Programy DJ, interfejsy

Najczęściej kupowane produkty w grupie Programy DJ, interfejsy

Programy DJ, interfejsy w naszym sklepie muzycznym

W domowym zaciszu zawsze można pobawić się wersją testową, lecz w pracy legalne oprogramowanie to podstawa. Mowa o programach DJ które używa większość z nas. Jeśli chcemy dobrze obsługiwać program oraz zintegrować go z dodatkowymi urządzeniami jak np. mikser lub player a nasz kontroler nie posiada takiej funkcji, musimy również zakupić interfejs.

W ofercie naszego sklepu znajdują się profesjonalne oprogramowania dla DJ’ów, do tworzenia oraz edycji muzyki z możliwością edycji i dogrywania fraz oraz efektami.
Znajdziecie Państwo także odpowiednie interfejsy audio umożliwiające właściwe podłączenie sprzętu DJ’skiego z komputerem.

Interfejs audio
Interfejs audio jest to nic innego jak karta muzyczna stworzona do rejestracji dźwięku i pracy nad nim.
Powszechnie wiadomo iż nie każdy kontroler ma wbudowany interfejs, dlatego w sprzedaży dostępne są dodatkowe, wysokiej jakości interfejsy audio, pozwalające na integracje ze sobą urządzeń. Zakup takiego urządzenia to nie konieczność, pod warunkiem iż jest ono już wbudowane.

Jeżeli tak jak wspomniałem, nie jest on wbudowany, warto zakupić go m.in. dlatego iż zapewni nam wysoką jakość dźwięku oraz niską latencję, która w standardowej komputerowej karcie dźwiękowej jest zwykle wysoka.
Latencja jest to czas w jakim dźwięk jest przetwarzany zanim zostanie odtwarzany.
Ponadto taki interfejs ma znacznie więcej wejść oraz wyjść niż standardowa karta dźwiękowa którą znajdziemy w naszym komputerze.

Przykładem w tej kategorii godnym polecenia jest Maya 44 USB, która komunikuję się z komputerem przez port USB. Oczywiście jak wiadomo, sprzęt ten nie jest pozbawiony wad, jednakże jak na budżetowy interfejs wypada naprawdę zadowalająco.

Od czego zacząć poszukiwania
Przede wszystkim, analizujemy swoje potrzeby oraz budżet. Do podjęcia ważnych decyzji musimy posiadać podstawowe informacje z zakresu przepływu sygnału audio i konfiguracji sprzętowych.
Kolejną ważną cechą jest to, czy urządzenie, które planujemy kupić jest kompatybilne z pozostałym naszym sprzętem jak również z oprogramowaniem.

Trzeba wziąć pod uwagę, iż dla przykładu, osoba pragnąca nagrywać wokal będzie potrzebowała innych funkcji interfejsu, niż taka, która nie planuje nagrywać nic, a tylko miksować materiał w całości wyprodukowany wewnątrz komputera.

Czy wiedziałeś że… istnieje system służący do komunikacji oraz przekazywania informacji pomiędzy elektronicznymi instrumentami muzycznymi? Taki system nosi nazwę MIDI (Musical Instrumental Digital Interface).

Podsumowanie
Zapewne pewna część z nas pomyśli, że nie warto inwestować w legalne oprogramowanie, jednak myślę, że prędzej czy później każdy z nas samemu doceni inwestycje w tego typu produkty.

Warto również wspomnieć o samych kontrolerach, gdyż istnieją pewne typy kontrolerów, które nie mają wbudowanej sekcji miksera, stąd do obsługi programu a właściwie kontrolera z mikserem potrzebujemy odpowiedni interfejs audio.

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl