpływają na cenę. Nie ma tu zbyt wielkiej filozofii, tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji oraz konkretnego przeznaczenia.

  Preferowane marki i modele
  Decydując się na zakup powinniśmy wybierać z takich producentów jak: Pioneer, Denon, Numark, Reloop, Allen&Heath, Vestax, Ecler, Rane.

  Najprostsze dwu kanałowe modele o dosyć rozsądnej cenie nie posiadają zbyt wielu funkcji, ale mają wszystko to, co jest nam niezbędne. Jest to fajna alternatywa dla początkujących, gdyż niewielkim kosztem mamy podstawowy element konsoli.

  Przykładowym modelem w tym przedziale cenowym jest Numark M101. Alternatywą w tym samym przedziale cenowym jest również Reloop RMX-20. Jeśli szukamy produktów bardziej znanych producentów, posiadających więcej funkcji oraz lepszą jakość wykonania, droższą alternatywą w tym segmencie jest Pioneer DJM-250 lub Allen&Heath Xone22, czy też Denon DN-X120.

  Nieco wyższą półką ale niewiele wyższą cenowo są produkty marki Ecler. Mniej znana firma na tle konkurencji produkuje dosyć dobry, niedoceniany sprzęt. Na wyróżnienie zasługują modele NUO 3.0 i 4.0

  Dla bardziej zaawansowanych użytkowników polecam zakup czterokanałowego miksera z wbudowanym efektorem. Jest to jednak sprzęt adresowany dla profesjonalistów, stąd wysoka cena, ale coś za coś. Otrzymujemy produkt posiadający znacznie więcej przydatnych funkcji niż w przypadku niższych modeli.
  Na wyróżnienie w tej kategorii zasługują Pioneer DJM-700 i Denon DN-X1600.
  Pozostałe modele to już w pełni profesjonalna półka, stosowana wyłącznie przez profesjonalistów. Są to m.in. Pioneer DJM-2000 czy też jego nieco niższy brat, DJM-900.
  Czy wiedziałeś że… pojęcie „mikser” odnosi się nie tylko do produktów adresowanych dla DJ? Tego typu urządzenie stosowane jest również w estradzie, gdzie potrzebny jest sprzęt ze znacznie większą ilością wejść. Kilkunasto a nawet kilkudziesięcio kanałowy mikser estradowy nosi nazwę konsolety.

  Podsumowanie
  To, na jaki sprzęt się zdecydujemy zależy ściśle od tego, do czego konkretnie będzie nam służył. Jeżeli mamy w planach rozpoczęcie nauki miksowania w domowym zaciszu, lepiej kupić prosty, łatwy w opanowaniu model i stopniowo podnosić poprzeczkę.

  Jeżeli jednak aktualnie lub w przyszłości mamy zamiar prezentować nasze umiejętności publicznie lub też grać w klubach, nie warto oszczędzać na najważniejszym elemencie konsoli.
  W tym wypadku warto pomyśleć o zakupie modelu z efektorem – który to potrafi wnieść wiele unikatowych brzmień w miks.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl