Kule lustrzane i silniki

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Kule lustrzane i silniki

Wybrani producenci w grupie Kule lustrzane i silniki

 • American DJ

  American DJ począwszy od 1985 roku zajmowała się dostawą sprzętu oświetleniowego. Aktualnie powstała Grupa ADJ, która obejmuje pięć firm: American DJ, Elation Professional Lighting, Acclaim Lighting, American Audio i Global Truss. Łącznie firmy te (...)


 • Eurolite

  Eurolite to jedna z bardziej znanych marek na świecie, oferujących urządzenia oświetleniowe., Marka została powołana do życia w 1990 r. Produkty tej marki zapewniają właściwą do poziomu cen jakość i co ważne, producent zapewnia dostęp do części (...)


 • Flash

  Flash działalność rozpoczął w 1990 roku. Przez wiele lat konsekwentnie budowali pozycję krajowego lidera rynku, stale wzbogacając ofertę o nowe produkty. W 2003 roku uruchomili pierwszy sklep internetowy, zdobywając kolejne doświadczenie i (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Kule lustrzane i silniki w naszym sklepie muzycznym

  Muzyka jest wyjątkową dziedziną sztuki, w której gustujemy wszyscy. Niezależnie od tego czy słuchamy jej w domu, na słuchawkach lub za pośrednictwem głośników, czy też słuchamy ulubionych utworów w drodze do pracy lub szkoły. Wszyscy lubimy słuchać muzyki, jednak wiele osób uwielbia jej słuchać także w klubach muzycznych, gdzie często jest głośno i tłoczno. Kluby muzyczne maja jednak coś, czego nie uświadczymy słuchając ulubionych utworów w domowym zaciszu. Możemy się tam cieszyć się nie tylko dźwiękiem, ale także wrażeniami wizualnymi, które zapewnione są dzięki użyciu specjalnych urządzeń mających za zadanie stworzyć wspaniałe efekty świetlny. Można tu wymienić między innymi reflektory, lasery czy skanery, ale poza urządzeniami tworzącymi światło, bardzo ważną rolę odgrywają również sprzęty odbijające światło, takie jak na przykład bardzo popularne kule lustrzane. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę wybierając kulę lustrzaną i jak powinniśmy się z nią obchodzić?

  POPULARNY KLASYK
  %%LINK%1454%% mogliśmy oglądać w wielu starych filmach, a popularność tego typu urządzeń nie spadła od tego czasu. Kule lustrzane możemy znaleźć w większości szanujących się klubów muzycznych. Wybierając tego typu sprzęt powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego rozmiar. Niewielkie kule są bardzo poręczne i nie zajmują dużo miejsca. Kiedy pada na nie światło, wydają się iskrzyć, a na ścianach mieszczenia w którym znajduje się taka kula można zaobserwować niewielkie, poruszające się punkciki. Większe kule ze względu na swoją wagę mogą obracać się nieco wolniej, jednak większa powierzchnia sprawia, że odbitych zostaje więcej promieni światła. Kulę możemy podwiesić pod sufitem na łańcuchu a następnie oświetlić, co już będzie wyglądało bardzo imponująco, jednak możemy pójść o krok dalej i zdecydować się na wybór silnika do kuli. Wówczas nasza kula będzie się kręcić z taką prędkością na jaką pozwala silnik. Podczas kręcenia się wokół własnej osi, światło w niej odbite będzie poruszało się po ścianach, a sama kula będzie skrzyć się jeszcze bardziej. Właśnie dlatego warto zainwestować w silnik jeśli zależy nam na możliwie jak najlepszych efektach wizualnych. Należy jednak zaznaczyć, że ze względu na różne rozmiary kul, a co za tym idzie także ich różna wagę, powinniśmy wybrać silnik będący w stanie poruszać kulą o wybranej przez nas wadze. Jeśli zatem posiadamy ciężką kulę o wadze dziesięciu kilogramów, powinniśmy wybrać silnik którego udźwig pozwala na pracą z takim ciężarem. Jeśli silnik nie da sobie rady z taką wagą, może on po prostu nie działać, a jeśli zadziała to po krótkim czasie może się przepalić. Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty wizualne, warto oświetlać kulę za pomocą specjalnego reflektora. Reflektory mogą świecić światłem punktowym lub rozproszonym, a także mogą różnić się miedzy sobą w zależności od tego jaki kolor światła będą emitować. To jaki efekt uzyskamy będzie zależało nie tylko od samego typu reflektora, ale także od tego w jakim miejscu i pod jakim kątem go ustawimy.

  TYPY OŚWIETLENIA
  Kule lustrzane mogą być częścią dekoracyjną naszego domu. Wówczas nie musimy koniecznie używać specjalnych reflektorów. Ważne jest to, aby na kulę świeciło skupione światło, tak aby odbite przez nią promienie były widoczne. Możemy do tego celu użyć standardowych reflektorów, jednak bez wątpienia lepszy efekt uzyskamy jeśli połączymy kulę lustrzaną ze specjalnym reflektorem służącym do jej oświetlenia.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl