Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.)

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.)

Poradniki dla muzyków w grupie Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.)


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.)

Wybrani producenci w grupie Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.)

 • American Audio

  American Audio to firma wchodząca w skład grupy ADJ, która obejmuje pięć firm: American DJ, Elation Professional Lighting, Acclaim Lighting, American Audio i Global Truss. Łącznie firmy te zapewniają oświetlenie, dźwięk i specjalistyczne produkty (...)


 • Numark

  Numark to międzynarodowy producent sprzętu dla DJ`ów. Numark tworzy urządzenia, które spełniają indywidualne potrzeby każdego DJ`a., Produkuje profesionalne odtwarzacze CD, gramofony oraz miksery od ponad 30 lat. Numark jest właścicielem marek (...)


  Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.) w naszym sklepie muzycznym

  Jeden z podstawowych elementów naszej konsoli. Niegdyś niedostępne, bardzo kosztowne oraz posiadające niewielką ilość funkcji, jednakże skutecznie wyparły gramofony z większości klubów na świecie.
  Mowa oczywiście o odtwarzaczach DJ. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wiele produktów oraz ciekawych rozwiązań które warto wziąć pod uwagę. Wybór jest bardzo duży, zarówno od tradycyjnych odtwarzaczy CD oraz DVD po sprzęt wyposażony w port USB z możliwością odczytu plików mp3 jak i również podwójne odtwarzacze montowane w panelach rack.

  Znane są również pod nazwą CD player. Trzeba jednak przyznać iż współczesny odtwarzacz DJ ma mało wspólnego z dawnymi playerami. Poniżej kilka słów na temat sprzętu i krótka charakteryzacja.

  Rodzaje, funkcje, modele
  Najstarsze, najprostsze modele jak chociażby Pioneer CDJ-100s posiadają możliwość odtwarzania wyłącznie płyt z plikami audio. Model ten, od dawna nie produkowany, dzięki prostocie oraz wysokiej bezawaryjności zyskał miano kultowego. Jednakże od tamtego czasu tradycyjny CD player zmienił swoje oblicze.
  W dzisiejszych czasach standardem stała się muzyka w plikach mp3. Również powoli kreuje się nowy standard portów USB. Obecne odtwarzacze są nie tylko wyposażone w możliwość odczytu płyt z plikami audio, ale również dobrze odczytują pliki mp3 jak i również są wyposażone w porty USB dzięki czemu zamiast tradycyjnych płyt możemy „grać” z pamięci zewnętrznych, pendrive.

  Jednym z tańszych, godnym polecenia modelem jest Numark z serii NDX 400/500. Nie jest to odtwarzacz idealny, lecz wyposażony w wspomniane USB oferuje niezłą jakość wykonania i fajne funkcje. Za rozsądne pieniądze otrzymujemy produkt, z możliwością odczytu plików mp3 oraz portem zewnętrznej pamięci.
  Nieco droższą, ale również dobrą alternatywą dla wspomnianych wyżej modeli jest Radius 3000 od American Audio. Warto też wspomnieć o Pioneerze CDJ-350. Kompaktowy rozmiar, spora ilość funkcji, port USB – to tylko kilka jego zalet. Nie jest jednak pozbawiony wad, z czym trzeba się liczyć.

  Poza standardowymi odtwarzaczami DJ istnieją również tzw. „duale” czyli nic innego jak podwójne odtwarzacze plików muzycznych. Przykładem tej kategorii jest Denon DND-4500. Odtwarzacz ten w odróżnieniu do poprzedników możemy umieścić w panelu rack 19” gdyż jest do tego przystosowany.
  Czy wiedziałeś że… Protoplastą obecnych odtwarzaczy dla DJ’ów był pierwszy na świecie odtwarzacz profesjonalny DENON DN-3000FE, który został zaprezentowany w 1981 roku? Chociaż nie był on przeznaczony dla DJ’ów, to jednak zastosowano w nim rozwiązania, które w późniejszym okresie zostały przeniesione do wszystkich wiodących odtwarzaczy oraz mikserów DJ’skich.

  Podsumowanie
  Wybierając odtwarzacz DJ przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę rodzaj nośników z jakich chcemy korzystać. W zależności od potrzeb, mogą to być płyty CD z plikami audio, płyty CD z plikami mp3 lub zewnętrzne pamięci USB z plikami mp3.

  Należy też wziąć pod uwagę przeznaczenie sprzętu, czy mamy zamiar wykorzystywać sprzęt do miksowania utworów, czy klasycznego odtwarzania.

  Jeżeli natomiast szukamy tradycyjnego odtwarzacza wyłącznie do „puszczania” muzyki w przerwach, w tle, warto zastanowić się nad odtwarzaczem typu dual. Dzięki możliwości montażu w rack’u nie zajmie nam wiele miejsca jak i również spełni swoją funkcje.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl