Lasery sceniczne, estradowe i dyskotekowe

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Lasery

Wybrani producenci w grupie Lasery

 • American DJ

  American DJ począwszy od 1985 roku zajmowała się dostawą sprzętu oświetleniowego. Aktualnie powstała Grupa ADJ, która obejmuje pięć firm: American DJ, Elation Professional Lighting, Acclaim Lighting, American Audio i Global Truss. Łącznie firmy te (...)


  Lasery w naszym sklepie muzycznym

  Kluby muzyczne oferują bardzo wiele atrakcji, a sama muzyka nie jest jedyną z nich dla których tak chętnie odwiedzamy kluby muzyczne. Owszem, muzyka jest podstawą i wokół niej kreci się cała zabawa, jednak aby jakość zabawy była jak najlepsza, efekty dźwiękowe łączone są z efektami świetlnymi, takimi jak reflektory, skanery czy lasery. Te ostatnie charakteryzują się sporą różnorodnością i należą do jednych z najchętniej wybieranych urządzeń służących do tworzenia efektów świetlnych. Tak zróżnicowane konstrukcje sprawiają, że wybór laserów jest bardzo duży i niektóre modele lepiej sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach a inne w większych. Na co możemy liczyć wybierając laser i czym należy się kierować podczas zakupu tego typu sprzętu?

  WIELE MOŻLIWOŚCI
  %%LINK%1458%% różni się od reflektora przede wszystkim rodzajem rzucanego światła. W laserze wiązka jest bardzo cienka i dokładnie widoczna nawet bez konieczności użycia dymu. Wiązki laserów mogą poruszać się według wcześniej zaprogramowanego toru, a w bardziej zaawansowanych modelach sami możemy zaprogramować tor po jakim wiązki lasera będą się poruszać. W najtańszych i najprostszych laserach mogą być pojedyncze wiązki światła, jednak w nieco bardziej zaawansowanych urządzeniach możemy liczyć na znacznie więcej funkcji, takich jak wiele pojedynczych wiązek światła, ruchome głowice, a także możliwość wypuszczenia przerywanej wiązki światła, czyli efektu podobnego do tego jaki spotkamy w lampach stroboskopowych. Ciekawą alternatywą dla klasycznych konstrukcji są lasery w formie półkuli. Urządzenie tego typu możemy podwiesić pod sufitem, a wówczas umieszone w półkuli lasery wypuszczą wiele wiązek światła, które mogą poruszać się, ponieważ konstrukcja zbudowana została w taki sposób, aby półkula obracała się wokół własnej osi. Efekt końcowy zależy od wielu czynników, na przykład od tego w jakim miejscu zamontujemy laser. Powinniśmy zastanowić się na jaką powierzchnię będą padały wiązki lasera. Jeśli wolimy by padały one na ścianę, możemy zamontować go nieco niżej, ponieważ wówczas będziemy mogli połączyć urządzenie z wytwornicą dymu. CO prawda dzisiejsze zaawansowane lasery są w stanie wypuścić widoczną wiązkę światła bez konieczności użycia dymu, jednak wytwornica dymu może dodatkowo spotęgować cały efekt. Lasery doskonale sprawdzają się nie tylko na dyskotekach, ale również w teatrach, a w przypadku miłośników tego typu sprzętu są kupowane także do domu. Wówczas mogą posłużyć jako bardzo charakterystyczny element domowej imprezy lub jako część dekoracyjna. Najlepszy efekt można uzyskać w nocy, ponieważ wówczas wiązki światła są o wiele bardziej widoczne. Lasery można łączyć z wieloma innymi urządzeniami, jednak należy pamiętać, że niektóre sprzęty mogą być złym połączeniem z laserem. Przykładem mogą być bardzo jasne reflektory lub równie mocne lampy stroboskopowe, które swoim światłem mogą zupełnie zamaskować wiązki lasera.

  PRZECHOWYWANIE
  Laser nie należy do najtańszych urządzeń, dlatego powinniśmy przechowywać go w miejscu w którym będzie miał zapewnione bezpieczeństwo. W czasie kiedy sprzęt jest nieużywany, warto schować go do twardego futerału lub innego pojemnika wykonanego z wytrzymałego materiału. Szukając miejsca w którym możemy zamontować laser, powinniśmy unikać miejsc w których może być on narażony na uszkodzenie, dlatego lepiej nie montować go na podłodze lub wszędzie tam, gdzie łatwy dostęp mogą mieć go niego zwierzęta.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl