Yamaha YC 61 stage keyboard

Polecamy!

Yamaha YC 61 stage keyboard
  • Yamaha YC 61 stage keyboard
Producent:Yamaha
Id towaru / Kod:219132 / Y-YC-61
Stan magazynu: 0 szt.
Inne oznaczenia produktu:Yamaha YC 61 stage keyboard , Yamaha YC-61, Yamaha YC 61, Yamaha YC61, YC-61, YC 61, YC61
Opiekun produktu:

Uwaga! Cena tego towaru mogła ulec zmianie. Aktualną cenę oraz czas oczekiwania ustalisz z opiekunem produktu.

cena brutto

7649 zł

Yamaha YC 61

Zaprojektowany dla młodych klawiszowców, YC61 posiada nowy silnik organów Virtual Circuitry Modeling (VCM) z fizycznymi faderami, rozszerzoną kontrolą w czasie rzeczywistym oraz autentyczny dźwięk pianina akustycznego oraz elektrycznego i syntezy FM.


W SKRÓCIE:
· Virtual Circuitry Modeling (VCM) i autentyczne brzmienie FM/Organ
· Nowa, półważona klawiatura Waterfall
· Topowe brzmienia Keyboardów i efektów niezrównanej jakości


YC61 sprawia wrażenie gry na organach, zapewniając autentyczne brzmienie i kontrolę w czasie rzeczywistym, za którą tak tęsknili klawiszowcy.
Dzięki klawiaturze Waterfall, fizycznej kontroli i intuicyjnymi elementami sterującymi zapewnia większą kontrolę w czasie gry oraz łatwiejsze programowanie.
Sercem YC61 jest silnik organów Virtual Circuitry Modeling (VCM), który odtwarza poszczególne komponenty włącznie z tranzystorami i rezystorami umożliwiając klasyczną replikację zachowania organów i to co najważniejsze… ich dźwięk.
Na pokładzie znajdują się klasyczne brzmienia pianin z których słynie Yamaha: akustycznego, elektrycznego oraz brzmienia FM.
To idealny klawisz do każdego zestawu.

BRZMIENIE

Jak wydobyć ciepłe, naturalne brzmienie organów z kompaktowego keyboardu? Wystarczy zbudować silnik organów w stylu Yamaha, od podstaw. Nasza autorska technologia Virtual Circuitry Modeling (VCM) odtwarza analogowy equalizer w układzie wirtualnym – od efektów takich jak kompresja czy phaser aż po tranzystory i rezystory – pozwalając uchwycić każdy niuans nieosiągalny dla innych cyfrowych symulacji. Nieważne czy grasz na fortepianie, pianinie akustycznym czy cyfrowym, model YC61 gwarantuje ci autentyczne brzmienie keyboardu w każdym gatunku muzycznym.


MODUŁ BRZMIENIOWY VCM ORGAN

Yamaha zamknęła brzmienie twoich ulubionych organów wewnątrz niezwykle wydajnego, kompaktowego keyboardu. Model YC61 odwzorowuje charakter organów w trzech postaciach – prosto z fabryki, nieco zużytych oraz vintage. Chcesz więcej? Zajrzyj pod maskę, aby dostosować między innymi pracę klawiszy i szybkość głośnika obrotowego, aby otrzymać jedyne w swoim rodzaju brzmienie organów, którego szukałeś.

GŁOŚNIK OBROTOWY VCM

YC61 uraczy cię naturalnym brzmieniem głośników obrotowych, które nie wymagają serwisowania. Wybieraj między dwoma dostępnymi trybami brzmienia – czystym i pełnym a brudnym i agresywnym – oraz dostosowuj prędkość rotacji dla pełnej kontroli dźwięku.

EFEKTY VCM

Funkcja VCM odtwarza brzmienie i zachowanie efektów vintage oraz studyjnych procesorów sygnałowych klasy hi-end poprzez rekonstrukcję oryginalnych analogowych komponentów w układach wirtualnych.
FM ORGAN

W 1983 roku Yamaha przedstawiła światu sztandarowe brzmienie syntezy FM (Frequency Modulation), wprowadzając na rynek model DX7. Dzisiaj model YC61 łączy syntezę FM z brzmieniem organów, wychodząc na przeciw nowej generacji muzyków. Po prostu włącz tryb FM Organ a twoje fadery będą odpowiedzialne za kontrolę 8 modułów FM, które wysyłają czysty dźwięk o mocnych niskich tonach. Dodaj do tego głośnik obrotowy lub symulator wzmacniacza dla uzyskania lepszego charakteru. Intuicyjna obsługa sprawia, że odkrywanie nowych brzmień jest dziecinnie proste. Podobnie jak odtwarzanie klasycznych brzmień organów tranzystorowych – zarówno stonowanych ciepłych jak i bardziej zabrudzonych czy przenikliwie ostrych – wybierając spośród trzech trybów FM Organ.
FORTEPIANY YAMAHA KLASY PREMIUM

Model YC61 został wyposażony w brzmienia dwóch fortepianów koncertowych: Yamaha CFX oraz Yamaha S700. Starannie zarejestrowane charakteryzują się dynamiczną ekspresją oraz dbałością o każdy niuans.

[ CFX ]

Flagowy fortepian koncertowy Yamaha CFX powstał w wyniku 17 lat skrupulatnych badań. Oferuje pięknie brzmiące wysokie tony, potężny bas z szeroką skalą dynamiki oraz orkiestrową wydajność.

[ S700 ]

Model S700 jest fortepianem wyprodukowanym ręcznie przez mistrzów rzemiosła Yamaha. Został wyposażony w moc zdolną przebić się przez gęste aranżacje, jednocześnie zachowując subtelność i ekspresję podczas partii solowych czy kameralnych występów. S700 było jednym z najpopularniejszych brzmień fortepianów dostępnych w syntezatorach scenicznych S90ES oraz studyjnych MOTIF ES.

[ C7 ]

Yamaha C7 jest jednym z najbardziej zasłużonych pianin słynących z wyrazistego brzmienia dzięki kombinacji mocy i klarowności.

[ U1 ]

U1 jest najpopularniejszym pianinem klasycznym na świecie. Jego typowe dla stylu vintage lekko zużyte brzmienie jest dostępne w modelu YC61. Idealne do każdej muzyki, w której zastosowanie znajdzie charakterystyczny vibe dźwięków pianina klasycznego.
PIANINA ELEKTRYCZNE

[ Pianina elektryczne z syntezą Real FM ]

Zasilane tą samą technologią, której popularność zawdzięcza model DX7 – syntezą FM z 8 operatorami dla pełnej dynamiki i ekspresji, której nie sposób zastąpić samplami.

[ Yamaha CP80 ]

Yamaha przedstawiła światu cyfrowe fortepiany CP80 i CP70 w 1978 roku, chcąc zapewnić muzykom brzmienie fortepianu, które zachowa wyrazistość na tle innych instrumentów. Dostępne w modelu YC61 brzmienie CP80 jest mocne i tłuste, zachowując przy tym szeroką skalę dynamiki.

[ 78 Rd ]

Pianino cyfrowe 78 Rd wyróżnia się wysoką jakością brzmienia i szeroką skalą dynamiki, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako efekt FX. Znakomicie się odnajdzie w każdym gatunku muzycznym.

[ 75 Rd Funky ]

75 Rd ma nieco brudne, funkujące brzmienie elektrycznego pianina, idealne do muzyki, w której liczy się charakterystyczny vibe.

[ 73 Rd ]

73 Rd ma tłuste, ciepłe brzmienie elektrycznego pianina w stylu vintage, idealne do ballad i jako akompaniament wokalu.

[ Wr ]

Brzmienie pianina cyfrowego Wr o szerokiej skali dynamki jest dostępne w dwóch wersjach – współczesnej oraz vintage.

KLAWISZE TYPU WATERFALL

Całkiem nowy design klawiatury modelu YC61 z brzmieniami organów, pianina i innych instrumentów.

DESIGN

YC61 nie służy tylko do gry. Został stworzony także do wytrzymywania wstrząsów, uderzeń, zadrapań, ścisku w bagażniku i długich tras, aby z koncertu na koncert wzbudzać podziw zarówno artystów jak i publiczności. W skrócie, został stworzony, by trwać zupełnie jak jego marka.

SUWAKI

YC61 jest wyposażony w dziewięć faderów, które nie odbiegają konstrukcją od tych, które znajdziesz w prawdziwych organach. Aczkolwiek wyróżniają się czymś jeszcze. Przeźroczyste stopy faderów z użytkowym, wielokolorowym podświetleniem LED, który sprawia, że są niezwykle czytelne w różnych konfiguracjach i ułatwia grę w trybie "split". To jakbyś miał wirtualny zestaw faderów, który daje ci jeszcze więcej konfiguracji brzmienia, więcej swobody i większy wybór niż jakikolwiek kompaktowy keyboard.

CAŁKOWITA, NATYCHMIASTOWA I BEZPOŚREDNIA KONTROLA

YC61 został stworzony do długiej zabawy, nie długiego menu. Intuicyjny interfejs daje ci możliwość łatwej i sprawnej gry w trybie split, tworzenia warstw oraz modulacji brzmienia bezpośrednio z pozycji panelu przedniego. Jest to dowód na to, że kompaktowy nie oznacza skomplikowany.

MOBILNOŚĆ

YC61 waży zaledwie 7,1 kg, co oznacza, że jest wystarczająco lekki i kompaktowy, żeby z nim podróżować. Każdy podróżnik z pewnością doceni jego solidne brzmienie w przystępnej cenie.

KOMPUTER/iOS

YC61 posiada wbudowane gniazdo USB stereo audio oraz interfejs MIDI dla PC, Mac oraz iOS. Jeden kabel USB daje ci możliwość nagrywania audio oraz MIDI bezpośrednio do programu DAW oraz obsługi i monitorowania wirtualnych instrumentów.

Filmy o Yamaha YC 61 na Youtube

Yamaha YC 61

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl