Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.)

Najczęściej kupowane produkty w grupie Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.)

Poradniki dla muzyków w grupie Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.)


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.)

Wybrani producenci w grupie Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.)

 • American Audio

  American Audio to firma wchodząca w skład grupy ADJ, która obejmuje pięć firm: American DJ, Elation Professional Lighting, Acclaim Lighting, American Audio i Global Truss. Łącznie firmy te zapewniają oświetlenie, dźwięk i specjalistyczne produkty (...)


 • LD Systems

  Każdy użytkownik urządzeń marki LD Systems® doświadcza wolności, jaką daje realizowanie pomysłów dźwiękowych według własnych wyobrażeń. Dlatego mówimy: „LD Systems – free your sound“. Liczne serie produktów nagłośnieniowych (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.) w naszym sklepie muzycznym

  Jeden z podstawowych elementów naszej konsoli. Niegdyś niedostępne, bardzo kosztowne oraz posiadające niewielką ilość funkcji, jednakże skutecznie wyparły gramofony z większości klubów na świecie.
  Mowa oczywiście o odtwarzaczach DJ. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wiele produktów oraz ciekawych rozwiązań które warto wziąć pod uwagę. Wybór jest bardzo duży, zarówno od tradycyjnych odtwarzaczy CD oraz DVD po sprzęt wyposażony w port USB z możliwością odczytu plików mp3 jak i również podwójne odtwarzacze montowane w panelach rack.

  Znane są również pod nazwą CD player. Trzeba jednak przyznać iż współczesny odtwarzacz DJ ma mało wspólnego z dawnymi playerami. Poniżej kilka słów na temat sprzętu i krótka charakteryzacja.

  Rodzaje, funkcje, modele
  Najstarsze, najprostsze modele jak chociażby Pioneer CDJ-100s posiadają możliwość odtwarzania wyłącznie płyt z plikami audio. Model ten, od dawna nie produkowany, dzięki prostocie oraz wysokiej bezawaryjności zyskał miano kultowego. Jednakże od tamtego czasu tradycyjny CD player zmienił swoje oblicze.
  W dzisiejszych czasach standardem stała się muzyka w plikach mp3. Również powoli kreuje się nowy standard portów USB. Obecne odtwarzacze są nie tylko wyposażone w możliwość odczytu płyt z plikami audio, ale również dobrze odczytują pliki mp3 jak i również są wyposażone w porty USB dzięki czemu zamiast tradycyjnych płyt możemy „grać” z pamięci zewnętrznych, pendrive.

  Jednym z tańszych, godnym polecenia modelem jest Numark z serii NDX 400/500. Nie jest to odtwarzacz idealny, lecz wyposażony w wspomniane USB oferuje niezłą jakość wykonania i fajne funkcje. Za rozsądne pieniądze otrzymujemy produkt, z możliwością odczytu plików mp3 oraz portem zewnętrznej pamięci.
  Nieco droższą, ale również dobrą alternatywą dla wspomnianych wyżej modeli jest Radius 3000 od American Audio. Warto też wspomnieć o Pioneerze CDJ-350. Kompaktowy rozmiar, spora ilość funkcji, port USB – to tylko kilka jego zalet. Nie jest jednak pozbawiony wad, z czym trzeba się liczyć.

  Poza standardowymi odtwarzaczami DJ istnieją również tzw. „duale” czyli nic innego jak podwójne odtwarzacze plików muzycznych. Przykładem tej kategorii jest Denon DND-4500. Odtwarzacz ten w odróżnieniu do poprzedników możemy umieścić w panelu rack 19” gdyż jest do tego przystosowany.
  Czy wiedziałeś że… Protoplastą obecnych odtwarzaczy dla DJ’ów był pierwszy na świecie odtwarzacz profesjonalny DENON DN-3000FE, który został zaprezentowany w 1981 roku? Chociaż nie był on przeznaczony dla DJ’ów, to jednak zastosowano w nim rozwiązania, które w późniejszym okresie zostały przeniesione do wszystkich wiodących odtwarzaczy oraz mikserów DJ’skich.

  Podsumowanie
  Wybierając odtwarzacz DJ przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę rodzaj nośników z jakich chcemy korzystać. W zależności od potrzeb, mogą to być płyty CD z plikami audio, płyty CD z plikami mp3 lub zewnętrzne pamięci USB z plikami mp3.

  Należy też wziąć pod uwagę przeznaczenie sprzętu, czy mamy zamiar wykorzystywać sprzęt do miksowania utworów, czy klasycznego odtwarzania.

  Jeżeli natomiast szukamy tradycyjnego odtwarzacza wyłącznie do „puszczania” muzyki w przerwach, w tle, warto zastanowić się nad odtwarzaczem typu dual. Dzięki możliwości montażu w rack’u nie zajmie nam wiele miejsca jak i również spełni swoją funkcje.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl