Blindery, doświetlacze

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Blindery, doświetlacze

Wybrani producenci w grupie Blindery, doświetlacze

 • American DJ

  American DJ począwszy od 1985 roku zajmowała się dostawą sprzętu oświetleniowego. Aktualnie powstała Grupa ADJ, która obejmuje pięć firm: American DJ, Elation Professional Lighting, Acclaim Lighting, American Audio i Global Truss. Łącznie firmy te (...)


 • Eurolite

  Eurolite to jedna z bardziej znanych marek na świecie, oferujących urządzenia oświetleniowe., Marka została powołana do życia w 1990 r. Produkty tej marki zapewniają właściwą do poziomu cen jakość i co ważne, producent zapewnia dostęp do części (...)


 • Showtec

  ShowTec (Highlite International) znajduje się w południowej Holandii. Spółka jest jednym z wiodących europejskich dostawców efaktów dyskotekowych Highlite oferuje cztery marki: DAP Audio, Showtec, DMT (holenderski Media Tools) i Artecta., DAP Audio (...)


  Blindery, doświetlacze w naszym sklepie muzycznym

  Aby klub muzyczny osiągnął sukces, musi spełnić kilka głównych wymogów. Głównym jest oczywiście muzyka, która powinna stać na możliwie jak najwyższym poziomie, niezależnie czy jest ona odtwarzana czy grana na żywo przez zespoły muzyczne. Obok muzyki niezwykle ważne są efekty świetlne, które mogą być zapewnione przez różnorodne urządzenia, takie jak reflektory, lasery czy skanery. Urządzeń służących do tworzenia efektów świetlnych jest bardzo wiele, a dodatkowo różnią się one swoimi możliwościami, dzięki czemu bez problemu uda nam się wybrać takie urządzenie, które dobrze sprawdzi się w konkretnych warunkach. Często spotykanym rodzajem reflektorów są tak zwane %%LINK%1492%%, które można spotkać w wielu klubach muzycznych, na otwartych scenach na świeżym powietrzu, a nawet w teatrach. Czym charakteryzują się blindery i w jakich warunkach sprawdzą się one najlepiej?

  WIĘCEJ ŚWIATŁA
  Można przypuszczać, że światło jest światłem, więc tak wiele różnych urządzeń służących do jego produkcji nie jest potrzebnych, jednak przyglądając się bliżej tego typu sprzętom można szybko dojść do wniosku, że istnieje wiele zupełnie różnych sposobów rzucania światła. Można to zauważyć porównując tradycyjny reflektor z blinderem. Choć oba urządzenia należą do rodziny reflektorów, to efekt jaki można uzyskać używając każdego z nich jest zupełnie inny. Zadaniem reflektora jest po prostu oświetlić wybrany obszar przez cały czas, podczas kiedy %%LINK%1493%% przez pewien czas jest wyłączony. Wszystko zaczyna się zmieniać w momencie kiedy zacznie działać. Blindery powinny być używane w totalnych ciemnościach, ponieważ wówczas efekt jest o wiele lepszy. Lampy nie włączają się nagle jak w przypadku reflektorów, lecz rozjaśniają się stopniowo. Specjalne lampy pozwalają uzyskać bardzo jasne, czasami wręcz oślepiające światło i to właśnie temu efektowi urządzenie zawdzięcza swoją nazwę. Nawet stosunkowo niewielkie urządzenia o niewielkiej jak może się wydawać mocy są w stanie rozjaśnić spore sale koncertowe. Blinder nie świeci przez cały czas, lecz stopniowo się rozjaśnia i zaczyna gasnąć w momencie osiągnięcia najwyższego punktu jasności. Następnie cała sekwencja powtarza się. Urządzenia tego typu posiadają różne możliwości w zależności od tego jaki model wybierzemy. Bardziej zaawansowane blindery posiadają możliwość zaprogramowania w taki sposób, aby można było ustalić prędkość rozjaśniania i gaśnięcia, na przykład po to by dopasować prędkość do rytmu granej obecnie muzyki. Choć blindery występują w różnych formach, zazwyczaj mamy do czynienia z bardzo wytrzymałą konstrukcją wyposażoną w dodatkowe zabezpieczenia. Jest to bez wątpienia wielką zaletą urządzenia, ponieważ nie musimy się aż tak martwić o to, że konstrukcja ulegnie uszkodzeniu przy najdrobniejszym stuknięciu o obudowę.

  DODATKOWY EFEKT
  Blindery bardzo dobrze sprawdzają się w ciemnych pomieszczeniach lub na zewnątrz podczas nocy, jednak cały efekt można jeszcze bardziej wzbogacić poprzez użycie %%LINK%1494%%. Gęsty obłok dymu będzie wówczas oświetlony, dzięki czemu jeszcze lepiej będzie widać w jaki sposób zaczyna się kłębić. Należy jednak pamiętać, że to jak dobry efekt uda się uzyskać będzie zależało także od tego pod jakim kątem światło pada na dym.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl