Książki i nuty na instrumenty klawiszowe

Polecane instrumenty muzyczne i sprzęt muzyczny

Najczęściej kupowane produkty w grupie Instrumenty klawiszowe

Wybrani producenci w grupie Instrumenty klawiszowe

 • PWM

  PWM (POLSKIE WYDAWNICTWO MUZYCZNE) działa już ponad sześćdziesiąt lat. Jest największym wydawnictwem muzycznym w Polsce i dynamicznym ośrodkiem rozwoju kultury muzycznej. 7 stycznia 2016 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne Spółka Akcyjna zostało (...)


  Pokaż wszystkie produkty w podgrupach

  Instrumenty klawiszowe w naszym sklepie muzycznym

  Instrumenty klawiszowe zachwycały od dawna. Piękno ich brzmienia i docenili najwięksi światowi kompozytorzy, tacy jak na przykład Fryderyk Chopin. Instrumenty klawiszowe wyróżniają się wieloma cechami, na przykład taką, że można na nich grać zarówno sekcję basową jak i linię melodyczną, dzięki czemu sami jesteśmy sobie zespołem. Instrumenty klawiszowe nie ograniczają się tylko to pianina i fortepianu, ponieważ takich instrumentów jest bardzo wiele, a nalezą do nich między innymi keyboard, syntezator, pianino cyfrowe, organy, znany wszystkim akordeon i wiele innych, których nawet nie znamy.

  Umiejętność gry na którymś z tych instrumentów to wielka satysfakcja, a świadomość takiej umiejętności, sprawia, że w oczach innych osób nabieramy większego szacunku. Jednak jak rozpocząć grę na takim sprzęcie, skoro każdy z nich ma bardzo wiele klawiszy? Mamy różne możliwości, jednak ci, którzy preferują naukę w domowym zaciszu, powinni zastanowić się nad nauką z książek i innych poradników.

  Akordeon
  Akordeon to instrument o pięknym brzmieniu, które znajduje zastosowanie w wielu gatunkach muzycznych, jednak akordeon nie należy do instrumentów łatwych do nauki. Na szczęście na rynku jest wiele przydatnych podręczników, które pomogą nam zgłębić tajniki tego pięknego instrumentu. Jednym z najczęściej wybieranych poradników dla początkujących jest „Elementarz akordeonisty” autorstwa Józefa Fedyczkowskiego. W tytułowym elementarzu znajdziemy wszystko to, czego potrzebuje początkujący akordeonista do rozpoczęcia muzycznej przygody z tym instrumentem. Utwory służące do nauki są poukładane według stopnia trudności, a przejrzysta i przystępna forma, sprawia, że nauka gry na akordeonie wcale nie jest tak trudna jak mogłoby się wydawać.

  Keyboard
  Keyboard jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych instrumentów klawiszowych, choć często mylnie nazywany jest syntezatorem. Pomimo tej pomyłki, można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że keyboard jest najchętniej wybieranym instrumentem do nauki przez początkujących pianistów. Doskonałym podręcznikiem na początek jest „Podręcznik początkowego nauczania gry na fortepianie” autorstwa Krystyny Druszkiewiczowej. W tej książce znajdziemy wiele lekcji i porad, ale jedną z jej największych zalet jest fakt, że opisane w niej lekcje są bardzo przystępnie wytłumaczone i nie jest potrzebna znajomość nut aby czerpać wiedzę z tego poradnika. Poradnik polecany jest szczególnie dla dzieci.

  Organy
  Brzmienie tego instrumentu zna chyba każdy, a do zapoznania się z nim nie są potrzebne organy w domu, wystarczy iść do kościoła. Organy posiadają piękne i bardzo charakterystyczne brzmienie, więc świadomość tego, że opanowaliśmy umiejętność gry na organach jest wielką satysfakcją. Poradnikiem godnym polecenia jest „Najpiękniejszy Bach”, czyli zbiór dziesięciu opracowanych kompozycji Bacha, które w połączeniu z ćwiczeniami znacznie poszerzą nasze muzyczne horyzonty.

  Podsumowanie
  Bez względu na to czy zaczynamy naukę gry na akordeonie, keyboardzie czy organach, początki zawsze będą trudne i tylko od nas i naszego samozaparcia zależy, czy nauczymy się grać. Warto wspomagać się przydatnymi poradnikami, ale sama książka nic nie da jeżeli nie będziemy ćwiczyć, więc grajmy, cieszmy się muzyką, a jeżeli coś będzie dla nas zbyt trudne to lepiej zrobić sobie trochę przerwy niż dać sobie spokój, bo umiejętność gry na instrumencie jest bez wątpienia wystarczająca nagrodą za włożony trud.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl