Ultrafiolet

Najczęściej kupowane produkty w grupie Ultrafiolet

Wybrani producenci w grupie Ultrafiolet

 • American DJ

  American DJ począwszy od 1985 roku zajmowała się dostawą sprzętu oświetleniowego. Aktualnie powstała Grupa ADJ, która obejmuje pięć firm: American DJ, Elation Professional Lighting, Acclaim Lighting, American Audio i Global Truss. Łącznie firmy te (...)


 • Flash

  Flash działalność rozpoczął w 1990 roku. Przez wiele lat konsekwentnie budowali pozycję krajowego lidera rynku, stale wzbogacając ofertę o nowe produkty. W 2003 roku uruchomili pierwszy sklep internetowy, zdobywając kolejne doświadczenie i (...)


  Ultrafiolet w naszym sklepie muzycznym

  Sprzęt służący do tworzenia %%LINK%1465%% można spotkać w wielu miejscach, takich jak między innymi kluby muzyczne, stadiony, różnego rodzaju pokazy na otwartym powietrzu, a także teatry, gdzie gra świateł jest czasami niezwykle ważna. Wśród urządzeń tego typu można znaleźć między innymi lasery, skanery i reflektory, a te ostatnie ze względu na swoje największe zróżnicowanie są najchętniej wybierane. Reflektory mogą znacznie różnić się między sobą. Do wyboru mamy tradycyjne, najbardziej podstawowe modele służące wyłącznie do oświetlenia wybranego obszaru, ale bez problemu znajdziemy także znacznie bardziej zaawansowane reflektory, które pozwolą rzucić światło o różnych barwach, a także z różnymi efektami, takimi jak wach czy stroboskop. Bardzo ciekawą alternatywą są także reflektory ze światłem ultrafioletowym, które doskonale sprawdza się w wielu warunkach, zarówno w niewielkich pomieszczeniach jak na otwartym powietrzu. Czym charakteryzują się reflektory tego typu?

  ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA
  %%LINK%1466%% świecą niebieskim światłem, które tym różni się od standardowego białego oświetlenia, że wydobywają na powierzchnię wiele detali które znajdują się na oświetlonej powierzchni, podczas kiedy te same detale mogą być ukryte po rzuceniu na nich mocnego białego światła. To oczywiście spore uproszczenie, jednak najlepszym sposobem by zaznajomić się z charakterystyką światła ultrafioletowego jest zobaczyć je w akcji. Reflektory tego typu mogą posiadać wiele dodatkowych możliwości w zależności od tego jaki model wybierzemy. Bardziej zaawansowane reflektory mogą oferować efekt stroboskopowy, który można porównać do szybkiego włączania i wyłączania urządzenia. Efekt stroboskopowy można dostosować do własnych potrzeb, wybierając na przykład częstotliwość gaśnięcia lamp. W ten sposób można ustawić efekt stroboskopowy w taki sposób, aby lampy błyskały szybko lub powoli, a jeśli reflektor używany jest w klubie muzycznym, częstotliwość można dostosować do rytmu aktualnie granej muzyki. Jednym z kolejnych efektów jakie można spotkać w tego typu reflektorach jest tak zwany wash, który można porównać do stroboskopu, lecz z ta różnicą, że efekt wash wygasza i zapala światła w sposób płynny. W przypadku efektów wash również możemy dostosować częstotliwość gaśnięcia i zapalania lamp, a w niektórych przypadkach możemy wybrać także jasność minimalną oraz maksymalną. Zanim zdecydujemy się na zakup reflektora, powinniśmy zdecydować się gdzie będziemy go używać. Jeśli przeznaczeniem urządzenia będzie praca na świeżym powietrzu, musimy wybrać model z pełną wodoszczelnością. W przypadku jeśli reflektor ma pracować w dużych pomieszczeniach, powinien mieć on duża moc aby móc oświetlić wystarczająco duży obszar. To samo tyczy się również użytkowania reflektora na zewnątrz.

  DODATKOWY SPRZĘT
  Reflektory ultrafioletowe rzucają światło o przyjemnym, niebieskim zabarwieniu, co już samo w sobie wygląda bardzo imponująco. Jeśli jednak chcemy uzyskać dodatkowy efekt, warto połączyć światło ultrafioletowe z dymem z %%LINK%1467%%. Wówczas dym będzie nie tylko oświetlony i zabarwiony, ale również będzie wyglądał zdecydowanie bardziej trójwymiarowo niż w przypadku gdyby nie padało na niego żadne oświetlenie.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl