Efekty

Najczęściej kupowane produkty w grupie Efekty

Poradniki dla muzyków w grupie Efekty


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Efekty

Efekty w naszym sklepie muzycznym

Efektor to nic innego jak urządzenie, które wprowadza wiele pozytywnych brzmień w nasz miks. Często spotykany jako wbudowany komponent w mikserach wyższej klasy, lub też jako osobne urządzenie. Z pewnością każdy z nas słyszał go kiedyś w akcji, zapewne najczęściej w klubie, gdzie grający tam DJ urozmaicał swoje sety przeróżnymi efektami.

Każdy efektor posiada określoną liczbę efektów. Jedne mają ich kilka, inne kilkadziesiąt, ponadto dodatkowo możemy zmieniać ich parametry. Wszystko zależy od konkretnego modelu, jaki wybierzemy.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, oferujemy szeroki wybór różnych procesorów efektowych, tak by każdy znalazł coś dla siebie.

Zasada działania
Za pomocą odpowiednich przyrządów takich jak potencjometry (najczęściej spotykany typ sterowania w wbudowanych efektorach w mikserze), touch pad (przykładowy model: Korg Kaoss Mini), obrotowy jog (np. Pioneer EFX 1000) wybieramy interesujący nas efekt.

Jak widać istnieje wiele modeli, które można obsługiwać na różne sposoby. Nie ma tutaj lepszych i gorszych, to za pomocą czego będziemy obsługiwać nasz sprzęt zależy wyłącznie od naszych preferencji.
Przy zakupie naszego wymarzonego efektora warto zwrócić uwagę czy konkretny model posiada funkcję synchronizacji efektu z aktualnie tym, co gramy. Bardzo przydatna funkcja.

Typy połączeń
Warto też zwrócić uwagę na typ połączenia. Przede wszystkim rozróżniamy typy:

• Wewnętrznie w mikserze (najmniej komplikacji)
• Między mikserem a wzmacniaczem
• Między źródłem sygnału a mikserem
• Loop czyli pętla efektowa (w przypadku gdy pozwala nam na to nasz mikser, najbardziej zalecany typ łączenia)

Preferowane marki, modele
Niewątpliwie czołówką w tej dziedzinie jest Pioneer ( np. Pioneer RMX-500) oraz Korg (np. Korg Kaoss Pad 3+). Jednakże w naszym sklepie znajdziecie Państwo również modele z nieco niższej półki cenowej które również zadowolą mniej zaawansowanych użytkowników. Warto również zwrócić uwagę na produkty firmy: Numark (np. Numark NSFX) czy też Vestax oraz Alesis.
Czy wiedziałeś że…. echo które rozbrzmiewa wokal DJ na imprezie to zasługa właśnie efektora? To właśnie nim wielu prezenterów na świecie wzbogaca swoje wypowiedzi, przy czym stosownie nakręca klimat imprezy.

Podsumowanie
Przede wszystkim wybierając konkretny model musimy zwrócić uwagę na własne preferencje i wybrać taki sprzęt, jaki będzie nam odpowiadał. Obecnie rynek jak i oferta naszego sklepu jest nasycona wieloma ciekawymi modelami, które zaspokoją najbardziej wymagającego użytkownika.
Bardzo ważnym oraz istotnym faktem jest to, by nasz mikser posiadał dedykowane wejście oraz wyjście na efektor. Pozwoli to na pełne wykorzystanie jego możliwości, co wpłynie na urozmaicenie naszych miksów.

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl