Perkusje elektroniczne

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Perkusje elektroniczne

Poradniki dla muzyków w grupie Perkusje elektroniczne

Rozgrzewka na zestawie i ?warm up ritual?

Rozgrzewka na zestawie i ?warm up ritual?

Skuteczna rozgrzewka składa się z kilku ważnych elementów, o których powinniśmy wiedzieć. KIEDY się rozgrzewać, JAK się rozgrzewać i DLACZEGO? Oto dalsza część artykułu w którym znajdziecie odpowiedź na te pytania!ParadiddleJak sama nazwa wskazuje ?PARA? (PL) ?DIDDLE? (PP), czyli nic innego jak (...)


Instrumenty perkusyjne, Perkusje akustyczne, Perkusje elektroniczne, Werble, Talerze perkusyjne, Pałki perkusyjne, Perkusjonalia

Jak wybrać mikrofony do nagrywania perkusji?

Jak wybrać mikrofony do nagrywania perkusji?

Nagrywanie perkusji to temat bardzo złożony. Z pewnością najlepsi realizatorzy mają w swoim arsenale sekretne techniki nagrywania, których nikomu nie zdradzą. Nawet jeżeli nie jesteś realizatorem, ale masz na przykład zamiar w niedługim czasie wybrać się do studia, warto posiąść podstawową wiedzę (...)


Instrumenty perkusyjne, Mikrofony i akcesoria, Sprzęt nagłośnieniowy, Perkusje akustyczne, Perkusje elektroniczne

Jak budować rytm na perkusję?

Jak budować rytm na perkusję?

Gra na instrumencie jest formą komunikacji, perkusja nie jest tutaj wyjątkiem. Zamiast słów operujemy rytmem, który ? tak, jak język ? ma własną strukturę, tj. MIARA = litery, TAKT = wyraz, FRAZA = zdanie. Fraza, zawierająca przeważnie 4, 8, 12, 16 taktów, stanowi zdanie zakończone kropką. Dla (...)


Instrumenty perkusyjne, Perkusje akustyczne, Perkusje elektroniczne

Jaką wybrać perkusję?

Jaką wybrać perkusję?

Dobór odpowiedniego zestawu jest kluczową sprawą w dalszej naszej przygodzie z perkusją. Obecnie na rynku mamy wielu producentów, którzy oferują zestawy tzw. sety w różnych konfiguracjach. Decydując się na zakupu instrumentu, wyboru powinniśmy dokonywać przede wszystkim pod kątem gatunku (...)


Instrumenty perkusyjne, Perkusje akustyczne, Perkusje elektroniczne

Jaką wybrać perkusję elektroniczną?

Jaką wybrać perkusję elektroniczną?

Perkusja elektroniczna jest świetną alternatywą w stosunku do zestawu akustycznego. Do takich podstawowych zalet należy to, że możemy swobodnie na takim zestawie ćwiczyć mieszkając np.: w boku, a to dla tego, że sami regulujemy sobie poziom głośności lub po prostu podpinamy słuchawki i już nikomu (...)


Instrumenty perkusyjne, Perkusje elektroniczne


Pokaż wszystkie poradniki dla muzyków w grupie Perkusje elektroniczne

Wybrani producenci w grupie Perkusje elektroniczne

 • DDrum

  Perkusiści to inna rasa. Siedzą z tyłu, ale napędzają muzykę. Perkusiści nie grają melodii, ale bez bębna nie ma groove. Kiedy perkusista mocno się kołysze, powie ci, że niewiele rzeczy może pasować do uczucia uderzenia (i słyszenia) świetnego (...)


 • Joyo

  Joyo Technology Co. to grupa ludzi, których założeniem jest tworzenie nowoczesnego produktu z eleganckim designem i możliwościami rodem z następnego stulecia. Tunery, metronomy, efekty i wzmacniacze Joyo odzwierciedlają doskonałą wiedzę techniczną (...)


 • Nux

  NUX jest jednym z 3 znaków towarowych należących do Cherub Technology Co., Ltd. Po raz pierwszy wprowadzono go w 2005 roku z myślą o zapewnieniu miłośnikom muzyki i muzykom niedrogiego, a jednocześnie doskonałej jakości sprzętu. Na razie NUX (...)


 • Roland

  Roland to jedna z największych firm działających w światowym elektronicznym przemyśle muzycznym, która powstała 18 kwietnia 1972 roku w Osace. Celem założycieli była produkcja instrumentów muzycznych z zastosowaniem elektronicznej technologii. Aby (...)


 • Yamaha

  Od roku 1887, firma Yamaha (później Nippon Gakki Ltd.) zaczęła produkować organy piszczałkowe, jej nieprzerwany wzrost doprowadził do tego, iż stała się największym na świecie producentem instrumentów muzycznych, ale również wiodącym i liczącym się (...)


  Perkusje elektroniczne w naszym sklepie muzycznym

  Jedyny zestaw perkusyjny, który dla możliwości grania i przekazania pełni dźwięku grającemu wymaga prądu. Perkusja elektroniczna jest mniej popularnym sprzętem od perkusji akustycznych. Jak jest zbudowana? Posiadanie takiej perkusji ma swoje wady, jak również i zalety, a więc jak to wygląda w praktyce?

  Budowa perkusji elektronicznej
  Perkusja elektroniczna składa się z zestawu padów, które montowane są na statywie. Każdy pad wyposażony jest w czujnik, który po każdym uderzeniu ma za zadanie generować sygnał elektryczny. Sygnał ten przekazywany jest za pośrednictwem kabli do modułu elektronicznego, który w zależności od uderzonego pada przetwarza na dźwięk w słuchawkach.

  Plusy posiadania perkusji elektronicznej
  Plusami jest to, że na takim zestawie można bardzo cicho ćwiczyć, co nie przeszkadza domownikom o sąsiadom. Zakłada się słuchawki na uszy i cieszy dźwiękiem bębnów bezpośrednio ze słuchawek, który jest do nich wysyłany. Kolejnym plusem jest to, że zabiera mniej miejsca niż perkusja akustyczna. Jej składanie i rozkładanie jest znacznie szybsze niż perkusji akustycznej ze względu na charakter budowy i wielu połączonych ze sobą elementów. Ostatnim plusem jest też to, że perkusja wyposażona jest w pady, więc nawet jeśli nie ma się prądu, to od biedy można rozwijać swoje umiejętności uderzając w pady. Oczywiście dźwięk nie będzie taki, jaki uzyskuje się mając słuchawki, ale do ćwiczeń i rozwijania umiejętności będzie wystarczający.

  Minusy posiadania perkusji elektronicznej
  Na pewno podstawowym minusem jest to, że odbicie pałki nie jest tak wiernie oddane, jak w prawdziwym zestawie akustycznym. Wynika to z tego, że pad ma daną twardość i nie ma możliwości jego modyfikacji, a ponadto jest stworzony z innego materiału niż klasyczny naciąg perkusyjny. Klasyczne naciągi perkusyjne można wymieniać, dobierać i stroić wg własnych potrzeb, czego nie da się zrobić przy perkusji elektronicznej. Kolejnym minusem jest to, że brzmienie też nie jest do końca takie jak w zestawie akustycznym. Słychać tą różnicę, że jednak brzmi tutaj moduł, a nie bęben. Ostatnim minusem jest to, że jeśli ktoś chce cieszyć się pełnią brzmienia, jaką oferuje zestaw elektroniczny jest brak prądu. Bez prądu zestaw nie zabrzmi tak, jak na słuchawkach. Zabrzmią tylko pady, których dźwięk od dźwięku perkusji jest bardzo oddalony, jednak jak wyżej wspomniano do ćwiczeń wystarczy.

  Firmy produkujące zestawy elektroniczne
  Jedne z najpopularniejszych firm produkujące tego rodzaju perkusje to Roland oraz Yamaha.

  Ciekawostka
  Przyjęte jest, że pierwsza perkusja elektroniczna została stworzona przez Graeme'a Edge'a, który był perkusistą zespołu The Moody Blues. Perkusja została wykorzystana na jednej z ich piosenek w 1971 roku.

  Podsumowanie
  Powyżej przedstawiono budowę perkusji elektronicznej oraz jej wady i zalety. Wybierając pomiędzy zestawem elektronicznym a akustycznym należy wziąć pod uwagę wszelkie plusy i minusy oraz ocenić czego dokładnie się oczekuje od danego zestawu. Ważne jest przede wszystkim przeznaczenie takiego zestawu czyli do jakiego grania sprzęt będzie wykorzystywany. Czy będzie to nauka w bloku gdzie ważna jest cisza, czy będzie to zestaw przeznaczony na koncerty. Należy pamiętać również o rozmiarach, które mogą okazać się zarówno wadą jak i zaletą w zależności od przeznaczenia.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl