Reflektory typu PAR

Sortowanie

Cena

od
do


Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Reflektory typu PAR

Wybrani producenci w grupie Reflektory typu PAR

 • American DJ

  American DJ począwszy od 1985 roku zajmowała się dostawą sprzętu oświetleniowego. Aktualnie powstała Grupa ADJ, która obejmuje pięć firm: American DJ, Elation Professional Lighting, Acclaim Lighting, American Audio i Global Truss. Łącznie firmy te (...)


 • Eurolite

  Eurolite to jedna z bardziej znanych marek na świecie, oferujących urządzenia oświetleniowe., Marka została powołana do życia w 1990 r. Produkty tej marki zapewniają właściwą do poziomu cen jakość i co ważne, producent zapewnia dostęp do części (...)


 • Monacor

  Monacor Polska Sp. z o. o. działa w strukturach międzynarodowego koncernu Monacor International GmbH, mającego swoją siedzibę w Bremie, w Niemczech, jako jeden z 25 europejskich przedstawicielstw koncernu., Początki działalności Monacor Polska (...)


  Reflektory typu PAR w naszym sklepie muzycznym

  Reflektor jest bez wątpienia najczęściej używanym sprzętem służącym do tworzenia efektów świetlnych, jaki możemy spotkać w klubach muzycznych, na stadionach oraz na różnego rodzaju pokazach. Warto jednak wiedzieć, że możliwości reflektorów mogą znacznie różnić się między sobą w zależności od tego jaki model wybierzemy. Urządzenia te różnią się konstrukcją i zastosowaniem. %%LINI%1504%% służą przede wszystkim do oświetlenie wybranego fragmentu sceny, jednak bardziej zaawansowane konstrukcje pozwolą nam na uzyskanie o wiele bardziej imponujących efektów świetlnych, które bardzo dobrze sprawdza się w konkretnych sytuacjach. Czego możemy się spodziewać po bardziej zaawansowanych reflektorach?

  GRA ŚWIATEŁ
  Należy liczyć się z tym, że mówiąc o możliwościach reflektorów należy liczyć się z faktem, że im bardziej zaawansowany sprzęt, tym wyższa jego cena. Nie oznacza to jednak, ze za urządzenie wysokiej klasy musimy wydać fortunę. Już stosunkowo niedrogie reflektory pozwalają na użycie światła o różnych barwach. Dzięki temu będziemy w stanie dostosować kolor światła to atmosfery występu. Właśnie z tego powodu urządzenia tego typu są często spotykane w teatrach i na różnego rodzaju pokazach na świeżym powietrzu. Nieco bardziej zaawansowane reflektory można zaprogramować w taki sposób, aby kolor światła zmieniał się co jakiś czas. Wówczas można zdecydować się na to czy preferujemy nagłe zmiany czy też płynne przechodzenie jednej barwy w drugą. Niektóre urządzenia oferują także efekt stroboskopowy, który można porównać do nagłego gaśnięcia i zapalania się lamp. Tutaj również możemy dostosować sposób gaśnięcia, czyli zdecydować się na to czy lampy mają gasnąć nagle czy płynnie. Możemy także ustawić prędkość działania stroboskopu, co w połączeniu ze zmianą sposobu wygaszania lamp daje bardzo imponujące efekty. Jeżeli zależy nam na jeszcze większych możliwościach, możemy założyć na reflektor skrzydełka ograniczające szerokość smugi światła. Dzięki temu będziemy mogli oświetlić niewielki obiekt, w taki sposób, aby obszar wokół niego pozostał zaciemniony. Dzięki %%LINK%1505%% możemy zmniejszyć szerokość promienia do takich rozmiarów na jakich nam zależy. Wybierając skrzydełka warto zwrócić uwagę nie tylko na ich rozmiar, ale także na kształt, ponieważ niektóre z nich rozszerzają się w formie trapezu, a inne modele zwężają się przy zakończeniach. Skrzydełka pełnią także funkcję ochronną, ponieważ w czasie kiedy reflektor nie jest używany, wystarczy zamknąć skrzydełka i w ten sposób zapewnimy ochronę lampom. Skoro już o lampach mowa, warto zwracać uwagę na ich średnicę. Jeśli zależy nam na bardzo silnym i wyraźnym świetle, warto zastanowić się nad wyborem reflektorów z lampami LED o średnicy 10 milimetrów. Z tym jednak nie powinno być problemów, ponieważ należą one do najpopularniejszych.

  USTAWIENIE REFLEKTORA
  To jaki efekt końcowy uzyskamy będzie zależało miedzy innymi od tego w jakim miejscu będzie znajdował się reflektor. Jeśli chcemy użyć tego typu sprzętu aby oświetlić część sceny lub niewielki obiekt, najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie reflektora na podwyższeniu, na przykład pod sufitem lub na rusztowaniu. Warto jednak wybrać takie miejsce, w którym ruchome głowice będą miały możliwie jak największe pole manewru, tak by nie były blokowane na przykład przez ścianę.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl