AKAI MPC Live-II GOLD sampler

AKAI MPC Live-II GOLD sampler
  • AKAI MPC Live-II GOLD sampler
  • AKAI MPC Live-II GOLD sampler
  • AKAI MPC Live-II GOLD sampler
  • AKAI MPC Live-II GOLD sampler
Producent:AKAI
Id towaru / Kod:235043 / AKAI-MPC-LIVE-II-GOLD
Stan magazynu: 0 szt.
Inne oznaczenia produktu:AKAI MPC Live-II GOLD, AKAI MPC-LIVE-II-GOLD, AKAI MPC LIVE II GOLD, AKAI MPCLIVEIIGOLD, MPC-LIVE-II-GOLD, MPC LIVE II GOLD, MPCLIVEIIGOLD
Opiekun produktu:

Uwaga! Cena tego towaru mogła ulec zmianie. Aktualną cenę oraz czas oczekiwania ustalisz z opiekunem produktu.

cena brutto

5229.00 zł

AKAI MPC Live-II GOLD

Tam, gdzie nadejdzie natchnienie
Poznaj MPC Live II Gold – stworzony dla muzyków, którzy nigdy nie chcą przegapić momentu inspiracji. Ta niezależna jednostka produkcyjna zasilana akumulatorem zapewnia korzystanie z pełnego MPC w dowolnym miejscu.

Zanurz się w tworzeniu muzyki
MPC Live II Gold jest pierwszym MPC z wbudowanym systemem odsłuchu stereo. Ten system dwóch głośników nisko- i wysokotonowych został zaprojektowany od podstaw i zapewnia nieskazitelną czystość, aby twoje pomysły mogły płynąć dalej przez cały proces twórczy. Usłysz każdy szczegół swojej produkcji – dudniące brzmienia 808, wyraźne uderzania stopy, grzmiące linie basu i wyraźną, jedwabistą górę. Potrzebujesz innej perspektywy? Wyłącz wbudowane monitory, podłącz głośniki studyjne i gotowe.

MPC w każdym calu
Pod maską MPC Live II Gold kryje się ten sam wielordzeniowy procesor co w MPC X, ze wszystkimi najważniejszymi elementami, których oczekujesz od nowoczesnego MPC. Przejmij pełną kontrolę nad swoją produkcją za pomocą kultowego 16-padowego formatu Akai Professional. Sekwencjonuj, edytuj i tnij próbki za pomocą gestów wykonywanych palcami na jasnym, 7-calowym, kolorowym ekranie dotykowym. Ukształtuj swoje pomysły za pomocą czterech pokręteł pojemnościowych i korzystaj ze wszystkich najważniejszych funkcji dzięki arsenałowi specjalnych przycisków, które są precyzyjnie rozmieszczone dla zapewnienia optymalnego toku pracy produkcyjnej. MPC Live II Gold, wspierany przez superintuicyjny interfejs użytkownika i wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz do profesjonalnej produkcji, w wyjątkowy sposób skupia twoją uwagę na kreatywności.

Mobilna uniwersalność
Jako producent wymagasz wszechstronności. MPC Live II Gold wspiera cię w każdej sytuacji. Dzięki trzem stereofonicznym wyjściom TRS 1/4″ (6 mono) i do tego wejściom gramofonowym/liniowym, USB, MIDI, Wi-Fi, Bluetooth oraz czterem wyjściom TRS CV/Gate jest prosty w podłączaniu, sterowaniu i zapewnia możliwość jak najlepszego wykorzystania wszystkich urządzeń studyjnych. Zapanuj nad swoim modularnym sprzętem na scenie i wprowadzić nowy kierunek do swoich występów; przy pomocy kabla patch podłącz z łatwością każdy sprzęt studyjny; podłącz swoje kontrolery USB MIDI, wybierz silnik syntezy i wejdź do świata wciągających, ekspresyjnych wykonań; podłącz gramofony i wprowadź do swoich produkcji trochę oldschoolowego samplingu. Twoja działalność producencka może oznaczać przechodzenie z różnych przestrzeni studyjnych na scenę i z powrotem – niezależnie od tego, jakie są twoje codzienne wymagania, możesz liczyć na to, że MPC Live II Gold cię nie zawiedzie.

Główny punkt dowodzenia studiem
Kiedy mówimy, że MPC Live II Gold zarządza wszystkimi zewnętrznymi urządzeniami MIDI, mówimy to na poważnie. Nowością w nowej generacji autonomicznych, wielordzeniowych MPC firmy Akai Professional jest obsługa MIDI Multi, przekształcająca MPC w główny element studia do sekwencjonowania MIDI. Możesz teraz jednocześnie podłączyć i routować cały sprzęt MIDI w swoim studio, w tym klawiatury USB, interfejsy MIDI i moduły USB-CV pracujące w zgodności Class-compliant, zwiększając możliwości wejściowe/wyjściowe. Połącz to z rozległymi możliwościami wewnętrznego routingu ścieżek MIDI, wszechstronnym routingiem MIDI do każdego syntezatora, maszyny perkusyjnej lub modułu brzmieniowego zgodnego z MIDI, a nawet możliwościami wielościeżkowego zapisu, a MPC Live II Gold stanie się sercem każdej konfiguracji do produkcji muzyki, wyzwalając prawdziwą moc wszystkich twoich urządzeń.

Wyzwolona kreatywność
Twórz zawsze i wszędzie, gdy tylko poczujesz kreatywny nastrój. Nie czekaj, aż coś ci przyjdzie do głowy, wyposaż się we wszystko, czego potrzebujesz, aby znaleźć inspirację, gdziekolwiek ona jest. MPC Live II Gold łączy solidną, sprawdzoną i kompaktową konstrukcję z wbudowaną baterią litowo-jonową (zapewniającą do 5 godzin pracy) i tym samym rewolucjonizuje filozofię tworzenia muzyki w każdym miejscu na świecie.

MPC Software 2
Stworzone od nowa oprogramowanie Akai Professional MPC 2 obsługiwane jest przez MPC Live II Gold zarówno w trybie autonomicznym, jak i kontrolera. Jest to najnowocześniejszy pakiet produkcyjny łączący w sobie dopasowywanie próbki w czasie rzeczywistym (time stretching), funkcję uruchamiania klipów, wbudowane silniki syntezy, zgodność z VST w trybie kontrolera, pracę jako samodzielna aplikacja na komputerach Mac i PC, bezproblemową integrację z DAW i wiele innych. Jeśli chcesz się uwolnić od produkcji muzyki na komputerze lub szukasz idealnego kontrolera do twórczych poszukiwań bazujących na programie DAW, oprogramowanie MPC 2 daje największy poziom twórczej wszechstronności.

Integracja ze Splice
Uprość przeglądanie i przesłuchania próbek dzięki integracji Splice w MPC Live II Gold. Splice Sounds nakręcają kreatywność producentów na całym świecie milionami wysokiej jakości, wolnymi od tantiem samplami, brzmieniami, presetami i pętlami, obejmującymi każdy styl muzyczny. Dzięki natywnie osadzonemu Splice w MPC Live II Gold uzyskasz natychmiastowy dostęp przez Wi-Fi do własnej biblioteki Splice bezpośrednio z dotykowego interfejsu użytkownika.

Integracja z Ableton Live
MPC Live II Gold jest wstępnie zmapowany do współpracy z Ableton Live w celu uzyskania natychmiastowej konfiguracji wykonawczej i produkcyjnej. Przejmij pełne dowodzenie nad uruchamianiem klipów, mikserem i pokrętłami Macro w Abletonie Live bezprzewodowo przez sieć Wi-Fi, Ableton Link lub przez połączenie ethernetowe za pomocą adaptera USB-Ethernet. Połączenie zdolności produkcyjnych, uznanych silników syntezatorowych i szybkiej, intuicyjnej obsługi MPC z Ableton Live sprawia, że każde twórcze przedsięwzięcie jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Pamięć i łączność
MPC Live II Gold jest dostarczany z 16 GB wewnętrznej pamięci Micro SD. Dla producentów, którzy chcą nadać swoim produkcjom bardziej osobisty charakter, MPC Live II Gold posiada wbudowane gniazdo kart SD, kieszeń na 2,5-calowy dysk SATA do podłączania dysków SSD lub HDD oraz wejście pamięci USB do natychmiastowego dostępu do własnych bibliotek sampli.

Przedstawiamy DrumSynth
Kultowość brzmienia bębnów MPC nie podlega dyskusji, uświetnia ono niezliczone produkcje swoimi wyjątkowymi właściwościami, pożądanymi przez rzesze producentów światowej klasy. W ramach aktualizacji 2.9 MPC uzbraja społeczność produkcyjną w przełomowy wybór 8 silników syntezy zasilających 9 niesamowitych wtyczek DrumSynth. Jest on wypełniony niezbędnymi współczesnymi brzmieniami i wspierany przez potężne generatory dźwięku, a także napędzany przez całkowicie nowe algorytmy syntezy FM, modelowania analogowego i fizycznego oraz te bazujące na próbkach – jest tutaj każde syntetyczne brzmienie perkusyjne, które powinien posiadać do dyspozycji każdy nowoczesny producent. DrumSynth wspiera użytkowników MPC potężną syntezą, niesamowitymi presetami i możliwościami precyzyjnego projektowania dźwięku do opracowania własnych unikalnych brzmień.

Jak wszystkie instrumenty MPC, wtyczki DrumSynth wykorzystują wyrafinowany dotykowy interfejs użytkownika, tworząc inspirującą, łatwą w użyciu przestrzeń roboczą, która przyspiesza pracę i oddaje kontrolę, której wymagasz, bezpośrednio pod twoje palce.

Dostępne jest 8 silników: Kick, Snare, Clap, Hi-Hat, Crash, Ride, Tom i Percussion. Dodatkowo wszystkie silniki mogą być dostępne w jednym instrumencie wielomodułowym (multi-mode) w celu uzyskania potężnego, łączonego programu.
Kiedy doda się do tego wbudowane efekty, w tym transient shaper, tuning, EQ, compression, delay, reverb, okazuje się, że DrumSynth jest gotowy do przyspieszenia toku pracy na MPC i przeniesienia twojego procesu twórczego na jeszcze wyższy poziom.

Co nowego w 2.10?
Przygotuj się na największą aktualizację MPC w historii, która ugruntuje pozycję MPC jako najpotężniejszej i najbogatszej w funkcje samodzielnej platformy produkcyjnej na rynku. Łącząc obsługę interfejsów audio USB, 4 nowe silniki syntezatorowe i pierwszy w historii zestaw efektów wokalnych, MPC 2.10 zwiastuje kolejną ewolucję samodzielnego tworzenia muzyki i jest dostępny jako darmowa aktualizacja dla społeczności MPC.

Autonomiczna moc wtyczek wokalnych
AIR Vocal Suite w MPC 2.10 daje użytkownikowi MPC możliwość korzystania z serii wtyczek do nagrywania, produkcji i miksowania doskonałych ujęć wokalnych. Od AIR Vocal Tuner, który dostarcza potężne narzędzia do korekcji wysokości dźwięku i popularny automatyczny efekt wokalny, przez AIR Vocal Harmonizer (czterogłosowy harmonizer wokalny) po AIR Vocal Doubler (dla bogatego, wielowarstwowego brzmienia lub szerokiej rozpiętości stereo) – jest tutaj wszystko czego potrzebuje nowoczesny producent, aby uzyskać to, co najlepsze ze swoich nagrań wokalnych.

4 nowe samodzielne silniki syntezatorowe
Szukasz nowych inspiracji? Nowe silniki syntezatorowe MPC, sterowane bez żadnego wysiłku za pomocą superintuicyjnego interfejsu ekranu dotykowego MPC, robią dokładnie to, co do nich należy.

AIR Hype | Dzięki temu syntezatorowi, którego obsługa bazuje na presetach i makrach, możesz zagrać wszystko, począwszy od mocnych szarpnięć (pluck), a skończywszy na zmysłowych leadach. Łączy wiele silników syntezy (wavetable, FM, subtraktywna, sampling) z gigantyczną biblioteką presetów w jednej, łatwej w użyciu wtyczce.

AIR Solina – odtworzenie klasycznej stringmaszyny w formie oprogramowania, razem z LFO dla efektów vibrato, plus zestaw wbudowanych efektów i procesorów do tworzenia idealnych brzmień smyczkowych.

AIR Mellotron – odtworzenie kultowej klawiatury taśmowej w formie oprogramowania, która wyposażona jest w 6 zestawów taśm i wbudowane efekty dla natychmiastowego dostępu do szeregu zabiegów mających na celu kształtowanie twojego brzmienia.

WayOutWare Odyssey – Wierna reprodukcja analogowego klasyka. Odyssey oddaje charakter i niuanse oryginału, wykorzystując doświadczenie i wiedzę WayOutWare z zakresu modelowania obwodów i przetwarzania sygnału.

Obsługa interfejsów audio USB bez komputera i sterowników
Niezależnie od skali twojego kolejnego projektu, MPC 2.10 obsługuje teraz każdy interfejs audio USB, który nie wymaga instalacji sterowników (Class Compliant). Od nagrywania w pełni omikrofonowanego zestawu perkusyjnego po kierowanie ścieżek przez analogowy mikser, MPC daje Ci wszystkie opcje zarządzania sygnałem, których potrzebujesz z 32 jednoczesnymi wejściami i wyjściami w zasięgu ręki.
Inne ważne cechy

7 zupełnie nowych wtyczek z efektami insertowymi, w tym Limiter, Stutter, Half-Speed, Diode Clipper, Diffuser Delay, Granulator i Sample Delay.

Nowe efekty szybkiego dostępu dla padów, które są dostępne w oknie edycji programu, w tym RingMod, Bitcrush, Decimator, Tubedrive, Soft Clipper, Hard Clipper, Lowpass, Highpass, Rectifier, Wavefolder, BassEnhancers i Gain.

Wykrywanie tonacji nowej próbki – Po załadowaniu nowego pliku audio MPC będzie teraz automatycznie rozpoznawać tonację próbki.

Poprawa funkcjonalności i nowe funkcje wspierające kreatywność w programach Drum i Keygroup.

Główne cechy MPC Live II Gold
• Autonomiczne MPC – nie wymaga komputera
• Wbudowane głośniki
• 7-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości
• 6 dynamicznych padów RGB
• Wewnętrzny akumulator litowo-jonowy
• Działa także jako kontroler dla oprogramowania MPC 2
• Wejścia gramofonowe i liniowe
• 3 wyjścia stereo (6 Mono)
• 2 wejścia/ 2 wyjścia MIDI 5-pinowe
• 2GB RAM
• 16 GB pamięci masowej
• Gniazdo na pełnowymiarową kartę SD
• Kieszeń na dysk SATA 2,5” (SSD lub HDD)
• 2 gniazda USB-A 3.0 dla pendrive’ów, interfejsów audio USB lub kontrolerów MIDI
• 4 gniazda TRS CV/Gate, 8 wyjść ogółem
• Obsługa Wi-Fi i Bluetooth
• Ableton Link do współpracy międzyplatformowej
• W zestawie 3 miesiące darmowego dostępu do Splice*
• Zestaw efektów insertowych AIR Vocal Suite do nagrywania i miksowania idealnego wokalu na samodzielnym urządzeniu MPC lub oprogramowaniu MPC.
• 8 silników syntezatorowych dla samodzielnych urządzeń MPC i oprogramowania komputerowego MPC w tym Hype, Mellotron, Solina, WayOutWare Odyssey, DrumSynth, Bassline, Electric i TubeSynth.
• 7 nowych wtyczek z efektami insertowymi AIR, które przesuwają granice produkcji muzycznej – takich jak Half Speed, Stutter i AIR Limiter.
• Możliwość obsługi MIDI Multi i interfejsów audio USB niewymagających instalacji sterowników – Class Compliant (do 32 wejść i wyjść jednocześnie).

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl