PWM Cofalik Antoni - Małe ABC na wiolonczelę

PWM Cofalik Antoni - Małe ABC na wiolonczelę
  • PWM Cofalik Antoni - Małe ABC na wiolonczelę
Producent:PWM
Id towaru / Kod:157347 / WYD-PWM-11555
Stan magazynu: Towar dostępny
1 szt. na magazynie
Inne oznaczenia produktu:PWM Cofalik Antoni - Małe ABC na wiolonczelę, PWM PWM-11555, PWM PWM 11555, PWM PWM11555, PWM-11555, PWM 11555, PWM11555
Opiekun produktu:
Kup towar w sklepie stacjonarnym!
Przyjedź do naszego nowego sklepu, znajdziesz w nim pomocny i przyjazny personel, który doskonale zna asortyment.

Muzyczny.pl
ul. Muzyczna 1
55-330 Błonie k. Wrocławia, gm. Miękinia


Sklep muzyczny czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10-17 i w soboty w godz. 10-16.

gps 51.158576, 16.739311
(+51° 9' 30.87", +16° 44' 21.52")
https://maps.google.com.

PWM Cofalik Antoni - Małe ABC na wiolonczelę

PWM Cofalik Antoni - Małe ABC na wiolonczelę
"Małe ABC na wiolonczę" Antoniego Cofalika to publikacja, która powstała z myślą o przedszkolakach wykazujących wczesne zainteresowanie muzyką. Jak pokazuje praktyka, wcześniejszy kontakt dziecka z muzyką i instrumentem pozwala mu potem bezstresowo oraz z techniczno-aparatową nadwyżką rozpoczynać edukację w szkole muzycznej, a postępy tak przygotowanego dziecka są z reguły dużo szybsze i bardziej harmonijne.

W urokliwym pod względem graficznym zbiorku "Małe ABC na wiolonczelę" znalazło się 36 krótkich utworków, piosenek dziecięcych, muzycznych opowieści, które dzieci mogą sobie najpierw wyklaskać, niektóre zaśpiewać, a po pokazie nauczyciela – zagrać. Powiększone i umieszczone na szerokiej pięciolinii nutki ułatwią naszym podopiecznym ich odczytanie, a następnie zapamiętanie granych melodii.

Jest dowiedzione, że dzieci, również te najmłodsze, uwielbiają grać z akompaniamentem, stąd pomysł dopisania akompaniamentów fortepianowych do najprostszych, początkowo granych tylko na pustych strunach, ćwiczeń.

Niezwykle ważne jest, aby na przedszkolnym etapie nauki czynność grania sprowadzała się do zabawy, w której dominuje przyjemność z uzyskanego efektu brzmieniowego. Dlatego tak istotne są tytuły zamieszczonych w "Małym ABC na wiolonczę" miniutworków. W najprostszych formach – cztero-, ośmio- i szesnastotaktach – dziecko próbuje odmalować dźwiękami konkretne sytuacje „z życia”, ma też możliwość wyrażania dziecięcych emocji i nastrojów, wczucia się w naturę ulubionego zwierzaka.

Materiał zawarty w "Małym ABC na wiolonczę" może też z powodzeniem znaleźć zastosowanie w początkach nauki szkolnej, stanowiąc muzyczne dopełnienie wszelakiego rodzaju „szkół” oraz podręczników do nauczania początkowego.

• Autor okładki: Marcin Bruchnalski
• Wydawca: PWM
• Wersja językowa wydania: pol., Eng.
• Liczba stron: 44
• Nr wydania: 1
• Rok wydania: 2015
• Format: N4 stoj. (235x305 mm)

Opinie o produkcie PWM Cofalik Antoni - Małe ABC na wiolonczelę

asiaka

dziękuję towar zgodny z opisem.

Dodaj opinię o produkcie

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl