Uwaga! Towar archiwalny, niedostępny w sklepie

Electro Harmonix Big Muff distortion efekt (USA)

Electro Harmonix Big Muff distortion efekt (USA)
  • Electro Harmonix Big Muff distortion efekt (USA)
  • Electro Harmonix Big Muff distortion efekt (USA)
Producent:Electro Harmonix
Id towaru / Kod:117732 / EHX-BIGMUFF
Stan magazynu: 0 szt.
Produkt wycofany z oferty.
Inne oznaczenia produktu:Electro Harmonix Big Muff Pi distortion guitar effect (USA), Electro Harmonix BIGMUFF, BIGMUFF
Opiekun produktu:
cena brutto

379.00 zł

Electro Harmonix Big Muff distortion

Electro Harmonix Big Muff

Mówisz FUZZ myślisz BIG MUFF, temat niezmienny od narodzin tego kultowego efektu, a było to pod koniec lat 60-tych XX wieku. To właśnie wtedy Mike Matthews postanowił zbudować przester, który zaspokoi oczekiwania gitarzystów, szukających co raz to potężniejszego brzmienia gitary elektrycznej.

Od tego czasu wersji Big Muffa powstało kilkanaście (jeśli nie kilkadziesiąt), jednak zamysł i ogólny charakter brzmienia pozostał niezmienny. Tak jak Mike Matthews ciągle i niezłomnie stoi na czele firmy Electro-Harmonix, tak Big Muff pozostaje niekwestionowanym liderem jeśli mówimy o brzmieniach typu FUZZ.

Zamknięty w tradycyjnej obudowie (o monstrualnych rozmiarach) Muff z XXI wieku, dostosowano do potrzeb współczesnych gitarzystów. O ile brzmienie, zakres GAIN i TONE pozostały niezmienne, to producent pokusił się o zmianę w zasilaniu. Teraz możemy już używać standardowego zasilacza z typowym, "bossowskim" złączem i polaryzacją. Dźwięki jakie możemy tu usłyszeć są adekwatne do obudowy i nazwy urządzenia... moc, potęga, bogactwo harmonicznych, to wszystko jest na prawdę "BIG"!

Efekty gitarowe mają olbrzymi wpływ na brzmienie gitary elektrycznej, a ich ogromna liczba pozwala na to, aby móc kreować swoje brzmienie na wiele różnych sposobów. Wśród efektów gitarowych są takie, których nie trzeba przedstawiać, ponieważ ich brzmienie jest doskonale znane wielu gitarzystom. Jednym z takich efektów jest Big Muff od firmy Electro Harmonix. Efekty gitarowe dzielą się na różne rodzaje, a w tym przypadku mamy do czynienia z efektem typu fuzz. Fuzz należy do grupy przesterów, a jego zadaniem jest stworzyć, ostre, agresywne i bardzo brudne brzmienie, z którego znani są muzycy tacy jak między innymi Jimi Hendrix, Jack White czy Jimmy Page.

Electro harmonix Big Muff jest bez wątpienia jednym z najlepiej rozpoznawalnych i najchętniej wybieranych efektów typu fuzz, a swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim doskonałej jakości w porównaniu do ceny, która jest na tyle niska, aby mogła sobie na niego pozwolić bardzo duże grono gitarzystów. Electro harmonix Big Muff posiada trzy potencjometry odpowiedzialne za głośność samego efektu, barwę brzmienia, oraz sustain, czyli długość wybrzmiewania dźwięku połączona . Efektu można używać na wiele sposobów. Jeśli zależy nam na dominującym, mięsistym brzmieniu, wystarczy mocniej rozkręcić potencjometr sustain, a wówczas sygnał naszej gitary będzie zdominowany przez brudne i agresywne brzmienie. Możemy jednak użyć efektu do zabarwienia brzmienia które już posiadamy. Wówczas należ ostrożnie obchodzić się z potencjometrem sustain, nie ustawiać efektu zbyt głośno, a barwę ustawić według naszych wymagań. Niektórzy gitarzyści korzystają z takiego ustawienia w formie boostera na scenie, ustawiając efekt i włączając go jedynie w konkretnym momencie, an przykład przed solówką. Efekt gitarowy Electro Harmonix Big Muff zasilany jest baterią 9V lub zasilaczem, a całość zamknięta jest w bardzo solidnej, metalowej obudowie, która jest na tyle wytrzymała, aby móc korzystać z efektu przez bardzo długie lata bez obaw o to, że układ zostanie uszkodzony przy zbyt dynamicznym użytkowaniu. Jeżeli szukamy efektu typu fuzz, który zaoferuje wyraźne, tłuste i mięsiste brzmienie, Electro harmonix Big Muff z pewnością będzie dobrym wyborem.

• Efekt typu Fuzz/Distortion
• Zasilanie: 9V bateria lub zasilacz (nie jest częścią zestawu)
• Potencjometry
- Volume: głośność
- Tone: korekcja barwy
- Sustain: nasycenie przesterowania
• Kraj produkcji: Stany Zjednoczone

Specyfikacja techniczna: Electro Harmonix Big Muff distortion

Rodzaj efektuFuzz
True bypasstak
Zasilanie9 V
Polaryzacja+(-
Pobór prądu18 mA
Zasilacz w zestawienie
Zasilanie z bateriitak

Filmy o Electro Harmonix Big Muff distortion na Youtube

Test Big Muff - efekt gitarowy Electro Harmonix

Electro Harmonix Big Muff Pi vs Electro Harmonix Bass Big Muff Pi

Electro Harmonix porównanie Muffów

Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl