Efekty świetlne - skanery

Najczęściej kupowane produkty w grupie Efekty świetlne - skanery

Efekty świetlne - skanery w naszym sklepie muzycznym

Każdego weekendu w całym kraju bardzo wiele osób odwiedza kluby muzyczne, w których można się zrelaksować, potańczyć i posłuchać muzyki. Dobrze wyposażony klub muzyczny powinien jednak zadbać nie tylko o to aby muzyka była na najwyższym poziomie, ale także o to, aby muzyce towarzyszyły dobrze przemyślane efekty świetlne. W klubach muzycznym możemy zatem spotkać bardzo różnorodny sprzęt służący do tworzenia gry świateł, od najprostszych reflektorów, przez lasery, aż po zaawansowane skanery. Co ciekawe, niektóre tego typu urządzenia używane są nie tylko w klubach muzycznych, ale także w teatrach. Przykładem może być wspomniany wcześniej skaner, który znajdzie bardzo szerokie zastosowanie w obu miejscach. Czym charakteryzuje się skaner i kiedy warto zastanowić się nad jego wyborem?

ZAAWANSOWANA TECHNIKA
%%LINK%1451%% z wyglądu przypomina ruchomy reflektor, jednak możliwości jakie oferuje są znacznie wyższe, choć należy zaznaczyć, że możliwości oferowane przez jakiekolwiek urządzenie zalezą od tego jaki model wybierzemy. Skanery najlepiej podwieszać wysoko pod sufitem, ponieważ wówczas mają one najlepszy zakres miejsca na jakie mogą rzucać światło. Bardziej zaawansowane skanery mogą rzucać światło rozproszone lub skupione, dzięki czemu na parkiecie oświetlony będzie tylko wybrany element. Tak rzucone światło może tworzyć charakterystyczną łunę, która widoczna jest nawet bez konieczności użycia dymu. Jest to częste zastosowanie jakie możemy zaobserwować w teatrach, podczas kiedy w trakcie spektaklu zostaje oświetlony aktor, aby nadać sztuce większej ekspresji. Skanery możemy zaprogramować także w taki sposób, aby światło poruszało się po parkiecie i padało na ściany. Wówczas możemy wybrać prędkość z jaką skaner będzie się obracał i dopasować ją do klimatu aktualnie granej muzyki. Nic więc nie stoi na przeszkodzie aby światło poruszało się bardzo powoli, by po chwili skakało z miejsca na miejsce. To jednak nie wszystko, ponieważ bardziej zaawansowane skanery posiadają znacznie więcej możliwości. Podstawą są zmienne barwy światła, dzięki którym oświetlenie nie musi być wyłącznie białe lub wpadające w kolor żółty. Niektóre modele mogą oferować także stroboskop, czyli efekt migającego światła. Możemy wówczas ustawić prędkość migania lub zmienić efekt stroboskopowy z nagłego wyłączania na płynne. To wszystko wraz z ruchomymi światłami tworzy imponujący efekt, ale to nadal nie wszystko co może zaoferować wysokiej klasy skaner. Dzięki użyciu odpowiednich filtrów, na parkiecie mogą być wyświetlane konkretne wzory, a dodatkowo mogą się one poruszać wokół własnej osi. Jakby tego było mało, nie musimy ograniczać się wyłącznie do jednego wzoru, ponieważ skaner może je zmieniać.

DODATKI I AKCESORIA
Co prawda skaner jest w stanie oświetlić wybrany obszar tworząc przy tym charakterystyczną łunę, ale jeśli zależy nam na tym by efekt był jeszcze lepszy, warto połączyć światło skanera z dymem wypuszczonym przez wytwornicę. Wytwornica dymu jest doskonałym urządzeniem towarzyszącym wielu efektom świetlnym, takich jak reflektory, lasery, czy skanery. Finalny efekt jaki uda nam się osiągnąć zależeć będzie od wielu aspektów, takich jak między innymi ustawienie kąta padania światła czy sama barwa oświetlenia.

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl