Gramofony

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gramofony

Poradniki dla muzyków w grupie Gramofony

Jaki gramofon dla DJ′a

Jaki gramofon dla DJ′a

Mogłoby się wydawać, że sprzęt ten odejdzie w zapomnienie, a tu zyskuje on coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród zawodowych didżejów, ale również wśród melomanów. Posiadanie gramofonu i wykorzystywanie go do słuchania płyt winylowych stało się coraz bardziej trendy. Kiedy pod koniec lat 80 (...)


Dee Jay, Gramofony

Pierwszy gramofon ? kryteria wyboru, na co zwrócić uwagę?

Pierwszy gramofon ? kryteria wyboru, na co zwrócić uwagę?

Płyty winylowe i gramofony do ich odtwarzania w ostatnich latach cieszą się co raz większą popularnością. W porównaniu do poprzednich lat kiedy to wydawało się, że gramofon odejdzie w zapomnienie a jego miejsce zajmie bezkonkurencyjny odtwarzacz CD sytuacja zaczęła się znacząco odmieniać. Sprzedaż (...)


Dee Jay, Gramofony

Od Edisona i Berlinera do współczesności. Fonograf ojcem gramofonu.

Od Edisona i Berlinera do współczesności. Fonograf ojcem gramofonu.

Pierwsze słowa zostały nagrane w 1877 przez Thomasa Edisona za pomocą jego wynalazku nazywany fonografem, który rok później opatentował. Wynalazek ten zapisywał i odtwarzał dźwięk za pomocą metalowej igły na woskowych cylindrach. Ostatni fonograf wyprodukowano 1929 roku. 9 lat później Emil (...)


Dee Jay, Gramofony

Od Edisona i Berlinera do współczesności. Techniczne aspekty gramofonu.

Od Edisona i Berlinera do współczesności. Techniczne aspekty gramofonu.

W tej części naszego cyklu przyjrzymy technicznym aspektom gramofonu, jego najważniejszym elementom oraz specyfiki wpływającej na analogowe brzmienie płyt winylowych.Charakterystyka igieł gramofonowychŻeby igła dobrze osadziła się w rowku płyty winylowej musi mieć odpowiedni wymiar oraz kształt. (...)


Dee Jay, Gramofony

Jak wybrać gramofon?

Jak wybrać gramofon?

Jest to pytanie przed którym staje coraz mniej młodych adeptów DJ′ingu. W dobie kontrolerów i cyfrowego grania bardzo rzadko decydujemy się na sprzęt analogowy. A gdyby tak połączyć możliwość grania z komputera z feelingiem gramofonów?Nic prostszego ? wystarczy system DVS, czyli płyty vinylowe z (...)


Dee Jay, Gramofony


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Gramofony

Wybrani producenci w grupie Gramofony

 • Omnitronic

  Marka Omnitronic należy do niemieckiej grupy Steinigke Showtechnik Gmbh, jednego z największych producentów oświetlenia, nagłośnienia, instrumentów muzycznych i technologii sceny. Firma oferuje szeroki wybór mikserów DJ-owskich, słuchawek (...)


 • Pioneer

  Nasza filozofia korporacyjna to „Wprowadzać innowacje, inspirować i bawić”, a nasza wizja to „Być liderem w wzbogacaniu życia dzięki technologii muzycznej”. W tym celu słuchamy naszych klientów, pracowników i światowej (...)


  Gramofony w naszym sklepie muzycznym

  Gramofon to szczególnie ważne urządzenie w tematyce miksowania. Niegdyś tak naprawdę od nich każdy DJ rozpoczynał swoją karierę, z biegiem czasu jednak zostały częściowo wyparte przez CD playery. Obecnie powracają do łask. W naszym sklepie muzycznym oferujemy duży wybór różnych gramofonów oraz dedykowanych do nich akcesoriów.

  Typy gramofonów
  Rozróżniamy dwa główne typy:
  • O napędzie paskowym (np. Denon DP-300F)
  Najwłaściwsze zastosowanie to odtwarzanie muzyki. Jeśli mamy w planach zamiar skreczowa lub ogólnie „bawić się” popularnymi winylami, zalecamy zakup sprzętu z napędem bezpośrednim.

  • O napędzie bezpośrednim (np. Audio Technica AT-LP120W)
  W odróżnieniu do typowego „paskowego” silnik jest umiejscowiony centralnie. Rozwiązanie to jest bardzo popularnie na świecie oraz korzysta z niego większość DJ-ów. Na sprzęcie tego typu możemy np. skreczować, itp.

  Ważną cechą jest również to by nasz przyszły model posiadał funkcję stabilizacji napędu. Polega to na tym, że specjalny układ elektroniczny stabilizuje obroty silnika.

  Wyjście Phono a Line?
  W praktyce lepiej sprawdza się Line ponieważ jest bardziej popularnym wyjściem.
  Jeśli chcemy korzystać z „phono” należy sprawdzić, czy nasz gramofon ma wbudowany odpowiedni przedwzmacniacz. Ma to jednak sens jeśli inwestujemy w porządny sprzęt i oczekujemy najwyższej jakości dźwięku.

  Na jakie marki warto zwrócić uwagę?
  Liderem w dziedzinie gramofonów jest marka Technics, a najpopularniejszy SL-1210 jest spotykany na całym świecie. Warto również zwrócić uwagę na wyroby marki Vestax, Audio Technica, Numark, Denon oraz Reloop.
  W naszym sklepie znajdziecie Państwo modele zarówno dla profesjonalistów jak i również dla początkujących, chcących spróbować sił za konsolą składającą się z gramofonów.

  Czy wiedziałeś że… pierwszy gramofon został skonstruowany w 1877 przez Thomasa Edisona? Od tego czasu powstawały kolejne, coraz bardziej udoskonalane modele.

  Podsumowanie
  Jeśli szukają Państwo sprzętu do zabawy, skreczu, należy wybierać gramofony z napędem bezpośrednim który posiada stabilizację napędu, jest ciężki oraz nie posiada wbudowanych kabli.
  Tuż po zakupie warto rozejrzeć się za odpowiednimi skrzyniami transportowymi, które zabezpieczą nasz sprzęt przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami podczas transportu, powstałymi w sposób przypadkowy, losowy.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl