Silniki do kul

Najczęściej kupowane produkty w grupie Silniki do kul

Wybrani producenci w grupie Silniki do kul

 • American DJ

  American DJ począwszy od 1985 roku zajmowała się dostawą sprzętu oświetleniowego. Aktualnie powstała Grupa ADJ, która obejmuje pięć firm: American DJ, Elation Professional Lighting, Acclaim Lighting, American Audio i Global Truss. Łącznie firmy te (...)


 • Eurolite

  Eurolite to jedna z bardziej znanych marek na świecie, oferujących urządzenia oświetleniowe., Marka została powołana do życia w 1990 r. Produkty tej marki zapewniają właściwą do poziomu cen jakość i co ważne, producent zapewnia dostęp do części (...)


 • Showtec

  ShowTec (Highlite International) znajduje się w południowej Holandii. Spółka jest jednym z wiodących europejskich dostawców efaktów dyskotekowych Highlite oferuje cztery marki: DAP Audio, Showtec, DMT (holenderski Media Tools) i Artecta., DAP Audio (...)


  Silniki do kul w naszym sklepie muzycznym

  Efekty dyskotekowe dzielą się na kilka rodzajów, a w każdym z nich możemy znaleźć wiele różnorodnych urządzeń. W klubie muzycznym liczy się nie tylko sprzęt nagłośnieniowy, bez którego oczywiście taki klub nie mógłby istnieć, lecz niezwykle ważny jest także sprzęt służący do tworzenia efektów świetlnych. DO najczęściej wybieranych urządzeń tego typu nalezą lasery, reflektory czy skanery, będące urządzeniami które wytwarzają światło. Bardzo popularne są także kule lustrzane, których zadaniem jest odbić już wcześniej wytworzone światło. Kule tego typu bardzo różnią się od siebie miedzy innymi wagą, rozmiarem, wielkością pojedynczych luster, a także barwą. Lustrzane kule bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko w klubach muzycznych, ale także jako element wystroju naszego domu. Sama kula wygląda bardzo imponująco, ale jeśli zależy nam, na tym aby prezentowała się ona jeszcze lepiej, powinniśmy połączyć ją z dodatkowym sprzętem, takim jak na przykład silniki do kul. Czym należy się kierować wybierając tego typu urządzenie?

  MOC SILNIKA
  %%LINK%1457%% mają za zadanie wprawić kulę w ruch w taki sposób, aby obracała się ona wokół własnej osi. Dzięki temu jeśli użyjemy odpowiedniego reflektora do kul, jej powierzchnia będzie błyszczeć, a na ścianach, suficie i posadzce widoczne będą niewielkie, poruszające się punkty. Niektóre silniki do kul mogą być sterowane za pomocą pilota, dzięki czemu szybko i w bardzo wygodny sposób będziemy mogli zmienić prędkość z jaką nasza kula będzie się obracać. Nie każdy silnik będzie jednak odpowiedni do kuli jaką posiadamy. Wybierając tego typu urządzenie powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na maksymalny udźwig. Jeśli zatem jesteśmy w posiadaniu kuli o wadze dziesięciu kilogramów, należy wybrać silnik, który poradzi sobie z takim obciążeniem. Jeśli bowiem zdecydujemy się na wybór silnika który przeznaczony jest do lżejszych kul, może się okazać, że nie będzie on w stanie wprawić elementu w ruch, po czym cały obwód może się przepalić. Bardzo ważne jest także to aby wybrać odpowiednie miejsce w którym zamontujemy silnik. Należy wybrać miejsce w którym kula nie będzie wisiała zbyt nisko, tak aby nie było ryzyka, ze ktoś przez przypadek czymś o nią zawadzi, ponieważ może to skutkować uszkodzeniem kuli. Kula wymaga również odpowiedniego oświetlenia i nie chodzi tu o zwykłe oświetlenie jakiego używamy w domu. Najlepiej w tym celu sprawdzają się reflektory punktowe do kul, które oświetlają wyłącznie ten obiekt na który skierujemy światło. Montując kulę na silniku powinniśmy zatem wybrać takie miejsce, aby światło rzucone przez reflektor mogło swobodnie dotrzeć do powierzchni obracającej się kuli, tak aby nic nie stało na jego torze.

  DELIKATNY SPRZĘT
  Zarówno kule lustrzane jak i silniki nalezą do delikatnych urządzeń, dlatego jeśli chcemy cieszyć się nimi przez możliwie najdłuższy czas, powinniśmy wiedzieć jak o nie dbać. Nieużywane elementy powinny być zamknięte w twardym pojemniku, na przykład futerale, tak aby były zabezpieczone przed uszkodzeniami. Na kuli może z czasem osadzać się kurz, więc warto od czasu do czasu przetrzeć jej powierzchnie wilgotną szmatką. Przed powieszeniem kuli upewnijmy się, że jest ona sucha, ponieważ silnik jest urządzeniem elektrycznym, które może doprowadzić do spięcia w kontakcie z wilgocią.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl