Efekty do gitar akustycznych

Sortowanie

Cena

od
do


Najczęściej kupowane produkty w grupie Efekty do gitar akustycznych

Wybrani producenci w grupie Efekty do gitar akustycznych

 • Fishman

  Fishman Transducers Inc. istnieje na rynku od1981r, właścicielem jest Larry Fishman. Siedziba firmy znajduje się w Andover (USA), oficjalna niemiecka siedziba firmy znajduje się w Ibbenbüren. Fishman oferuje najnowsze techniczne rozwiązania dla (...)


 • ZooM

  ZOOM to założony 1990 japoński producent efektów elektronicznych. Oferuje cyfrowe przenośne studia nagrań, rhytmtraki oraz procesory i multiefekty do gitar akustycznych,elektrycznych i basowych., , (...)


  Efekty do gitar akustycznych w naszym sklepie muzycznym

  Gitara klasyczna jest instrumentem akustycznym o ciepłym, przyjemnym brzmieniu, której nie potrzeba dodatkowego nagłośnienia, ponieważ jest ona na tyle głośna sama w sobie aby móc komfortowo grać dla siebie lub niewielkiej publiki. Czasami jednak istnieje potrzeba dodatkowego nagłośnienia, na przykład jeśli zamierzamy grać większy koncert lub chcemy mieć możliwość korzystania z efektów gitarowych. Wówczas najlepiej sprawdzi się gitara klasyczna z elektroniką, czyli tak zwana gitara elektro-klasyczna, lub w skrócie e-klasyczna. Instrument ten posiada wbudowaną elektronikę która pozwala na podłączenie go do wzmacniacza akustycznego i dostosowanie tonów niskich, średnich i wysokich wedle naszego uznania. Czym powinniśmy się kierować wybierając taka gitarę?

  Należy pamiętać, ze w przypadku gitary elektro-klasycznej należy kłaść nacisk nie tylko na to z jakich gatunków drewna została ona wykonana, ale także na to jaką posiada elektronikę. Doskonałym przykładem chętnie wybieranego modelu jest gitara elektroklasyczna Yamaha CX40 II, która posiada świerkową płytę wierzchnią oraz boki i spód wykonane z mahoniu. Takie połączenie oferuje ciepłe, głębokie i jednocześnie bardzo czyste brzmienie, które przekłada się także na charakter dźwięku po nagłośnieniu. W gitarze znajdziemy wbudowaną przystawkę z regulacją głośności oraz możliwością zmiany wartości poszczególnych tonów. Model ten charakteryzuje się bardzo dużą wygodą, więc doskonale sprawdzi się zarówno dla początkujących gitarzystów, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy szukają komfortowego w użytku instrumentu, którego dźwięk po nagłośnieniu będzie głęboki i naturalny. Warto także pamiętać, że to jaką jakość dźwięku usłyszymy będzie zależało nie tylko od tego jaką wybraliśmy gitarę, ale także od tego jakiego wzmacniacza używamy w celu jej nagłośnienia. Jeśli szukamy dobrej gitary klasycznej z elektroniką i nie chcemy przy tym wydawać zbyt wiele, Yamah CX40 II będzie doskonałym wyborem.

  Najpopularniejsze kategorie w sklepie Muzyczny.pl