Wybierz swój styl muzyczny lub skorzystaj z opcji zaawansowanych
Do czego służy "Personalizator gitar"?

Na rynku muzycznym istnieją setki firm produkujących tysiące modeli gitar i u wielu grających (mniej lub bardziej zaawansowanych) taki wybór może wywołać ból głowy. Dobrze więc uświadomić sobie czego potrzebujemy, jakie parametry mają dla nas większe znaczenie, a jakie mniejsze. Równie istotną rzeczą jest określenie w jakim stylu muzycznym wybrana gitara ma się sprawdzić. Nie ma co się oszukiwać - nie ma instrumentów absolutnie uniwersalnych. Jak to mówią - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Personalizator jest narzędziem, które w szybki i prosty sposób pozwoli na znalezienie tego czego potrzebujesz.

Za pomocą "Personalizatora gitar" możemy wyszukiwać instrumenty na dwa sposoby. Korzystając z pierwszej, prostszej metody, wystarczy określić styl muzyczny oraz podstawowe opcje jak ilość strun czy kolor. Kierując się ta metodą bardzo szybko zawęzisz swoje poszukiwania do instrumentów, które spełnią twoje oczekiwania zarówno pod względem wykonywanego przez Ciebie gatunku, jak i wyglądu gitary. Przykładowo, jeśli interesuje cię muzyka rockowa ale nie potrafisz określić jakie przetworniki najlepiej sprawdzą się w tym stylu, "Personalizator gitar" sam znajdzie dla ciebie odpowiedni instrument.

Drugi sposób pozwala na dokładne określenie parametrów technicznych i konstrukcyjnych. Zaczynając od gatunków drewna z jakich wykonano instrument, przez rodzaj przetworników, mostków i rozmiar progów aż po parametry dotyczące budowy - takie jak długość menzury, promień podstrunnicy i profil gryfu. Przykładowo, szukasz instrumentu o standardowej menzurze wyposażonego w humbuckery i wykonanego z olchy, ale ciągle nie wiesz który producent oferuje dokładnie to czego oczekujesz, "Personalizator gitar" pomoże w znalezieniu właśnie tej właściwej (może nawet idealnej) gitary.