RockPower NT 50EU combo pack zasilacz stabilizowany

RockPower NT 50EU combo pack zasilacz stabilizowany
  • RockPower NT 50EU combo pack zasilacz stabilizowany
Producent:RockPower
Id towaru / Kod:161685 / RP-NT-50EU
Stan magazynu: Towar dostępny
3 szt. na magazynie
Inne oznaczenia produktu:RockPower NT 50EU power supply, RockPower NT-50EU, RockPower NT 50EU, RockPower NT50EU, NT-50EU, NT 50EU, NT50EU
Opiekun produktu:
Kup towar w sklepie stacjonarnym!
Przyjedź do naszego nowego sklepu, znajdziesz w nim pomocny i przyjazny personel, który doskonale zna asortyment.

Muzyczny.pl
ul. Muzyczna 1
55-330 Błonie k. Wrocławia, gm. Miękinia


Sklep muzyczny czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10-17 i w soboty w godz. 10-16.

gps 51.158576, 16.739311
(+51° 9' 30.87", +16° 44' 21.52")
https://maps.google.com.

RockPower NT 50EU combo pack

RockPower NT 50EU
• RockPower "Combo Pack All 5"
• Uniwersalny zasilacz do 5 efektów na raz
• Wejście: 100 - 240V prąd zmienny (AC), 50 - 60 Hz, Euro
• Wyjście: 9V prąd stały (DC), max. 1300 mA
• Polaryzacja: Minus (-) środek, Plus (+) zewnątrz
• 5 x 2,1 mm wtyk baryłkowy

Odpowiednie zaplecze elektryczne

Wszystkie urządzenia elektryczne do swojego funkcjonowania potrzebują zasilania elektrycznego. Może to być zasilanie bateryjne (akumulatorowe) lub sieciowe. Ważne jest by było ono odpowiednie pod względem mocy dla danego urządzenia. W gniazdkach naszych domów płynie prąd przemienny, jednofazowy charakteryzujący się napięciem 230 Volt. Nie wszystkie urządzenia możemy bezpośrednio podłączyć pod gniazdo z takim napięciem, gdyż skończyłoby się to ich spaleniem. Większość urządzeń elektrycznych wyposażonych jest w wewnętrzny lub zewnętrzny zasilacz, który ma za zadanie, ten o dużej mocy prąd płynący z naszego gniazda zmienić na taki, jaki potrzebuje do funkcjonowania dane urządzenie. Zasilacze to zatem urządzenia elektryczne, których zadaniem jest przetworzenie napięcia sieci elektrycznej na napięcie stałe o dużej mniejszej mocy.

Zabezpieczenie sprzętu przed uszkodzeniem

Każdy zasilacz bez wyjątku powinien mieć wbudowane zabezpieczenia, które chronią urządzenie przed przegrzaniem się i zabezpieczają dane urządzenie przed przekroczeniem dopuszczalnego poboru prądu. Takie elementy są bardzo proste i nie wpływają na działanie samego zasilacza. Najczęściej umiejscawia się je w postaci bezpiecznika na wyjściu, który w przypadku zbyt dużej mocy ma za zadanie odciąć całkowicie dostęp prądu do urządzenia. Ważne jest w tym miejscu zaznaczyć by taki bezpiecznik, też był odpowiednio dopasowany.

Na co zwracać uwagę przy zakupie zasilacza

Dobierając zasilacz samodzielnie do danego urządzenia należy przyjrzeć się poszczególnym parametrom. Należy szczególnie skupić się na: mocy, zakresie napięcia wyjściowego, prądu obciążenia, liczbie wyjść oraz napięciu wejściowym. W zależności od naszych potrzeb warto zwrócić uwagę na rodzaj obudowy, sposób montażu i liczba złączy. Te elementy mają wpływ nie tylko na prawidłowe działanie urządzenia i jego żywotność, ale także samo bezpieczeństwo użytkowania.

Rodzaje zasilaczy

Zasilacze najczęściej możemy posegregować ze względu na sposób ich zmiany wielkości napięcia. I tak mamy między innymi zasilacze tzw. liniowe, impulsowe oraz beztransformatorowe. Możemy też wyróżnić zasilacze ze względu na rodzaj napięcia wyjściowego i do nich zaliczamy zasilacze stabilizowane, w których napięcie utrzymywane jest na stałym poziomie niezależnie od fluktuacji prądu oraz zasilacze niestabilizowane, w których napięcie na wyjściu może ulegać zmianie zależnie od fluktuacji prądu. Bardzo dużą część asortymentu zasilaczy stanowią te, które są dedykowane pod konkretne urządzenia. Między innymi mamy zasilacze dedykowane pod komputery czy cyfrowe instrumenty muzyczne. W instrumentach takich jak keyboard czy syntezator zastosowanie mają zasilacze impulsowe. Na rynku są też specjalistyczne zasilacze typu off-line tzw. UPS, które stanowią rodzaj akumulatora, który w razie awarii i odcięcia prądu sieciowego zapewniają urządzeniu ciągłość energii, która podczas braku zasilania sieciowego pobierana jest z baterii.

Podsumowanie

Należy pamiętać, że zasilacz jest jednym z najważniejszych komponentów w urządzeniu, bo to on odpowiada za dostarczanie energii do wszystkich podzespołów danego urządzenia.

Prowadzimy sprzedaż zasilaczy do sprzętu muzycznego i nagłośnieniowego. W ofercie zasilacze do keyboardów, syntezatorów i cyfrowych pianin, specjalne zasilacze do efektów gitarowych (zamieniona polaryzacja złącza), zasilacze do mikserów audio i sprzętu oświetleniowego oraz zasilacze Phantom +48V.

Opinie o produkcie RockPower NT 50EU combo pack zasilacz stabilizowany

ksobaczewski

jestem bardzo zadowolony ze sposobu załatwienia zakupu, ocena: 5

Dodaj opinię o produkcie

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl