Reflektory prowadzące, profilowe, spoty

Najczęściej kupowane produkty w grupie Reflektory prowadzące, profilowe, spoty

Wybrani producenci w grupie Reflektory prowadzące, profilowe, spoty

 • American DJ

  American DJ począwszy od 1985 roku zajmowała się dostawą sprzętu oświetleniowego. Aktualnie powstała Grupa ADJ, która obejmuje pięć firm: American DJ, Elation Professional Lighting, Acclaim Lighting, American Audio i Global Truss. Łącznie firmy te (...)


 • Eurolite

  Eurolite to jedna z bardziej znanych marek na świecie, oferujących urządzenia oświetleniowe., Marka została powołana do życia w 1990 r. Produkty tej marki zapewniają właściwą do poziomu cen jakość i co ważne, producent zapewnia dostęp do części (...)


  Reflektory prowadzące, profilowe, spoty w naszym sklepie muzycznym

  Urządzenia służące do tworzenia efektów świetlnych przydają się w wielu przypadkach, przez co nic dziwnego, że używane są nie tylko w klubach muzycznych, ale także w teatrach oraz miejscach gdzie prowadzone są różnorodne pokazy. %%LINK%1500%% pozwalają poprawić jakość zabawy i nadać charakteru występom. Oczywiście wszystko zależy od tego jaki sprzęt wybierzemy, ponieważ do wyboru mamy między innymi reflektory, lasery czy skanery. Wśród reflektorów znajdziemy bez wątpienia największą ilość różnorodnych urządzeń, ponieważ reflektory są bardzo zróżnicowane. Zazwyczaj kojarzone są one ze sprzętem który ma po prostu oświetlić konkretny obszar, jednak poza tego typu urządzeniami znajdziemy także reflektory prowadzące, które oferują bardzo szeroki wachlarz efektów świetlnych. Czym charakteryzuje się tego typu sprzęt i gdzie może sprawdzić się najlepiej?

  SKUPIONE ŚWIATŁO
  Pierwszą różnica jaka przychodzi zwykle do głowy kiedy chcemy porównać ze sobą podstawowe reflektory z reflektorami prowadzącymi jest możliwość sterowania tymi drugimi. Wiele tego typu urządzeń można ustawić w taki sposób, aby ich głowice poruszały się w skutek sterowania pilotem, a jakby tego było mało, wiele urządzeń pozwala na to aby wcześniej zaprogramować trasę z jaką smuga światła będzie się poruszała. Wówczas zamiast po prostu oświetlić część sceny, oświetlony zostaje niewielki obszar. Tego typu efekt można zaobserwować na przykład podczas występów tanecznych, gdzie para tancerzy występuje na mocno przyciemnionej scenie, a światło reflektora podąża za nimi po całym parkiecie. Tak rzucone światło nie musi się jednak przemieszczać po scenie, ponieważ może po prostu oświetlić niewielki punkt. Wówczas do czynienia mamy z tak zwanym „spotem”. Przydaje się on na przykład podczas występów scenicznych, gdzie światło oświetla wyłącznie jednego artystę. Reflektory tego typu są w stanie wytworzyć światło skupione, z widoczną smugą. Dzięki temu nie rozchodzi się ono na wszystkie strony oświetlając tym samym większy obszar, lecz pozostaje w jednym wybranym przez nas punkcie. Takie światło tworzy bardzo imponujący efekt, ponieważ widoczna jest cała smuga, a aby ją zauważyć nie jest potrzebna wytwornica dymu. To oczywiście nie wszystko co może zaoferować reflektor prowadzący. Mamy możliwość wyboru barwy światła. Możemy w tym celu użyć konkretnego filtra lub wybrać barwę bezpośrednio z poziomu reflektora, o ile wyposażony on jest w wielobarwne lampy. Reflektory potrafią rzucać światło z dodatkowym efektem, na przykład używając do tego efektu stroboskopowego. Wówczas światło miga w sposób przerywany, a prędkość mignięć zależy od tego w jaki sposób ustawimy sprzęt. Wiele reflektorów pozwala także na uzyskanie tak zwanego efektu wash, który jest podobny do %%LINK%1501%%, przy czym w tym przypadku światło gaśnie i zapala się w sposób płynny, a nie nagły.

  DODATKOWE INFORMACJE
  To jaki efekt uzyskamy będzie zależało nie tylko od wybranego przez nas sprzętu, ale także od miejsca w jakim go zamontujemy. Reflektory prowadzące najlepiej sprawdzają się podwieszone pod sufitem, tak aby miały możliwie jak największe pole manewru. Reflektory prowadzące dobrze sprawdzają się również w połączeniu z innym sprzętem, na przykład z wytwornica dymu. Specjalny dym sam w sobie wygląda bardzo imponująco, a w takim połączeniu dodatkowo uwydatni smugi światła rzucone przez reflektor.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl