Słuchawki dla DJ'a

Najczęściej kupowane produkty w grupie Słuchawki dla DJ-a

Poradniki dla muzyków w grupie Słuchawki dla DJ-a

Jak wybrać słuchawki DJ?

Jak wybrać słuchawki DJ?

Dobry wybór słuchawek zapewni nie tylko ochronę przed hałasem z zewnątrz, ale także dobrą jakość dźwięku. Jednak sam zakup nie jest tak prosty i oczywisty, gdyż producenci wprowadzili na rynek wiele rodzajów słuchawek o różnych parametrach, a także wyglądzie. Odpowiedni dobór sprzętu nie tylko (...)


Dee Jay, Słuchawki dla DJ-a

Kryteria wyboru słuchawek ? cześć 1

Kryteria wyboru słuchawek ? cześć 1

Określenie naszych potrzeb Na rynku mamy dostępnych setki przeróżnych modeli słuchawek i wchodząc do sklepu ze sprzętem audio możemy się poczuć trochę zagubieni. To z kolei może doprowadzić do tego, że nasz wybór nie do końca będzie prawidłowy. Żeby uniknąć takiej sytuacji musimy przede wszystkim (...)


Sprzęt nagłośnieniowy, Słuchawki dla DJ-a, Słuchawki i akcesoria

Słuchawki studyjne a DJ?skie ? zasadnicze różnice

Słuchawki studyjne a DJ?skie ? zasadnicze różnice

Rynek sprzętu audio cały czas intensywnie się rozwija, wraz z nim dostajemy nowe technologię, jak i coraz ciekawsze rozwiązania.o samo dotyczy rynku słuchawek. Kiedyś nasi starsi koledzy mieli mocno ograniczony wybór, który balansował pomiędzy kilkoma modelami słuchawek do zastosowania tzw. (...)


Dee Jay, Słuchawki dla DJ-a, Słuchawki i akcesoria

Jakie słuchawki DJ′skie wybrać?

Jakie słuchawki DJ′skie wybrać?

Słuchawki są kolejnym ważnym elementem naszej konsoli. Ich wybór nie należy do najłatwiejszych.Czym się kierować oraz na co warto zwrócić uwagę kilka informacji w powyższym artykule. Nie zabraknie również odrobiny teorii dla wszystkich tych którzy chcą najbardziej optymalnie wykorzystać swój (...)


Dee Jay, Słuchawki dla DJ-a

Słuchawki i akcesoria - słuchawki studyjne a DJ′skie

Słuchawki i akcesoria - słuchawki studyjne a DJ′skie

Słuchawki studyjne a DJ′skie ? zasadnicze różniceRynek sprzętu audio cały czas intensywnie się rozwija, wraz z nim dostajemy nowe technologię, jak i coraz ciekawsze rozwiązania. To samo dotyczy rynku słuchawek. Kiedyś nasi starsi koledzy mieli mocno ograniczony wybór, który balansował pomiędzy (...)


Dee Jay, Słuchawki dla DJ-a, Słuchawki i akcesoria


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Słuchawki dla DJ-a

Wybrani producenci w grupie Słuchawki dla DJ-a

 • AKG

  AKG Acoustics producent przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań elektroakustycznych. Firma została założona w 1947 roku w Wiedniu przez Austriaków Rudolfa Goerike i Ernsta Plessa pod nazwą Akustische und Kino-Geräte Ges. m. b. H. AKG Acoustics (...)


 • Numark

  Numark to międzynarodowy producent sprzętu dla DJ`ów. Numark tworzy urządzenia, które spełniają indywidualne potrzeby każdego DJ`a., Produkuje profesionalne odtwarzacze CD, gramofony oraz miksery od ponad 30 lat. Numark jest właścicielem marek (...)


 • Sennheiser

  Sennheiser został założony w 1945 roku kilka tygodni pod zakończeniu II Wojny Światowej przez Fritza Sennheisera (1920 - 2010) wraz z siedmiorgiem innych inżynierów z Uniwersytetu Hanowerskiego w laboratorium pod nazwą Laboratorium Wennebostel. (...)


  Słuchawki dla DJ-a w naszym sklepie muzycznym

  Kolejnym elementem naszego zestawu DJ bez którego nie możemy się obyć są dobre słuchawki. Najczęściej służą nam do odsłuchu konkretnego utworu lub beatmatching’u. W naszym sklepie muzycznym znajdą Państwo bogatą ofertę słuchawek w różnych przedziałach cenowych.

  Istnieje wiele kryteriów, jak powinno dobierać się właściwe słuchawki a o tym nieco niżej.

  Na co warto zwrócić uwagę kupując słuchawki
  W przypadku słuchawek DJ przede wszystkim powinniśmy wybrać model zamknięty. Jest to taki typ sprzętu, który po założeniu na głowę izoluje wszystkie dźwięki z zewnątrz pozwalając nam dokładnie usłyszeć odtwarzany utwór.

  Dodatkowo warto zwrócić uwagę na jakość wykonania. Słuchawki będą wielokrotnie zdejmowane i zakładane, narażone na uszkodzenia, zatem ich wytrzymałość mechaniczna musi być na wysokim poziomie.
  Warto też podkreślić, iż istotnym parametrem jest jakość brzmienia. Powinna być jak najbardziej neutralna lub taka jaka nam odpowiada, gdyż w ciągu imprezy będziemy bardzo często je użytkować, a drażniący dźwięk wpływa niekorzystnie na nasz słuch.

  Najważniejszą kwestią jednak z wszystkich wymienionych powyżej jest wygoda. Nasze nowe słuchawki muszą być dokładnie takie, jakie chcemy aby były. Muszą być bardzo wygodne oraz dobrze dopasowywać się do naszego ucha, ze względu na częste i długie użytkowanie.

  Modele warte uwagi
  Tak naprawdę każde słuchawki spełniające wymienione wyżej kryteria są godne uwagi. Jednak ze względu na ilość tego typu sprzętu na rynku, najlepiej wybierać spośród takich marek jak: Pioneer, Denon, Reloop, AKG, Numark, Sennheiser, Ultrasone.

  Z modeli bardziej budżetowych, warto wyróżnić AKG K518. Słuchawki te oferują w swojej niskiej cenie przyzwoitą jakość dźwięku, dobre wykonanie oraz nowoczesny wygląd. Minusem jest podwójny kabel, ale podsumowując wszystko w tym przedziale cenowym naprawdę warto w nie zainwestować.

  Alternatyw w tym budżecie naprawdę jest sporo i ciężko było by wymienić wszystkie. Warto również wspomnieć o poradnikach w naszym sklepie muzycznym. Zachęcamy do zapoznawania się z nimi, gdyż znajduje się tam znacznie więcej przydatnych wskazówek i rad.

  Czy wiedziałeś że... obecnie przez DJ różnej sławy stosowane są nie tylko słuchawki nauszne, zamknięte? Pewna część muzyków stosuje douszne (dokanałowe). Trzeba jednak przyznać że ten typ jak każdy nie jest pozbawiony wad.

  Niewielkie rozmiary, połączone z minimalistycznym wyglądem mają delikatny wpływ na brzmienie, a szczególnie rejestr najniższych częstotliwości.

  Podsumowanie
  Słuchawki będą nam towarzyszyć na każdej prowadzonej przez nas imprezie. Warto podkreślić, iż w tym wypadku walory brzmieniowe są ważne, lecz nie najważniejsze. Decydując się na konkretny model zalecamy zwrócić szczególną uwagę na wygodę oraz jakość wykonania.

  Jeśli niestety z pewnych przyczyn nie możemy przymierzyć się do konkretnego modelu osobiście, warto poszukać opinii w Internecie na sprawdzonych portalach muzycznych.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl