Reflektory

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Reflektory

Wybrani producenci w grupie Reflektory

 • American DJ

  American DJ począwszy od 1985 roku zajmowała się dostawą sprzętu oświetleniowego. Aktualnie powstała Grupa ADJ, która obejmuje pięć firm: American DJ, Elation Professional Lighting, Acclaim Lighting, American Audio i Global Truss. Łącznie firmy te (...)


 • Eurolite

  Eurolite to jedna z bardziej znanych marek na świecie, oferujących urządzenia oświetleniowe., Marka została powołana do życia w 1990 r. Produkty tej marki zapewniają właściwą do poziomu cen jakość i co ważne, producent zapewnia dostęp do części (...)


 • Showtec

  ShowTec (Highlite International) znajduje się w południowej Holandii. Spółka jest jednym z wiodących europejskich dostawców efaktów dyskotekowych Highlite oferuje cztery marki: DAP Audio, Showtec, DMT (holenderski Media Tools) i Artecta., DAP Audio (...)


 • Stagg

  Stagg Music to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych. Produkty firmy są popularne w Europie ze względu na ich niskie ceny. Oferta tej firmy jest skierowana w pierwszej kolejności do początkujących (...)


  Reflektory w naszym sklepie muzycznym

  Urządzenia służące do tworzenia efektów świetlnych są nieodłączną częścią wyposażenia wielu klubów muzycznych, teatrów oraz miejsc w których odbywają się różnorodne pokazy. Urządzenia tego typu wykorzystywane są w różnorodny sposób. Mogą one tworzyć bardzo interesujące efekty świetlne, oświetlić wybrany obiekt podczas kiedy reszta sceny jest zaciemniona, lub po prostu rozświetlić całą scenę. Jeśli szukamy urządzeń które rzucą więcej światła na scenę, warto rozważyć zakup reflektorów. Warto jednak pamiętać, że %%LINK%1490%% bardzo różnią się od siebie, a co za tym idzie – mogą one oferować skrajnie różne możliwości. Jakie są różnice pomiędzy reflektorami które używane są w klubach muzycznych?

  WIELE MOŻLIWOŚCI
  Najbardziej podstawowe modele maja za zadanie po prostu oświetlić wybrany przez nas obszar. Światło generowane przez podstawowe reflektory jest bardzo wyraźne i sprawdza się zdecydowanie lepiej od standardowego oświetlenia jakie używane jest w domach. To jaki efekt uzyskamy będzie zależało w dużym stopniu także od tego w jakim miejscu będzie się znajdował reflektor. Możemy ustawić go bezpośrednio na scenie, tak aby oświetlał ją całą lub spora jej cześć, jednak wiele reflektorów można zamontować wysoko na ścianie, rusztowaniu lub podwiesić pod sufitem, dzięki czemu będzie można oświetlić większy obszar. Niektóre bardziej zaawansowane reflektory mogą świecić różnokolorowym światłem, co dobrze sprawdza się kiedy chcemy dopasować barwę światła do aktualnie granej muzyki, aby tworzyły one ze sobą pasujący duet. To oczywiście nie wszystkie możliwości jakie mogą zaoferować bardziej skomplikowane reflektory. Niektóre modele posiadają możliwość tworzenia efektu stroboskopowego, które można porównać do efektu jaki zobaczymy jeśli będziemy szybko i rytmicznie włączać i wyłączać reflektor. Efekt stroboskopowy może być dostosowany do naszych potrzeb, dzięki czemu w niektórych modelach mamy możliwość ustawienia prędkości wygasania światła. Możemy także zdecydować się na to czy światło ma gasnąć nagle, czy stopniowo. W tym drugim przypadku stroboskop będzie bardziej płynny. Do wyboru są także reflektory z efektem wash. Światło rzucone przed tego typu urządzenie jest rozmyte i rozproszone, dzięki czemu takie urządzenie doskonale sprawdza się do oświetlenia większej przestrzeni. Ponad to kolory połączone z efektem wash wyglądają bardzo naturalnie i przyjemnie. Tego typu reflektory chętnie używane są także w teatrach. Skoro o teatrach mowa, warto wspomnieć o %%LINK%1491%% i prowadzących. Urządzenia tego typu zazwyczaj montowane sa na sporym podwyższeniu, tak aby światło płynęło z góry na dół. Oświetlają one wybrany obiekt na scenie i mogą podążać za nim. Świetnie sprawdzają się one także na scenie kiedy oświetlony ma być tylko jeden członek zespołu muzycznego. Reflektory prowadzące sterowane są za pomocą pilota, a niektóre modele mogą być zaprogramowane, dzięki czemu można ustalić trasę po jakiej będzie się przesuwało światło.

  DODATKOWY SPRZĘT
  Gra świateł jest bardzo ważna na wielu scenach, jednak ciekawe efekty można stworzyć również za pomocą innych urządzeń. Przykładem jest wytw0ornica dymu, która może w krótkim czasie stworzyć imponujący, gesty obłok dymu, choć wiele zależy także od możliwości wybranej wytwornicy. Wytwornice dobrze łączą się z reflektorami, które mogą oświetlić sam dym. Wówczas efekt jest jeszcze bardzie imponujący.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl