Reflektory teatralne PC, Fresnel

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Reflektory teatralne PC, Fresnel

Wybrani producenci w grupie Reflektory teatralne PC, Fresnel

 • American DJ

  American DJ począwszy od 1985 roku zajmowała się dostawą sprzętu oświetleniowego. Aktualnie powstała Grupa ADJ, która obejmuje pięć firm: American DJ, Elation Professional Lighting, Acclaim Lighting, American Audio i Global Truss. Łącznie firmy te (...)


 • Eurolite

  Eurolite to jedna z bardziej znanych marek na świecie, oferujących urządzenia oświetleniowe., Marka została powołana do życia w 1990 r. Produkty tej marki zapewniają właściwą do poziomu cen jakość i co ważne, producent zapewnia dostęp do części (...)


  Reflektory teatralne PC, Fresnel w naszym sklepie muzycznym

  Kiedy zastanawiamy się nad tym jaki sprzęt powinien znaleźć się w klubie muzycznym i w teatrze, zazwyczaj na myśl jako pierwsze przychodzą różnorodne urządzenia nagłośnieniowe. Bez nich trudno sobie wyobrazić pracę przede wszystkim klubów muzycznych, jednak zdaniem wielu osób równie ważne są także urządzenia służące do tworzenia efektów świetlnych, a więc różnego rodzaju reflektory czy lasery. Urządzenia tego typu są bardzo chętnie wykorzystywane zarówno w klubach muzycznych, teatrach, jak i na różnego rodzaju pokazach gdzie światło odgrywa bardzo ważną rolę. Najczęściej wybieranymi urządzeniami służącymi do tworzenia efektów świetlnych są bez wątpienia reflektory, jednak należy pamiętać, że reflektory mogą znacznie różnić się między sobą. Mamy bowiem do wyboru standardowe reflektory, których zadaniem jest po prostu oświetlić wybrany obszar sceny, a możemy się zdecydować także na znacznie bardziej skomplikowane modele, takie jak na przykład reflektory teatralne, które oferują znacznie większe możliwości i które pomimo nazwy mogą być z powodzeniem używane także w klubach muzycznych oraz w wielu innych miejscach. Czym charakteryzują się reflektory teatralne?

  SZEROKIE ZASTOSOWANIE
  To jakie możliwości będzie oferował konkretny reflektor będzie oczywiście zależało od tego jaki model wybierzemy. Reflektory teatralne mogą co prawda służyć po prostu po to by oświetlić część sceny, jednak oferują one znacznie więcej możliwości. Możliwości te sprawiają, że sprzęt tego typu może być z powodzeniem używany nie tylko na pokazach i występach na żywo, ale także podczas sesji zdjęciowych i na planie filmowym. Reflektor %%LINK%1502%% z soczewką Fresnela pozwala nam ustawić natężenie światła jakie będzie użyte do oświetlenia. Wówczas możemy dostosować reflektor do wielu sytuacji. Możemy ustawić światło w taki sposób, aby było słabe i stonowane, tak aby dobrze wpasowało się stylistykę zdjęć nocnych. Możemy także rozjaśnić obiekt w taki sposób, aby tylko na niego padało światło, dzięki czemu wszelkie obiekty znajdujące się wokół będą niewidoczne. Niektóre modele oferują również zmianę ciepła rzucanej barwy. Wówczas możemy zdecydować się na chłodną biel a następnie ocieplić białe światło w taki sposób, aby przechodziło ono w sepię. %%LINK%1503%% zazwyczaj wyposażone są już w skrzydełka których kąt możemy ustawić ręcznie, regulując w ten sposób szerokość smugi światła jaka będzie padała na obiekt. Po wyłączeniu sprzętu możemy po prostu zamknąć skrzydełka, tworząc w ten sposób dodatkową osłonę dla soczewki. Niektóre reflektory oferują także różnorodne barwy światła, co bardzo dobrze sprawdza się w teatrach oraz w klubach muzycznych. Światło rzucone przez reflektor teatralny jest bardzo naturalne i stonowane, dzięki czemu doskonale sprawdza się nie tylko do oświetlania obiektów oraz sceny, ale także do tworzenia odpowiedniego klimatu.

  DODATKOWE INFORMACJE
  Co prawda to jaki efekt uzyskamy będzie zależało przede wszystkim od tego jaki reflektor wybierzemy i w jaki sposób go ustawimy, ale nie można zapominać także o miejscu w jakim będzie się on znajdował. W przypadku występów teatralnych bardzo często podwiesza się reflektor na podwyższeniu, tak aby światło padało z góry, jednak jeśli planujemy sesje zdjęciową, warto próbować różnych miejsc z jakich pada światło, nie tylko z góry. W ten sposób uda nam się uzyskać jeszcze lepszy efekt końcowy.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl