Gramofony

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gramofony

Poradniki dla muzyków w grupie Gramofony

Jaki gramofon dla DJ′a

Jaki gramofon dla DJ′a

Mogłoby się wydawać, że sprzęt ten odejdzie w zapomnienie, a tu zyskuje on coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród zawodowych didżejów, ale również wśród melomanów. Posiadanie gramofonu i wykorzystywanie go do słuchania płyt winylowych stało się coraz bardziej trendy. Kiedy pod koniec lat 80 (...)


Dee Jay, Gramofony

Jak dbać o płyty gramofonowe i igłę gramofonową?

Jak dbać o płyty gramofonowe i igłę gramofonową?

Nie ma sprzętu, który raz kupiony będzie nam służył przez wiele lat i by nie wymagał odpowiedniej konserwacji. Podobnie jak w samochodzie należy przeprowadzać przeglądy techniczne i serwisowe podobnie jest też z gramofonami i płytami. Jeżeli chcemy cieszyć się dobrym brzmieniem przez lata, to (...)


Dee Jay, Gramofony

Kalibracja wkładki gramofonowej

Kalibracja wkładki gramofonowej

Jedną z podstawowych czynności jaką musimy wykonać przed rozpoczęciem odtwarzania płyt winylowych jest dokładna kalibracja wkładki. Nie tylko ma to bardzo istotne znaczenie dla jakości odtwarzanego sygnału analogowego, ale również dla bezpieczeństwa płyt i żywotności samej igły. Najprościej (...)


Dee Jay, Gramofony

Na czym słuchamy muzyki?

Na czym słuchamy muzyki?

Jak to się zaczęło?Przez dziesiątki lat rynek muzyczny przechodził różne etapy uwieczniania twórczości artystycznej. Takim prekursorem był Thomas Alvę Edison, który 29 listopada 1877 zademonstrował swój wynalazek fonograf. Tam dźwięk zapisywany był za pomocą igły na cylindrze zakładanym na walec, (...)


Dee Jay, Odtwarzacze DJ (CD, MP3, DVD etc.), Gramofony, Słuchawki i akcesoria

Jakie rodzaje napędów występują w gramofonach?

Jakie rodzaje napędów występują w gramofonach?

Można powiedzieć, że obok wkładki gramofonowej wybór napędu stanowi podstawowe kryterium wyboru gramofonu. Podobnie jak w ludzkim organizmie serce jest takim centrum organów ludzkich, tak w gramofonie tą funkcję pełni właśnie napęd. Są trzy powszechne rodzaje napędów gramofonowych: paskowy, (...)


Dee Jay, Gramofony

Jak wybrać gramofon?

Jak wybrać gramofon?

Jest to pytanie przed którym staje coraz mniej młodych adeptów DJ′ingu. W dobie kontrolerów i cyfrowego grania bardzo rzadko decydujemy się na sprzęt analogowy. A gdyby tak połączyć możliwość grania z komputera z feelingiem gramofonów?Nic prostszego ? wystarczy system DVS, czyli płyty vinylowe z (...)


Dee Jay, Gramofony


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Gramofony

Wybrani producenci w grupie Gramofony

 • Audio Technica

  Audio-Technica należy do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Sprzętu tej marki używają największe gwiazdy światowej piosenki i estrady. Z mikrofonów Audio-Technica korzystają także największe, profesjonalne studia nagraniowe na całym świecie. (...)


 • Numark

  Numark to międzynarodowy producent sprzętu dla DJ`ów. Numark tworzy urządzenia, które spełniają indywidualne potrzeby każdego DJ`a., Produkuje profesionalne odtwarzacze CD, gramofony oraz miksery od ponad 30 lat. Numark jest właścicielem marek (...)


  Gramofony w naszym sklepie muzycznym

  Gramofon to szczególnie ważne urządzenie w tematyce miksowania. Niegdyś tak naprawdę od nich każdy DJ rozpoczynał swoją karierę, z biegiem czasu jednak zostały częściowo wyparte przez CD playery. Obecnie powracają do łask. W naszym sklepie muzycznym oferujemy duży wybór różnych gramofonów oraz dedykowanych do nich akcesoriów.

  Typy gramofonów
  Rozróżniamy dwa główne typy:
  • O napędzie paskowym (np. Denon DP-300F)
  Najwłaściwsze zastosowanie to odtwarzanie muzyki. Jeśli mamy w planach zamiar skreczowa lub ogólnie „bawić się” popularnymi winylami, zalecamy zakup sprzętu z napędem bezpośrednim.

  • O napędzie bezpośrednim (np. Audio Technica AT-LP120W)
  W odróżnieniu do typowego „paskowego” silnik jest umiejscowiony centralnie. Rozwiązanie to jest bardzo popularnie na świecie oraz korzysta z niego większość DJ-ów. Na sprzęcie tego typu możemy np. skreczować, itp.

  Ważną cechą jest również to by nasz przyszły model posiadał funkcję stabilizacji napędu. Polega to na tym, że specjalny układ elektroniczny stabilizuje obroty silnika.

  Wyjście Phono a Line?
  W praktyce lepiej sprawdza się Line ponieważ jest bardziej popularnym wyjściem.
  Jeśli chcemy korzystać z „phono” należy sprawdzić, czy nasz gramofon ma wbudowany odpowiedni przedwzmacniacz. Ma to jednak sens jeśli inwestujemy w porządny sprzęt i oczekujemy najwyższej jakości dźwięku.

  Na jakie marki warto zwrócić uwagę?
  Liderem w dziedzinie gramofonów jest marka Technics, a najpopularniejszy SL-1210 jest spotykany na całym świecie. Warto również zwrócić uwagę na wyroby marki Vestax, Audio Technica, Numark, Denon oraz Reloop.
  W naszym sklepie znajdziecie Państwo modele zarówno dla profesjonalistów jak i również dla początkujących, chcących spróbować sił za konsolą składającą się z gramofonów.

  Czy wiedziałeś że… pierwszy gramofon został skonstruowany w 1877 przez Thomasa Edisona? Od tego czasu powstawały kolejne, coraz bardziej udoskonalane modele.

  Podsumowanie
  Jeśli szukają Państwo sprzętu do zabawy, skreczu, należy wybierać gramofony z napędem bezpośrednim który posiada stabilizację napędu, jest ciężki oraz nie posiada wbudowanych kabli.
  Tuż po zakupie warto rozejrzeć się za odpowiednimi skrzyniami transportowymi, które zabezpieczą nasz sprzęt przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami podczas transportu, powstałymi w sposób przypadkowy, losowy.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl