Wkładki, systemy

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Wkładki, systemy

Wybrani producenci w grupie Wkładki, systemy

 • Audio Technica

  Audio-Technica należy do ścisłej czołówki producentów mikrofonów. Sprzętu tej marki używają największe gwiazdy światowej piosenki i estrady. Z mikrofonów Audio-Technica korzystają także największe, profesjonalne studia nagraniowe na całym świecie. (...)


 • Numark

  Numark to międzynarodowy producent sprzętu dla DJ`ów. Numark tworzy urządzenia, które spełniają indywidualne potrzeby każdego DJ`a., Produkuje profesionalne odtwarzacze CD, gramofony oraz miksery od ponad 30 lat. Numark jest właścicielem marek (...)


  Wkładki, systemy w naszym sklepie muzycznym

  Wkładki oraz igły gramofonowe przydatne są każdemu miłośnikowi płyt winylowych oraz gramofonów. W tym dziale znajdą Państwo duży wybór headshelli, igieł do wkładek gramofonowych oraz wkładki wraz z kompletnymi zestawami.

  Oferujemy szeroką gamę wkładek gramofonowych dla DJ'ów przeznaczonych do skreczowania, miksowania i spinningu na każdym poziomie zaawansowania. Każda igła oferuje unikalne cechy dźwięku oraz zapewnia rekordowo niskie zużycie płyty, wysoką odporność na przeskakiwanie i niezawodne cue.

  Headshelle, zawiesia, głowice
  Headshell to nic innego jak głowica do wkładki gramofonowej.
  W ofercie naszego sklepu znajdują się headshelle do różnych systemów, z regulowanym dociążeniem do scratchowania, takich firm jak Monacor, Vestax.

  Igły do wkładek
  Kolejny z ważnych elementów naszego gramofonu. Warto wspomnieć kilka słów na temat tego, jak to wszystko działa.

  Igła, umieszczona w rowku płyty, wprawiana jest w ruch przez nierównomierności rowka w obracającej się płycie. Drgania te przenoszone są na wkładkę gramofonową, do której igła jest przymocowana. Kształt tych nierównomierności jest taki, że drgania igły odtwarzają sygnał akustyczny zapisany na płycie podczas jej nagrywania.

  W sprzedaży posiadamy igły i wkładki uniwersalne – nadające się również do zastosowania w gramofonach domowych najlepszych dostępnych producentów, m.in. Shure, Ortofon, Numark, Audio Technica.

  Wkładki, systemy
  Wśród konstrukcji wkładek rozróżniamy:
  • piezoelektryczne
  • elektromagnetyczne – magnes poruszany względem cewki
  • magnetoelektryczne – cewka poruszana względem magnesu
  • elektrostatyczne
  • optyczno-laserowe

  W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wkładki oraz kompletny systemy takich producentów jak: Audio Technica, Numark, Ortofon, Shure, Sumiko.

  Czy wiedziałeś że… pierwsze płyty gramofonowe powstawały w 1887 roku i były tłoczone z twardo wulkanizowanego kauczuku? Średnica pierwszych płyt wynosiła 5 cali (ok. 12,7 cm), a prędkość odtwarzania 70 obrotów na minutę. Obecnie jak wiadomo, technologia ta mocno się zmieniła dzięki postępowi technicznemu.

  Podsumowanie
  Wkładki oraz igły do wkładek powinniśmy dobierać zgodnie z parametrami naszego gramofonu oraz przeznaczeniem. Inny system potrzebujemy do domowego słuchania, a jeszcze inny do skratch’owania w klubie.

  Należy również zwrócić uwagę na parametry naszej wkładki, m.in. mocowanie, pasmo przenoszenia, impedancję, napięcie wyjściowe, siłę docisku oraz kształt.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl