Ksiązki i nuty na Fortepian

Sortowanie

Cena

od
do


Liczba na stronie:

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Fortepian

Wybrani producenci w grupie Fortepian

 • PWM

  PWM (POLSKIE WYDAWNICTWO MUZYCZNE) działa już ponad sześćdziesiąt lat. Jest największym wydawnictwem muzycznym w Polsce i dynamicznym ośrodkiem rozwoju kultury muzycznej. 7 stycznia 2016 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne Spółka Akcyjna zostało (...)


  Fortepian w naszym sklepie muzycznym

  Fortepian już od początków swojego istnienia należał do instrumentów elitarnych i zdobywał serca zarówno słuchaczy jak i muzyków grających na nim. Fortepian wielu z nas kojarzy się głównie z wielkimi kompozytorami takimi jak Chopin, Bach, Brahms czy Mozart i pomimo tego, że od okresu w którym komponowali minęło już sporo czasu, to fortepian nie stracił zainteresowania i nadal cieszy ucho słuchacza. Jednak aby był słuchacz, musi być też muzyk, który zagra na tym instrumencie, a aby móc zagrać, należy przejść często trudną i żmudną naukę. Najpopularniejszym sposobem nauki gry na fortepianie są kursy i lekcje w szkole muzycznej, w końcu fortepian to instrument o bardzo dużych gabarytach, więc posiadanie go w domu to bardzo rzadko spotykany luksus, jednak do nauki może posłużyć zwykły keyboard i podręczniki, których na rynku nie brakuje, a wiele z nich to prawdziwa skarbnica łatwo przystępnej wiedzy.

  Wybrane podręczniki
  Poradniki dzielą się na trzy rodzaje. Są takie przeznaczone głównie dla dzieci, są poradniki do nauki dla osób starszych i są też takie, które są zbiorem wybranych utworów. Zaczynając od poradników dla dzieci, warto zwrócić uwagę na tytuł „Czytanki muzyczne na fortepian” autorstwa Emmy Altberg. Czytanki muzyczne to podręcznik napisany nieskomplikowanym językiem, dzięki czemu lekcje i porady zawarte w tym tytule będą zrozumiałe dla młodego ucznia. Poradnikiem dla starszych osób, który jest bardzo cenionym, jest „Łatwe utwory na fortepian”. W książce tej znajdziemy lekcję dotyczące wybranych kompozycji Bacha. Chociaż poradnik posiada tylko 24 strony to ilość wiedzy w nim zawarta jest wystarczająca by spędzić przy nim wiele godzin owocnej nauki, po której znacznie poszerzymy swoje muzyczne horyzonty.
  We wcześniejszym tekście wspomniana była jeszcze jedna grupa poradników, czyli takie, które są zbiorem różnych utworów popularnych. Trudno powiedzieć który z nich jest najlepszy, ponieważ wiele zależy od tego jaki jest nasz gust muzyczny, ale jedno jest pewne – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ktoś kiedyś powiedział, że muzyka jest najlepszym nauczycielem, dlatego warto uczyć się poprzez granie utworów, które nie tylko przyniosą nam radość, ale też poszerzą nasze umiejętności i wiedzę. Możemy wybierać spośród poradników takich jak „Piraci z Karaibów, klątwa czarnej perły na fortepian”, „Abba - More gold” czy „ Elton John - The very best of Elton John (utwory na fortepian, wokal i gitarę)”.

  Podsumowanie
  Muzyka to ogromny świat, w którym jest wiele możliwości. Niektórzy często sami ograniczają te możliwości poprzez wyścigi w kwestii tego kto jest lepszy. Oczywiście, ważne jest także to by posiadać umiejętności gry i kształcić je, le nie zapominajmy o tym by czerpać radość z muzyki, bo właśnie w tym tkwi cała magia. Fortepian to instrument, który bez wątpienia pozwala na to by bawić się jego dźwiękami i niezależnie od tego czy ćwiczymy, gramy proste i wesołe melodyjki czy poważne kompozycje Chopina, czerpmy z tego radość i satysfakcję. Jest sporo bardzo dobrych podręczników i bez względu na to czy dopiero zaczynamy czy mamy długi staż muzyczny, zawsze znajdziemy coś dla siebie.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl