Gramofony

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gramofony

Poradniki dla muzyków w grupie Gramofony


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Gramofony

Wybrani producenci w grupie Gramofony

 • Audio Technica

  Audio-Technica należy do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Sprzętu tej marki używają największe gwiazdy światowej piosenki i estrady. Z mikrofonów Audio-Technica korzystają także największe, profesjonalne studia nagraniowe na całym świecie. (...)


 • Numark

  Numark to międzynarodowy producent sprzętu dla DJ`ów. Numark tworzy urządzenia, które spełniają indywidualne potrzeby każdego DJ`a., Produkuje profesionalne odtwarzacze CD, gramofony oraz miksery od ponad 30 lat. Numark jest właścicielem marek (...)


  Gramofony w naszym sklepie muzycznym

  Gramofon to szczególnie ważne urządzenie w tematyce miksowania. Niegdyś tak naprawdę od nich każdy DJ rozpoczynał swoją karierę, z biegiem czasu jednak zostały częściowo wyparte przez CD playery. Obecnie powracają do łask. W naszym sklepie muzycznym oferujemy duży wybór różnych gramofonów oraz dedykowanych do nich akcesoriów.

  Typy gramofonów
  Rozróżniamy dwa główne typy:
  • O napędzie paskowym (np. Denon DP-300F)
  Najwłaściwsze zastosowanie to odtwarzanie muzyki. Jeśli mamy w planach zamiar skreczowa lub ogólnie „bawić się” popularnymi winylami, zalecamy zakup sprzętu z napędem bezpośrednim.

  • O napędzie bezpośrednim (np. Audio Technica AT-LP120W)
  W odróżnieniu do typowego „paskowego” silnik jest umiejscowiony centralnie. Rozwiązanie to jest bardzo popularnie na świecie oraz korzysta z niego większość DJ-ów. Na sprzęcie tego typu możemy np. skreczować, itp.

  Ważną cechą jest również to by nasz przyszły model posiadał funkcję stabilizacji napędu. Polega to na tym, że specjalny układ elektroniczny stabilizuje obroty silnika.

  Wyjście Phono a Line?
  W praktyce lepiej sprawdza się Line ponieważ jest bardziej popularnym wyjściem.
  Jeśli chcemy korzystać z „phono” należy sprawdzić, czy nasz gramofon ma wbudowany odpowiedni przedwzmacniacz. Ma to jednak sens jeśli inwestujemy w porządny sprzęt i oczekujemy najwyższej jakości dźwięku.

  Na jakie marki warto zwrócić uwagę?
  Liderem w dziedzinie gramofonów jest marka Technics, a najpopularniejszy SL-1210 jest spotykany na całym świecie. Warto również zwrócić uwagę na wyroby marki Vestax, Audio Technica, Numark, Denon oraz Reloop.
  W naszym sklepie znajdziecie Państwo modele zarówno dla profesjonalistów jak i również dla początkujących, chcących spróbować sił za konsolą składającą się z gramofonów.

  Czy wiedziałeś że… pierwszy gramofon został skonstruowany w 1877 przez Thomasa Edisona? Od tego czasu powstawały kolejne, coraz bardziej udoskonalane modele.

  Podsumowanie
  Jeśli szukają Państwo sprzętu do zabawy, skreczu, należy wybierać gramofony z napędem bezpośrednim który posiada stabilizację napędu, jest ciężki oraz nie posiada wbudowanych kabli.
  Tuż po zakupie warto rozejrzeć się za odpowiednimi skrzyniami transportowymi, które zabezpieczą nasz sprzęt przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami podczas transportu, powstałymi w sposób przypadkowy, losowy.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl