Gramofony

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, by chociaż przez chwilę, stanąć na stanowisku DJ’a, naprzeciwko konsolety mikserskiej i spróbować scratch’ować płyty z muzyką, której brzmienie jednocześnie stałoby się motorem napędowym do szaleństwa osób na większej imprezie? Solidny gramofon, na którym wykonuje się typowe „skrecze”, jest sprzętem, który zdecydowanie dostarcza wiele radości dla muzyków zajmujących się DJ-ingiem. Jeżeli jesteś zainteresowany i szukasz profesjonalnego sprzętu, sklep z gramofonami Muzyczny.pl zachęca do przejrzenia swojej oferty!

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gramofony

Poradniki dla muzyków w grupie Gramofony

Jaki gramofon dla DJ′a

Jaki gramofon dla DJ′a

Mogłoby się wydawać, że sprzęt ten odejdzie w zapomnienie, a tu zyskuje on coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród zawodowych didżejów, ale również wśród melomanów. Posiadanie gramofonu i wykorzystywanie go do słuchania płyt winylowych stało się coraz bardziej trendy. Kiedy pod koniec lat 80 (...)


Dee Jay, Gramofony

Jak dbać o płyty gramofonowe i igłę gramofonową?

Jak dbać o płyty gramofonowe i igłę gramofonową?

Nie ma sprzętu, który raz kupiony będzie nam służył przez wiele lat i by nie wymagał odpowiedniej konserwacji. Podobnie jak w samochodzie należy przeprowadzać przeglądy techniczne i serwisowe podobnie jest też z gramofonami i płytami. Jeżeli chcemy cieszyć się dobrym brzmieniem przez lata, to (...)


Dee Jay, Gramofony

Kalibracja wkładki gramofonowej

Kalibracja wkładki gramofonowej

Jedną z podstawowych czynności jaką musimy wykonać przed rozpoczęciem odtwarzania płyt winylowych jest dokładna kalibracja wkładki. Nie tylko ma to bardzo istotne znaczenie dla jakości odtwarzanego sygnału analogowego, ale również dla bezpieczeństwa płyt i żywotności samej igły. Najprościej (...)


Dee Jay, Gramofony

Na czym słuchamy muzyki?

Na czym słuchamy muzyki?

Jak to się zaczęło?Przez dziesiątki lat rynek muzyczny przechodził różne etapy uwieczniania twórczości artystycznej. Takim prekursorem był Thomas Alvę Edison, który 29 listopada 1877 zademonstrował swój wynalazek fonograf. Tam dźwięk zapisywany był za pomocą igły na cylindrze zakładanym na walec, (...)


Dee Jay, Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.), Gramofony, Słuchawki i akcesoria

Jakie rodzaje napędów występują w gramofonach?

Jakie rodzaje napędów występują w gramofonach?

Można powiedzieć, że obok wkładki gramofonowej wybór napędu stanowi podstawowe kryterium wyboru gramofonu. Podobnie jak w ludzkim organizmie serce jest takim centrum organów ludzkich, tak w gramofonie tą funkcję pełni właśnie napęd. Są trzy powszechne rodzaje napędów gramofonowych: paskowy, (...)


Dee Jay, Gramofony

Jak wybrać gramofon?

Jak wybrać gramofon?

Jest to pytanie przed którym staje coraz mniej młodych adeptów DJ′ingu. W dobie kontrolerów i cyfrowego grania bardzo rzadko decydujemy się na sprzęt analogowy. A gdyby tak połączyć możliwość grania z komputera z feelingiem gramofonów?Nic prostszego ? wystarczy system DVS, czyli płyty vinylowe z (...)


Dee Jay, Gramofony


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Gramofony

Wybrani producenci w grupie Gramofony

 • Audio Technica

  Audio-Technica należy do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Sprzętu tej marki używają największe gwiazdy światowej piosenki i estrady. Z mikrofonów Audio-Technica korzystają także największe, profesjonalne studia nagraniowe na całym świecie. (...)


 • Omnitronic

  Marka Omnitronic należy do niemieckiej grupy Steinigke Showtechnik Gmbh, jednego z największych producentów oświetlenia, nagłośnienia, instrumentów muzycznych i technologii sceny. Firma oferuje szeroki wybór mikserów DJ-owskich, słuchawek (...)


 • Reloop

  Reloop zajmuje wysokie miejsce w wielu aspektach wśród światowych dostawców sprzętu DJ . Reloop jest jedną z najważniejszych marek na światowym rynku DJ. Zajmuje czołowe miejsce wśród europejskich producentów. Dzięki swojej filozofii produktu (...)


  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl