Stroboskopy

Najczęściej kupowane produkty w grupie Stroboskopy

Stroboskopy w naszym sklepie muzycznym

Zarówno w klubach muzycznych jak i na stadionach możemy spotkać wiele różnorodnych urządzeń służących do tworzenia efektów świetlnych. Do najpopularniejszych nalezą reflektory, lasery oraz skanery, przy czym największą grupę stanowią reflektory. Wśród nich znajdziemy zarówno najbardziej podstawowe modele których zadaniem jest po prostu oświetlić dany obszar, jak i znacznie bardziej zaawansowane reflektory, które posiadają wiele funkcji, takich jak zmiana koloru światła, %%LINK%1511%%, efekt wash oraz wiele innych. Jeśli jednak szukamy sprzętu wysokiej klasy który oferuje tylko jeden efekt, możemy spodziewać się, że ten jeden efekt będzie stał na bardzo wysokim poziomie. Jeśli zatem zależy nam na bardzo wysokiej jakości efektu stroboskopowego i nie potrzebujemy zmiany koloru światła ani żadnych innych dodatkowych funkcji, powinniśmy wybrać typową lampę stroboskopową. Urządzenia tego typu również różnią się od siebie konstrukcją, jednak bez względu na ich wielkość oraz moc, sposób działania jest bardzo podobny. Czym konkretnie jest lampa stroboskopowa i na co powinniśmy zwracać uwagę w trakcie wyboru takiego sprzętu?

GRA ŚWIATEŁ
Lampa stroboskopowa może być używana na różne sposoby. Sprzęt tego typu może posłużyć nam do oświetlenia pomieszczenia, tak jak tradycyjny reflektor, jednak główną atrakcję stanowią jej główne możliwości. %%LINK%1512%% można porównać do nagłego włączania i wyłączania światła. W zależności od tego jaki model wybierzemy, możemy mieć do dyspozycji kilka ustawień. Możemy wybrać z jaką częstotliwością światła będą gasły i zapalały się, tak by móc ustawić sprzęt w taki sposób, aby światła migały bardzo szybko lub powoli i rytmicznie. Niektóre modele pozwalają na uzyskanie efektu typu wash, który sprawia, że światła gasną i zapalają się stopniowo, płynnie, a nie nagle jak w przypadku tradycyjnego stroboskopu. Co więcej, bardziej zaawansowane modele pozwalają na to aby zaprogramować tempo migania świateł do aktualnie granej muzyki. Wówczas efekt będzie jeszcze bardziej imponujący. Wybierając lampy stroboskopowe powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Im większa moc, tym jaśniejsze uda się uzyskać światło. Nie zawsze im więcej tym lepiej, na przykład jeśli szukamy lampy stroboskopowej do niewielkiego lokalu. Wówczas bardzo silny reflektor będzie raził oślepiającym światłem, co bez wątpienia nie będzie przyjemnym doświadczeniem. Do niewielkich pomieszczeń powinniśmy wybrać lampy o mniejszej mocy, a te mocniejsze lepiej sprawdzą się w dużych halach lub na otwartych przestrzeniach. Warto zwracać także uwagę na samą wielkość lamp, ponieważ niektóre modele są wyposażone w większą ilość żarówek. W tym miejscu warto zaznaczyć, ze specjalne żarówki mogą przepalić się po jakimś czasie, ale wówczas wystarczy zakupić wymienne żarówki, które nie są drogie i których wymiana nie należy do trudnych zadań.

MONTAŻ I BEZPIECZEŃSTWO
Niektóre %%LINK%1513%% możemy ustawić bezpośrednio na parkiecie, a inne posiadają możliwość montażu na podwyższeniu, na przykład pod sufitem. W przypadku podwieszania powinniśmy dokonać wszelkich starań, aby sprzęt był zainstalowany solidnie, tak aby z czasem nie zaistniało ryzyko odczepienia się, ponieważ może to skutkować zagrożeniem nie tylko dla samego urządzenia, ale także dla osób znajdujących się w pobliżu.

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl