Ksiązki i nuty na gitarę i bas

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Gitara i bas

Wybrani producenci w grupie Gitara i bas

 • Ibanez

  Marka Ibanez jest częścią koncernu Hoshino Gakki, który w 1908 r. rozpoczął swoją działalność w sprzedaży instrumentów muzycznych, jako dział firmy prowadzącej sieć księgarni – Hoshino Shoten. Produkcję gitar i akcesoriów muzycznych (...)


 • PWM

  PWM (POLSKIE WYDAWNICTWO MUZYCZNE) działa już ponad sześćdziesiąt lat. Jest największym wydawnictwem muzycznym w Polsce i dynamicznym ośrodkiem rozwoju kultury muzycznej. 7 stycznia 2016 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne Spółka Akcyjna zostało (...)


 • Warwick

  Warwick to niemiecki producent sprzętu basowego. Firma powstała w 1982 roku i do dnia dzisiejszego produkuje najwyższej jakości gitary basowe, wzmacniacze oraz akcesoria. Dzięki stosowaniu najlepszych gatunków drewna, precyzji wykonania i (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Gitara i bas w naszym sklepie muzycznym

  Marzenia są po to by je spełniać, a jednym z często wspominanych marzeń wśród wielu osób jest nauka gry na jakimś instrumencie. Jednym z najpopularniejszych instrumentów jest bez wątpienia gitara, dlatego to właśnie ona jest najczęściej wybierana. Nic w tym dziwnego, ponieważ gitara brzmi wspaniale, jest mobilna, więc można ją zabrać ze sobą w podróż i osoba grająca na gitarze od razu lepiej się prezentuje. Przez kupnem instrumentu warto wiedzieć czym charakteryzuje się gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna czy basowa. Kiedy wybierzemy już swój pierwszy instrument, musimy zaopatrzyć się w sporo cierpliwości, ponieważ początki gry na gitarze nie nalezą do najłatwiejszych. To od nas zależy skąd będziemy czerpać wiedzę. Możemy zapisać się do szkoły muzycznej, możemy uczęszczać na różne kursy lub wynająć korepetytora, który będzie nas uczył. Najczęściej wybieranym sposobem na poradzenie sobie z podstawami gry, jest nauka z internetu. Internet ma wiele zalet, w końcu za jego pośrednictwem możemy uczyć się za darmo i mamy dostęp do wielu materiałów, jednak ten sposób ma jedną wadę. W internecie pisać może każdy, więc informacje zawarte na niektórych stronach mogą być nieprawdziwe, a nie ma nic gorszego niż wprowadzenie w błąd początkującego gitarzysty. Czy to oznacza, że jedynym wyjściem są drogie kursy? Na szczęście nie, ponieważ jest jeszcze jeden sposób na naukę, który nie musi być drogi i nie wprowadzi nas w błąd, tym sposobem są książki.

  Gitara akustyczna i klasyczna
  Gitary akustyczne i klasyczne są dobrym pomysłem na początek, ponieważ nie potrzebują dodatkowego nagłośnienia. Gitara klasyczna nie jest tak głośna jak akustyczna i brzmienie ma znacznie cieplejsze, ale nauka gry na obu tych instrumentach wygląda tak samo. Na początek warto poznać podstawowe akordy, techniki i zapoznać się z gryfem, w tym pomoże nam książka autorstwa Mirosława Drożdżowskiego, pod tytułem „Akordowe brzmienia gitary klasycznej”. W tym poradniku znajdziemy bogactwo wiedzy na temat podstaw gry, dlatego jest to pozycja idealna dla początkującego gitarzysty. Kiedy poczujemy się już trochę pewniej podczas gry, możemy sięgnąć po coś co poszerzy nasze muzyczne horyzonty. Doskonałym poradnikiem jest „Jak oni to robią?” autorstwa Artura Lesickiego. W tym poradniku znajdziemy wiele wiedzy, która pomoże nam zgłębić tajniki gry, którymi posługują się giganci tacy jak m.in. Goerge Benson.

  Gitara elektryczna i basowa
  Gitarzyści elektryczni nie raz debatowali na temat swoich ulubionych poradników i tytułami, które zdobyły największe uznanie są obie części poradnika „Gitarowe wyzwania” autorstwa Krzysztofa Błasia. Moc wiedzy, porad i lekcji to tylko część z zalet płynących z tego tytułu. Krzysztof Błaś jest uznanym instruktorem, który poza wielkimi umiejętnościami gry na gitarze potrafi również przekazać swoją wiedzę w łatwy i dostępny sposób, co udowodnił w swoich bestsellerach.

  Podsumowanie
  Niezależnie od tego w jaki sposób będziemy się uczyć, musimy pamiętać, że muzyką należy się bawić, czerpać z niej radość, nie wolno robić nic na siłę. Jeżeli po pewnym czasie poczujemy, że stoimy w miejscu to nie ma powodów do obaw, wystarczy dać sobie trochę czasu. W razie zwątpienia warto spojrzeć na legendy gitary i zdać sobie sprawę z tego, że w dawnych czasach nie było tylu wspaniałych poradników, więc skoro oni dali radę to nam też się to uda.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl