Kontrolery, pady, samplery

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Kontrolery, pady, samplery

Wybrani producenci w grupie Kontrolery, pady, samplery

 • AKAI

  Firma Akai powstała w 1929r. w Japonii i od samego początku zajmowała się sprzedażą i produkcją sprzętów elektronicznych. W okresie lat 80. Akai było czołowym producentem magnetowidów. W 1984 r. został utworzony nowy oddział firmy, nastawiony na (...)


 • Arturia

  Arturia to francuska firma działająca w 55 krajach, posiada swoje biura we Francji, Stanach Zjednoczonych oraz w Meksyku. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania muzycznego oraz instrumentów jak np. syntezatory, klawiatury sterujące dla (...)


 • Joue

  Joué to francuska firma projektująca instrumenty cyfrowe dla muzyków, którzy szukają bardziej intuicyjnej interakcji z urządzeniem oraz mobilności podczas grania. W swojej ofercie posiada bezkonkurencyjne urządzenia, które w połączeniu z (...)


 • Novation

  Novation jest firmą zajmującą się produkcją syntezatorów oraz klawiatur sterujących. Historia firmy sięga roku 1992, więc jak na producenta zajmującego się tworzeniem sprzętu elektronicznego jest to spory staż, w którym firma mogła się rozwijać i (...)


 • Presonus

  Mieszkamy i pracujemy w Baton Rouge, Louisiana, Cajun Country, USA. To bogata jambalaya jazzu, bluesa, rocka, zydeco, metalu, folku i muzyki chrześcijańskiej, która nieustannie wypełnia nasze życie. Nagrywamy w naszych sypialniach, prowadzimy (...)


  Kontrolery, pady, samplery w naszym sklepie muzycznym

  To właśnie dzięki nim możemy stale urozmaicać nasze miksy. Zwykle niewielkich rozmiarów, mobilne, posiadające ogromną ilość przycisków oraz potencjometrów – to tylko kilka cech wyżej wymienionej grupy urządzeń.

  Kontrolery
  W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki asortyment w kategorii kontrolerów MIDI. By jednak nieco bardziej przybliżyć tą tematykę, opowiem nieco o tym standardzie.

  MIDI zostało wymyślone po to, by przenosić proste zbiory poleceń. Idea tego systemu jest taka, że grając na jednym keyboardzie (klawiaturze sterującej) posiadającym MIDI, możesz sterować innym urządzeniem (syntezatorem, modułem brzmieniowym) poprzez sygnał MIDI.

  Dokonuje się to dzięki poleceniom note-on i note-off. Każdej informacji note-on towarzyszy informacja key velocity, która mówi o sile nacisku na dany klawisz. Można w ten sposób podawać jeszcze wiele parametrów charakteryzujących dany dźwięk, takich jak wysokość tonu, modulacja dźwięku itp.

  Podstawowym zadaniem MIDI jest sekwencja i sterowanie syntezatorów (lub samplerów) z głównej klawiatury sterującej lub ze ścieżek MIDI w sekwencerze. Jest również używane do przesyłania informacji z syntezatora do urządzeń rejestrujących, procesorów efektów oraz do synchronizowania pracy różnych urządzeń.
  W tej kategorii sprzętowej warto zwrócić uwagę na produkty marki AKAI, Ableton, Mackie, Native Instruments, M-Audio, Novation, Steinberg, Roland.

  Samplery
  Sampler jest to klawiszowy instrument muzyczny z grupy elektrofonów elektronicznych, odgrywający wcześniej nagrane próbki dźwięków (ang. samples) instrumentów akustycznych, innych dźwięków muzycznych lub nie muzycznych dźwięków wykorzystywanych w muzyce. Używany w samplingu.

  Samplowanie jest to użycie fragmentu wcześniej dokonanego nagrania muzycznego, zwanego samplem jako elementu tworzonego utworu przy użyciu specjalnego instrumentu (samplerem lub komputera).
  Obecnie możliwość samplowania ma wiele urządzeń DJ’skich, gdyż samplery bardzo często występują choćby w CD playerach (np. w odtwarzaczu Pioneer CDJ-400).

  Czy wiedziałeś że… standard MIDI został stworzony w 1983 roku w celu ujednolicenia komunikacji cyfrowych syntezatorów? Dzięki niemu możliwe było przejście z epoki "ściany syntezatorów" do syntezatorów montowanych na przenośnych rusztowaniach, które mogły być kontrolowane z jednej klawiatury, przy współpracy z komputerem.

  Podsumowanie
  Kontrolery, pady, samplery są urządzeniami które dodadzą naszym występom mnóstwa nowych brzmień. Wybór konkretnego urządzenia powinniśmy dokonywać zgodnie z preferencjami oraz potrzebami.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl